Darosu (1983)

george0083

RetroN00b
Joined
14 Φεβ 2008
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
2
Καταρχήν να πώ 1000 μπράβο σε όλους εδώ για την πάρα πολύ καλή δουλειά που κάνετε! Παιδιά ψάχνω να βρω μια ταινία anime του 80 το στόρυ της οποίας είναι:μεγάλος πληθυσμός ανθρώπων έχουν αποικίσει στον Άρη , οι άνθρωποι αυτοί κυβερνούνται 'ομως απο τους ανθρώπους της Γης, οι οποίοι τους έχουν και δουλεύουν σε ένα εργαστάσιο-οχυρό όπου σπάνε πέτρες και κάνουν ανασκαφές με ειδικά ρομπότ που μοιάζουν με κλάτερ, απο ότι θυμάμαι το εργοστάσιο ονόμαζόταν Ντάλος! Οι άνθρωποι όμως του Άρη κάνουν επαναστάσεις για να ανεξαρτοποιηθούν απο τους ανθρώπους της Γης! Τότε έρχεται ο αργηχος της μεραρχείας της Γης, ο οποίος φέρνει και την αραββωνιαστικιά του για ταξίδι αναψυχης! Τότε ο παππούς του ήρωα ξέροντας ότι είναι πριν το τέλος του έχει ως τελευταία επιθυμία να δει την Γη!Όμως σε μία εξέγερση χάνεται ο έλεγχος και τότε ο ήρωας πηγαίνοντας στην Γη, βλέπει την κοπέλα να κινδυνέυει και την σώζει!Όμως ο αραββωνιαστικός της νομίζει ότι την απήγαγαν οι αντάρτες και στέλνει τον στρατό πάνω τους!

Παιδιά αυτά θυμάμαι, το ξέρω ειναι μπερδεμένα, αλλά έτσι είναι στο μυαλό μου! Έχω να το δω και 15 χρόνια!Αυτό που θυμάμια ειναι το Ντάλος και ότι έχει κυκλοφορήσει βέβαια στα Ελληνικά

Κάτι άλλο δεν υπάρχει στην Αθήνα κάποιο βιντεοκλαμπ με κασσέτες που να έχει τέτοιους θησαυρούς, όπως ειναι τα δισκάδικα που πουλάνε βινύλιο στο μοναστηράκι?

Ευχαριστώ,συγγνώμη που κούρασα με το πρώτο ποστ μου
 
Από το ξάχνοντας το νεμο στο ξαχνοντας το νταλος!ΝΑι αυτό είναι καλά ειναι καταπληκτικο!Που θα το βρούμε!Χίλια ευχαριστώ
 
Πίσω
Μπλουζα