Αναζήτηση τίτλου: Getter Robo (1974)

audiodee

RetroActive
Joined
26 Ιουν 2006
Μηνύματα
460
Αντιδράσεις
78
Είναι γιαπωνέζικο καρτούν, βρίσκονται 3 άνθρωποι, ένας μελαχρινός, ένας κοκκινομάλλης και ένας παχύς, κι έχουν 3 οχήματα. Αυτά τα οχήματα όταν ενώνονται φτιάχνουν 3 διαφορετικά ρομπότ ανάλογα με τη θέση που θα ενωθούν, ένα δυνατό ρομπότ, ένα γρήγορο κι ένα γης με τροχούς.

Θυμάται κανείς πώς λέγεται;
 
Getter Robot

Το Γκέτα Ρομπότ

έχω τα 1α 5-6 επισόδεια

σε vhs
 
Ναι, αυτό είναι!

Και παρατήρησα στο youtube ότι έχουν γίνει και remake με 3D γραφικά.
 
Το Γκέτα Ρομπότ μια σειρά κινουμένων σχεδίων παραγωγής 1974, υπό την επιμέλεια του Go Nagai. Έβγενε σε κασσέτες της elite video μέσα δεκαετίας 1980.

http://youtube.com/watch?v=Mzs1D3M-9CA
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτες οι ιαπωνικες σειρες μας ειχαν κανει μεγαλη ζημια.θυμαμαι μια φορα ειχα βαλει τους φιλους μου να σκαβουν σε μια αλανα γιατι πιστευα πως αμα σκαβαμε πολυ βαθια θα βρισκαμε κ μεις ενα Ρομποτ για να χουμε κ μεις!!!

δεν περιμενα παντως να ειναι τοσο παλια η σειρα.ακου παραγωγη του 74!

την ειχα τιμησει κ αυτη αφου δεν μου ξεφευγε καμια σειρα του ειδους αυτου
 
Το γκέτα ρομπότ (getter robo o αγγλικό τίτλος) αποτελέιται απο 51 επεισόδια!!Στην ελλάδα σε βιβτεοκασσέτεσ δυστυχως είχαν κυκλοφορήσει μόνο τα πρώτα εννιά.Εχω στην κατοχή μου και τα 51 επεισόδια σε DVD ιαπωνικό ήχο με αγγλικούς υπότιτλους.Η σειρά τελειώνει με τη καταστροφή του γκετα ρομποτ την νικη επι της αυτοκρατορίας των δινοσάυρων και το θάνατο του μουσάσι.Εκεί ξεκιναει μετά η συνέχεια του γκέτα ρομπότ (getter robo g)
 
uerofighter είπε:
Το γκέτα ρομπότ (getter robo o αγγλικό τίτλος) αποτελέιται απο 51 επεισόδια!!Στην ελλάδα σε βιβτεοκασσέτεσ δυστυχως είχαν κυκλοφορήσει μόνο τα πρώτα εννιά.

Για το εννια εισαι σιγουρος ? Εχεις τα 3 παραπανο επεισοδια γιατι ολος ο κοσμος ξερει για 6
 
έχεις δίκιο έξι.Τα άλλα τρία που έχω σε βιντεοκασέτα ειναι με ελληνικούς υπότιτλους μόνο και οχι με ελληνική φωνή.Πάντως αν θες αρκετά απο τα επεισόδια εχω αρχίσει και τα αναιβάζω σε rapidshare αν θεσ στείλε μου μην να σου δώσω κάποιο link.
 
Δίκιο

Έχεις δίκιο φίλε τελικά,είναι 'εξι απλα εψαχνα βίντεο για να είμαι σίγουρος [edit]

 

 

 


(Διαβαστε τους κανονισμους λειτουργιας του φορουμ)



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit by paspartoo]

(Διαβαστε τους κανονισμους λειτουργιας του φορουμ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μαρεσε πολυ μικρος,υπαρχει περιπτωση να το βρω σε DVD για να το παρω?
 
Πριν χρόνια μπορούσα να τα βρω στο ebay, αλλά για Χ Ψ λόγους, δεν τ' αγόρασα ποτέ.. Τώρα πλέον, δεν υπάρχουν πουθενά τα DVD του αυθεντικού (όχι New Getter, G, κτλ)! Μήπως μπορείς να μου πεις που τα βρήκες; Μήπως έχει κανείς ιδέα ρε παιδιά, να βοηθήσει;;;
 
Εψαχνα χρονια να το βρω και τελικα εδω και κατι μηνες το βρηκα.[edit] Ρίξε μια ματιά πιο προσεκτική ματιά στους κανονισμούς σε παρακαλώ :) [edit]

1. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια διαφήμιση / πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων. Έτσι για παράδειγμα, μπορεί κάποιος να αναφέρει πληροφοριακά π.χ. ότι διαθέτει σε DVD μια συγκεκριμένη σειρά, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορεί δημόσια ούτε να την διαλαλεί σαν 'πραμάτια', ούτε σαν 'εμπόρευμα', ούτε σαν 'ανταλλάξιμο' υλικό. Κάτι τέτοιο είναι ποινικά κολάσιμο και μόνο σε μπελάδες θα μπορούσε να τον βάλει. Εξυπακούεται βέβαια ότι το τι κάνετε στα PM είναι δική σας δουλειά (όπως επίσης και αποκλειστική σας ευθύνη!). Όσα μηνύματα εντοπίζονται να παραβαίνουν τον συγκεκριμένο κανονισμό θα διαγράφονται ή θα τροποποιούνται αναλόγως, χωρίς περαιτέρω προειδοποίηση. Μέλη που αρνούνται να συμμορφωθούν θα εγκαλούνται πρώτα και, αν παρ' όλα αυτά υποπέσουν εκ νέου στην ίδια παράβαση, θα διαγράφονται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mimidon είπε:
Πριν χρόνια μπορούσα να τα βρω στο ebay, αλλά για Χ Ψ λόγους, δεν τ' αγόρασα ποτέ.. Τώρα πλέον, δεν υπάρχουν πουθενά τα DVD του αυθεντικού (όχι New Getter, G, κτλ)! Μήπως μπορείς να μου πεις που τα βρήκες; Μήπως έχει κανείς ιδέα ρε παιδιά, να βοηθήσει;;;
Υπαρχουν προς πωληση στο cdjapan.

http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=DSTD-6277

http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=DSTD-6278

http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=DSTD-6279

http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=DSTD-6280

Δυστηχως ομως, κοστιζουν περιπου 500$ και οι τεσσερις συλλογες μαζι..
 
Mα δεν αναφερα εδω μεσα που να τα βρει καποιοσ που τα ψαχνει το ξερω οτι απαγορευεται απλα ειπα αν θελει μεσω PM να του πω που τα βρηκα εγω.Αν μπορει καποιοσ να μου πει αν μπορει να υποθει κατι τετοιο μεσω PM να μου το πει μην κανω καμια βλακεια.
 
500$ πάει πολύ, ειδικά όταν τα πουλούσαν στο Ebay με 30 - 40$. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί εξαφανίστηκαν από προσώπου γης (σαν την αυτοκρατορία των δεινοσαύρων ένα πράγμα :p ). Μόνο τα νέα βρίσκω παντού (Amazon, κτλ)..
 
mimidon είπε:
500$ πάει πολύ, ειδικά όταν τα πουλούσαν στο Ebay με 30 - 40$. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί εξαφανίστηκαν από προσώπου γης (σαν την αυτοκρατορία των δεινοσαύρων ένα πράγμα :p ). Μόνο τα νέα βρίσκω παντού (Amazon, κτλ)..
Αυτα ηταν τα bootlegs. LD (lase disk) rips σε dvds. Κακη ποιοτητα εικονας / ηχου, και χειριστη μεταφραση. Τα ειχα παλαιοτερα, και τα ειδα με εξαιρετικη υπομονη και επιμονη. Εδω και καποια χρονια, απαγορευεται η πωληση bootlegs στο ebay και δεν τα βρισκεις ευκολα σε αυτο. Σε ασιατικες χωρες ομως πρεπει να βρισκοντε ακομα.
 
Περίεργο όμως για απλή μεταφορά. Θυμάμαι ήταν σε θήκες χάρτινες, με εικονογραφία, κτλ. Θεωρούσα ότι θα ήταν και καλή ποιότητα το εσωτερικό, όπως και το "περιτύλιγμα"..
 
mimidon είπε:
Περίεργο όμως για απλή μεταφορά. Θυμάμαι ήταν σε θήκες χάρτινες, με εικονογραφία, κτλ. Θεωρούσα ότι θα ήταν και καλή ποιότητα το εσωτερικό, όπως και το "περιτύλιγμα"..
Σκεψου, με εξαιρεση το οτι δεν μπορουσες να τα δεις/βρεις τοτε αλλιως τα επισοδια, η συσκευασια ηταν πολλες φορες καλυτερη του τεχνικου περιεχομενου.

Υπηρχαν δυο συσκευασιες. Μια DVD9 σε πεντε δισκακια, και μια DVD5 σε οχτω. Αυτη με τα πεντε, ειχε και την καλυτερη συσκευασια.

02848.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα