Αναζήτηση τίτλου

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.886
ποιος ηταν ο τιτλος παιδικου τηλεπαιχνιδιου που αν δεν κανω λαθος παρουσιαζε η Μαριαννα Τολη;

Θυμαμαι μονο οτι τα σκηνικα ηταν σαν κουρτινες(τουλαχιστον ετσι εμοιαζαν στην ασπρομαυρη τηλεοραση) και τα παιδια επρεπε να ψαξουν και να μαζεψουν σε καλαθακια κατι μπαλακια ή αυγουλακια.

Στο τελος κερδιζε δωρα οποιος ειχε τα περισσοτερα.Δε θυμαμαι ομως αν τα παιδια ηταν χωρισμενα σε ομαδες ή αν το καθενα επαιζε για τον εαυτο του

Σας λεει τιποτα η λιγοστη αυτη περιγραφη;
 
Το μόνο που θυμάμαι με βάση την περιγραφή που δίνεις είναι το "Κυνηγώντας την μεγάλη περιπέτεια" αλλά είναι του 1991 στον ΑΝΤ1.

Θυμάσαι κανάλι?
 
Kambia σ ευχαριστω για την απαντηση,αλλα δεν ειναι αυτο το τηλεπαιχνιδι.Ειχα διαβασει πριν καιρο το σχετικο θρεντ αλλα δεν ειναι αυτο που ψαχνω.Τα σκηνικα εμοιαζαν με κουρτινες και για παρουσιαστρια θυμαμαι τη Μαριαννα Τολη(νομιζω οτι συμμετειχε ενεργα στο παιχνιδι) ενω στο "Κυνηγώντας την μεγάλη περιπέτεια" ηταν τελειως διαφορετικα τα σκηνικα και εκτος απ αυτο δεν το παρουσιαζε η Μαριαννα Τολη.Ηταν σιγουρα σε ενα απ τα δυο καναλια της κρατικης τηλεορασης(η ιδιωτικη τηλεοραση δεν υπηρχε ακομα).Θυμαμαι οτι το εβλεπα οταν πηγαιναμε το σαββατοκυριακο στην αλλη μου γιαγια.Μαλλον ημερα προβολης θα ελεγα το Σαββατο.

Χρονολογικα : απο 1986-1989 το πολυ
 
Βρε Katerinak, κάτι παρόμοιο θυμάμαι και εγώ, αλλά πολύ αμυδρά... όμως ακόμα και στο βιογραφικό της Μαριάννας Τόλη στο Internet, δεν βρήκα να αναφέρεται κάτι...
 
Stanfromgreece είπε:
Βρε Katerinak, κάτι παρόμοιο θυμάμαι και εγώ, αλλά πολύ αμυδρά... όμως ακόμα και στο βιογραφικό της Μαριάννας Τόλη στο Internet, δεν βρήκα να αναφέρεται κάτι...
τουλαχιστον δεν ειμαι η μονη που το θυμαται,κατι ειναι κι αυτο :flower:

δεν ξερω τι γραφει το βιογραφικο της Μαριαννας Τολη,ουτε ποιος το εγραψε,μονο αν το εγραφε η ιδια μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για το αν οντως ηταν αυτη η παρουσιαστρια(οπως ξαναεγραψα: αυτη θυμαμαι στο τηλεπαιχνιδι )
 
υπαρχει μια περιπτωση να μην ηταν παρουσιαστρια του τηλεπαιχνιδιου η Μαριαννα Τολη αλλα αυτη που βλεπουμε στη

στα 04:05 λεπτα
aaa.JPG

δεν ξερω.. ηταν και ασπρομαυρη η τηλεοραση τοτε και μπορει να μπερδευτηκα ή μπορει και οχι
 
Νομιζω οτι το τηλεπαιχνιδι που εψαχνα ειναι "το μυστικο του Μπρουμ" :

1ον) copyright 1985 οποτε θα μπορουσα να το πετυχω σε επαναληψη

3.JPG

2ον) τα καλαθακια τα θυμομουν ,αυτα που νομιζα για αυγουλακια ηταν τελικα βαριδια και επισης τα παρακατω στιγμιοτυπα μ'αυτες τις πλαστικες ινες  (; )  δεν ξερω πως τις λενε   κατι μου θυμιζουν , εβγαζαν μια παιχνιδιαρικη λαμψη στην ασπρομαυρη τηλεοραση 

1.JPG2.JPG

3ον) υπαρχει κατι που μοιαζει σαν κουρτινα στο βιντεο που προσθεσε ο Wally

4ον) εκανα λαθος για το ονομα της παρουσιαστριας, δεν ηταν η Μαριαννα Τολη τελικα , μαλλον θα μπερδευτηκα με την εκπομπη "ο φιλος μας ο ΚΟΚ"
 
Πίσω
Μπλουζα