Αναζήτηση ταινίας: Ninja Terminator (1985)

lovegore

RetroN00b
Joined
10 Αύγ 2010
Μηνύματα
18
Αντιδράσεις
3
Μια ταινια με νιντζα που ειχα δει και ειχα ψαρωσει,ηταν με τον Ριτσαρντ Χαρισον και φορουσε την στολη νιντζα με λευκη παραλλαγη(για πρωτη φορα εβλεπα νιντζα με παραλλαγη λευκη)αλλα δεν την εχω βρει απο τοτε ποια ταινια ειναι.Αν μπορει καποιος ας βοηθησει.
 
Tο Ninja Champion?

 
Wally είπε:
φιλε wally μαλλον αλλη ταινια ειναι αυτη γιατι δεν εννοουσα νιντζα με λευκη στολη αλλα νιντζα με στολη παραλλαγης οπως του στρατου αλλα σε λευκο.Παραλλαγη με λευκο,γκρι και μαυρο.
 
To Ninja Terminator λες ... θεικη πατατα!! Τοσο θεικη που το βλεπω ανετα!!

[video=youtube;-SLsA_Opybw]

 
Ταινια σκηνοθετημενη απο τον θρυλικο Godfrey Ho, εναν απο τους χειροτερους σκηνοθετες ολων των εποχων..περναει ακομα και τον Ed Wood! Περα του Ριτσαρντ Χαρισον ως προταγωνιστη ειχε και την Συνθια Ροθροκ στο ενεργιτικο του. Αλλες ταινιες του ειναι Ninja the protector, Ninja Dragon nomizw cyber Ninja ktl. Ταινιες που βρισκεις πολυ δυσκολα πλεον.

Ερωτηση..εκτος και αν δεν εχω ψαχτει καλα εδω μεσα μιας και ειμαι νεος..σαν σαιτ ρετρο φαση κτλ που ασχολειται κυριωσ με την μια και μοναδικη δεκαετια του 80, μου κανει εντυπωση πως και στις κατηγοριες ταινιων δεν υπαρχουν πολεμικες τεχνες??..Ταινιες με Νινζα, σαμουραι και καρατε γενικα την δεκαετια του 80 και 70 ηταν πολυ στη μοδα...Shaw Bros ??? Μαλλον εχει ξεγυγει κατι!!
 
Επεσα κατα τυχη σε video απο την ταινια με ρομποτακι και τηλεφωνο Garfield

[video=youtube;ThpdB-W89gg]

GiJoe με 1 χρονο+ καθυστερηση σου απαντω. Θα δω ποσα threads υπαρχουν και αν μπορουν να υποστηριξουν δικο τους subforum θα το φτιαξω.

Παραθετω και ενα προσφατο Γαλλικο ντοκυμαντερ-συνεντευξη για τον Μεγα Richard Harrison
 
Ο "μεγάλος νίντζα" Ρίτσαρντ Χάρισον, είχε και έναν πολύ χαρακτηριστικό τρόπο που κατέβαζε

την μπροστινή όψη της κουκούλας του (και αποκάλυπτε το μουστάκι του) σχεδόν κάθε φορά που σκότωνε κάποιον κακό.

Σε μια ταινία του που έβλεπα προχθές, πρέπει να το έκανε 4-5 φορές !

Και με ένα ύφος "Ω, είμαι τόσο βαρύς και ασήκωτος" !

Χα χα !

Επίσης, γούσταρα πολυχρωμία στις ταινίες του : Νίντζα μαύροι, άσπροι, κόκκινοι, κίτρινοι, μωβ, χρυσοί, ασημένιοι, κόκκινοι, παραλλαγής, city-camo, κλπ !

Και οι θεατές (φερέλπιδες-νίντζα-πιτσιρικάδες), να τσακώνονται μεταξύ τους, ποιό χρώμα νικάει το άλλο :

-Ο χρυσός είναι ο δυνατότερος νίντζα !

-Όχι, ο ασημένιος !

-Τι λες ρε συ, είσαι άσχετος !

-Εγώ άσχετος ! Άρπα την ! [φαπ]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καφρίλα ρε φίλε που τι θυμήθηκες? για να πω την αλήθεια την έχω στη συλλογή μου...και για να μην ξεχνιόμαστε με αυτες τις ταινίες μεγαλώσαμε!!!!!!!! :cool:

images.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα