Αναζήτηση star wars action figures

Pirate

RetroN00b
Joined
26 Οκτ 2008
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
0
Γεια σας ! σορρυ που εκανα νεο τοπικ αλλα επειγομαι !

που μπορω να βρω στην Ελλαδα φιγουρες Star Wars ???

PLEASE ! απαντηστε μ !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε Pirate,καταρχήν καλώς ήρθες φυσικά στο GRM....

Τα greeklish απαγορεύονται εδώ βάσει κανονισμών,συνεπώς θα σε παρακαλέσω να διορθώσεις το post σου...
 
Αναλογως τι εννοεις.

Απο τις κλασσικες action figures-αγαλματιδια μπορεις να βρεις σε καταστηματα οπως Solaris, Relax your soul η και Παπασωτηρίου.

Αν εννοεις φιγουρες-παιχνιδια, εχω πολλα χρονια να δω
 
λεω για τις πλαστικες της Χασμπρο
 
Εδω στην χώρα μας δεν γνωρίζω που υπάρχουν φιγούρες. Αν και να βρείς σίγουρα θα είναι πολύ πιο ακριβές από ότι στο εξωτερικό. Για παράδειγμα πριν από μερικά χρόνια είχα βρει λίγες ξεχασμένες φιγούρες (4 - 5 για την ακρίβεια) του phantom menace σε ένα μαγαζί με παιχνίδια στον κορυδαλλό. Οι τιμές ήταν στο διπλάσιο από ότι στην αμερική. Προτίμησε από εξωτερικό να αγοράζεις φιγούρες. Προσωπικά αγόραζα από το brianstoys.com (αμερική είναι). Υπερβολικά μεγάλη ποικιλία, χαμηλές τιμές, γρήγορη και επαγγελματική αποστολή.
 
ναι το ξερω το brianstoys αλλα η αντικαταβολη και ο εκτελωνισμος ???
 
Πλήρωνα με paypal και όχι με αντικαταβολή. Απλά, γρήγορα και ξεκάθαρα πράγματα. Με το τελωνείο δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Το συνολικό ποσό των φιγούρων σε κάθε αγορά μου (εκτός των μεταφορικών) δεν ξεπερνούσε τα 100 ευρώ και έχω την εντύπωση πως αυτό έπαιζε ρόλο και δεν μου χρέωναν φόρους. Εκτός βέβαια αν είχα πέσει όλες τις φορές σε εκτελωνιστή με κέφια και δεν χρέωνε. Είναι γνωστές βέβαια οι τραγελαφικές καταστάσεις που γίνονται στο ελληνικό τελωνείο αλλά από την άλλη φαντάζομαι πως δεν θα παραγγείλεις 200 φιγούρες με την μία.
 
to paypal einai proplhromenh karta ?? trapezikos logariasmos ???? ti ?? sorry pou se vazw na m kaneis mathima alla eimai molis 13 . kai neos stis online agores
 
Action φιγούρες για Star Wars έχω δει στον Παπασωτηρίου στην Στουρνάρη. Συγκεκριμένα είδα ότι είχε τον Obi-Wan-Kenobe, τον Anakin και τον Boba (?)-Fett . Πιθανόν να είχε και άλλους χαρακτήρες αλλά δεν πρόσεξα.

Βέβαια εξαρτάται τί ζητάς ακριβώς.
 
Εγω ειχα δει lego-star wars στα FNAC.

How cool. :xm:
 
Είδα στον Perfect Toys Πανταζόπουλο πλήρη σειρά της Hasbro. Λογικά θα υπάρχουν στα περισσότερα καταστήματα παιχνιδιών.

To ωραίο είναι ότι είναι πιο φθηνές από briantoys.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θα σου πρωτεινα να κανεις μια βολτα στο mall στο μαρουσι εχει ενα μαγαζι στο δευτερο οροφο με οτι τραβαει η ψυχη σου απο φιγουρες star wars ... βεβαια τιμες μην περιμενεις και τζαμπε απο 30 ευρω και πανω....
 
Απ΄οτι είδα οι τιμές ήταν 9,99 για την κάθε φιγούρα και είναι για την τελευταία σειρά (2008) της Hasbro, τιμή καθ' όλα λογική.

Υπάρχουν και της Kotobukiya που είναι πιο ακριβές αλλά δεν είναι action figures.
 
Πίσω
Μπλουζα