Αναζητηση τηλεπαιχνιδιου

Goofakos

RetroNoob
Joined
21 Οκτ 2020
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
1
Καλησπερα, θυμαμαι τηλεπαιχνιδι μαλλον της κρατικης τηλεορασης στο οποιο γυριζοταν σε εξωτερικο περιβάλλον, εμοιαζε με γήπεδο του γκολφ, η μονη σκηνη που θυμαμαι ειναι να ειναι οι παικτες ψηλα γυρω στα 2 μετρα υψος καθισμένοι σε καθισματα λιφτ και πετουσαν κατι σαν μπαλλες απο ψηλα ενω κινουνταν για να μπουν σε τρυπες στο έδαφος. Νομιζα πως το παρουσιαζε ο Λυγιζος αλλα μαλλον δεν ηταν αυτός. Χαρακτηριστικό ηταν το μουσικο θεμα που ηταν του Jean Michele Jarre... Σας λεει κατι;
 
Μου ήρθε μια φλασιά, μήπως πετούσανε μπάλες από το λιφτ και αν έπεφταν πάνω στο στόχο, τότε γινόταν μια μικρή έκρηξη;
 
Μου ήρθε μια φλασιά, μήπως πετούσανε μπάλες από το λιφτ και αν έπεφταν πάνω στο στόχο, τότε γινόταν μια μικρή έκρηξη;
Αυτό ήταν το 7'83, ήταν μια πίστα εμποδίων που έπρεπε να περάσουν. Στο λιφτ, όταν πετύχαιναν το στόχο, πεταγόταν μια χρωματιστή σκόνη. Σε άλλο σημείο έπρεπε να κάνουν τσουλήθρα κρατώντας ένα κουβά νερό, χωρίς να χυθεί. Δεν θυμάμαι άλλα.
 
Μου ήρθε μια φλασιά, μήπως πετούσανε μπάλες από το λιφτ και αν έπεφταν πάνω στο στόχο, τότε γινόταν μια μικρή έκρηξη;
Ναι αυτο!

Αυτό ήταν το 7'83, ήταν μια πίστα εμποδίων που έπρεπε να περάσουν. Στο λιφτ, όταν πετύχαιναν το στόχο, πεταγόταν μια χρωματιστή σκόνη. Σε άλλο σημείο έπρεπε να κάνουν τσουλήθρα κρατώντας ένα κουβά νερό, χωρίς να χυθεί. Δεν θυμάμαι άλλα.
Αυτο θα ειναι....μηπως θυμασαι αν πραγματι το μουσικο θεμα ηταν αυτο?
Equinoxe 5
 
Πίσω
Μπλουζα