Ανταλλαγή δώρων μελών RetroManiaX (Χριστούγεννα 2019)

manos311

RetroActive
Joined
9 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.412
Αντιδράσεις
2.990
Γεια σας,

Σε προηγούμενες χρονιές είχαμε οργανώσει ανταλλαγή ρετρό δώρων μεταξύ των μελών, και θα ήθελα να οργανώσουμε και φέτος αν γίνεται. Μπορείτε να διαβάσετε λεπτομέρειες για τη διαδικασία στον παρακάτω σύνδεσμο. Όποιος ενδιαφέρεται ας το δηλώσει μέχρι τις 15 αν γίνεται, και θα έχουμε και ένα περιθώριο για μικρή παράταση.

Η διαδικασία με απλά λόγια είναι ότι ο κάθε ενδιαφερόμενος δηλώνει το δώρο που θα διαθέσει, και μετά από κλήρωση αποφασίζεται σε ποιο άλλο μελος θα στείλει το δώρο του.

Περιμένω συμμετοχές!



 
Μέσα είναι όμορφα χριστουγεννιάτικες ταινίες και ανταλλαγή
 
Άλλος κανείς? Αύριο θα δημοσιεύσω τα δωράκια που θα δώσω.
 
Λες στο τέλος να ανταλλαξουμε μαζί χα χα κάποτε υπήρχε ζήτηση.
 
Καλό θα ήταν να έχουμε παραπάνω, αλλά και δύο αρκούν για ανταλλαγή. Ελπίζω μέσα στο Σαββατοκύριακο να δουν περισσότεροι το θέμα και να δηλώσουν συμμετοχή.
 
Ακούστε ,ακουσατε, ανταλλαγή 2019 στην ρετρο! Σηκωστε συμμετοχη
 
Δημοσιεύω τα δώρα μου για την ανταλλαγή, για να δούμε.

Αφίσα Ρόκυ της Carousel από χαρτόνι, πιθανόν δώρο από το άλμπουμ Ντιουκς.
Ποπάι τεύχος 877, 11 Απριλίου '90.
Κάντυ Κάντυ τεύχη 26, 27, 28, Ιανουάριος '87
Σούπερ Κατερίνα Δεκέμβριος 84, πλήρες με τις αφίσες και τη χαρτοκοπτική

20191213_150052.jpg

20191213_150202.jpg

20191213_150242.jpg

20191213_150317.jpg
 
Από λάικ καλά πάμε, συμμετοχές δε βλέπω! Για περάστε, πλούσια δώρα!
 
1 τεύχος παλιό ποπαυ συν ένα παλιό τεύχος μπλεκ, ένα χριστουγεννιάτικο μπαστουνακι , 1 χριστουγεννιάτικο στολίδι συν όμορφη καρτουλα
 
Οι συμμετοχές μέχρι τώρα:

1. manos311: Αφίσα Ρόκυ, Ποπάι τεύχος 877, Κάντυ Κάντυ τεύχη 26, 27, 28, Σούπερ Κατερίνα τεύχος Δεκεμβρίου 84
2. αριαδνη: 1 τεύχος ποπαυ, ένα τεύχος μπλεκ, ένα χριστουγεννιάτικο μπαστουνακι , 1 χριστουγεννιάτικο στολίδι συν όμορφη καρτουλα
3. ???

Άλλος κανείς?
 
Mano ετοιμάσου θα πάρω και τα χριστουγεννιάτικα γραμματόσημα να στο στείλω το πακέτο χα χα
 
Σαν πρώτος εμπνευστής της αναβίωσης των δώρων που κάναμε σαν παιδιά στο δημοτικό, δεν μπορώ να αγνοήσω το παρών thread και δηλώνω κι εγώ συμμετοχή! :)
Δεν ξέρω ακόμα τι θα προσφέρω... Θα φροντίσω όμως να το μάθετε σύντομα...

Όσοι διστάζετε, δηλώστε συμμετοχή τώρα! :thumbup:
 
κι εγώ δηλώνω συμμετοχή, ένα παλιό τεύχος Πινόκιο+ένα τεύχος Μίκυ Μαους.δυστυχώς τα ανιψάκια μου δεν ενδιαφέρονται καθόλου για κόμικς όπως και όλη η γενιά τους και έτσι έδωσα πολλά στην ανακύκλωση.IMG_20191215_0001.jpg
 
κι εγώ δηλώνω συμμετοχή, ένα παλιό τεύχος Πινόκιο+ένα τεύχος Μίκυ Μαους.δυστυχώς τα ανιψάκια μου δεν ενδιαφέρονται καθόλου για κόμικς όπως και όλη η γενιά τους και έτσι έδωσα πολλά στην ανακύκλωση.

Ωχ! Αυτό ήταν μαχαιριά στην καρδιά! :eek:

Να πούμε οτι το Μίκυ Μάους που προσφέρεις δεν είναι όποιο κι όποιο.... Είναι το τεύχος 1000! :thumbup:
 
1. manos311: Αφίσα Ρόκυ, Ποπάι τεύχος 877, Κάντυ Κάντυ τεύχη 26, 27, 28, Σούπερ Κατερίνα τεύχος Δεκεμβρίου 84
2. αριαδνη: 1 τεύχος ποπαυ, ένα τεύχος μπλεκ, ένα χριστουγεννιάτικο μπαστουνακι , 1 χριστουγεννιάτικο στολίδι συν όμορφη καρτουλα
3. Dino: Δώρα έκπληξη
4. Uskoke: 1 τεύχος Μίκυ Μάους και 1 Πινόκιο

Πάμε δυνατά!
 
Περιμένουμε τον Dino να δηλώσει τα δώρα που προσφέρει, και αν μέχρι τότε δεν εμφανιστούν άλλοι ενδιαφερόμενοι, προχωράμε στην κλήρωση.
 
Μάλλον σε ρυθμούς κόμικς θα κινηθώ κι εγώ...
Δυστυχώς νωρίτερα από αύριο το βράδυ δεν μπορώ να σας πω αναλυτικά τι θα είναι...

Sorry...
 
Αύριο θα κάνω την κλήρωση για να δούμε ποιός θα στείλει σε ποιόν το δώρο του. Η διαδικασία θα είναι η εξής: Θα μπω στο random.org και θα ζητήσω μια τυχαία σειρά των αριθμών 1-4 (αν δεν εμφανιστεί και άλλος ενδιαφερόμενος μέχρι τότε) και θα τους βάλω δίπλα στη λίστα των συμμετεχόντων. Ο τυχαίος αριθμός που θα μπει δίπλα στον καθένα μας, αντιστοιχεί στο μέλος στο οποίο θα στείλουμε το δώρο μας, δηλαδή εγώ που βρίσκομαι στη θέση 1, αν μου τύχει το 3 θα στείλω το δώρο μου στον Dino. Σε περίπτωση που η τυχαία σειρά εμφανίζει κάποιον να πρέπει να στείλει δώρο στον εαυτό του, θα επαναλάβω την κλήρωση.
 
Να και τα δικά μου κομικσάκια...

DSC01360.JPG

Ένα Μίκυ Μάους, (με το τετρασέλιδο άλμπουμ "Δρακουλίνια" μέσα), μια "Μάχη", ένα τεύχος της θρυλικής Μάσκας από τα παλιά και "τα φιλαράκια"...
Αν εντοπίσω και ένα Σούπερ Μίκυ, που έχω ακόμα, θα το στείλω και αυτό...
 
Πίσω
Μπλουζα