Απίστευτο! Βρήκα 2 Φλιπερ στα σκουπίδια

infrared

RetroN00b
Joined
8 Ιαν 2008
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
Οσο απίστευτο και αν ακούγεται χθές το βραδυ βρήκα 2 φλιπερ

στα σκουπίδια 50 μέτρα απο το σπίτι μου.

Το ένα είναι το Flash της Williams και το άλλο το

Harlem Globetrotters της Bally.

Το εντυπωσιακό είναι οτι και τα δύο ήταν σε καλή κατάσταση

αν και υπερβολικά σκονισμένα. Ποιος ξέρει πόσο καιρό ήταν

αποθηκευμένα. Ετσι τώρα μετά την επισκευή του Firepower

που έχω θα επισκευάσω και αυτά τα δύο.
 
Ειδες τι θησαυρος που ειναι τελικα τα σκουπιδια!!!
 
Τι λες τώρα!!!!

:dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble:

Που είπαμε μένεις???
 
Φανταστείτε το σοκ μόλις τα είδα. Δεν το πίστευα.

Αμέσως πήρα τηλέφωνο 2 φίλους μου και τα μεταφέραμε στην αποθήκη μου.

Υπήρχε και ενα τρίτο φλιπερ το οποίο όμως ήταν σε πολύ κακή κατάσταση

και για αυτο το αφήσαμε και το επόμενο πρωί (γιατι οταν τα βρήκα ήταν 10 το βραδυ)

δεν υπήρχε τίποτα.
 
Καλή φάση. Βέβαια καλό είναι να βρεις ένα φλίπερ αλλά καλό είναι να έχεις και τον χώρο που θέλει.
 
telonio είπε:
Καλή φάση. Βέβαια καλό είναι να βρεις ένα φλίπερ αλλά καλό είναι να έχεις και τον χώρο που θέλει.
Καλά...αν βρεις και δεν έχεις που να το βάλεις,...

δώστο σε εμένα..και θα βρω που θα το βάλω!!! :D
 
Οk θα σε έχω υπόψη μου. :D
 
ΑΓΚΡΡΡ !! ΓΚΛΟΥΠΠΠΠ!!!! ΑΑΑΧΧΧΧ !!

Ο GeoAnas πρέπει να πάρει τα χάπια του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Φωτογραφιες asap!
 
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :tsktsk: :tsktsk: :tsktsk: Γιατί είναι τόσο άδικος αυτός ο κόσμος......................τεσπά enjoy και άσε μας να ζηλέυουμε την τύχη σου!! :precry:
 
Χμ ποιός ήταν εδω στο grm που είχε βρει κάποτε amiga 3000 στα σκουπίδια;
 
Τελικά...μήπως πρέπει να γίνω και εγώ σαν αυτούς τους τύπους με τα τρίτροχα που πάνε σε κάθε γειτωνιά και ψάχουλεύουν μήπως βρούν τίποτα στους κάδους??? Κοίτα τί βρίσκεις τελικά! Κάποια στιγμή... είχα βρεί τυχαία πολλά πραγματάκια στους κάδους μιας εταιρείας που ήταν δίπλα μας και έκλεισε! Χεχε... κάτι webcams...το router που χρησιμοποιώ στον υπολογιστή μου (linksys wifi παρακαλώ!)...ένα dvd-rom ψιλοπράγματα... αλλά δούλευαν!
 
Ημέρα της γιορτής μου.

Ο Maddog μόλις με πήρε τηλέφωνο στο κινητό για ευχές...απογευματάκι...εγώ με τον μικρό στο πάρκο...κάτι μου γυαλίζει μέσα στα χόρτα...πλησιάζω....ένα Gameboy Advance SP σε άψογη κατάσταση !!!

;-)
 
Stanfromgreece είπε:
Τελικά...μήπως πρέπει να γίνω και εγώ σαν αυτούς τους τύπους με τα τρίτροχα που πάνε σε κάθε γειτωνιά και ψάχουλεύουν μήπως βρούν τίποτα στους κάδους??? Κοίτα τί βρίσκεις τελικά! Κάποια στιγμή... είχα βρεί τυχαία πολλά πραγματάκια στους κάδους μιας εταιρείας που ήταν δίπλα μας και έκλεισε! Χεχε... κάτι webcams...το router που χρησιμοποιώ στον υπολογιστή μου (linksys wifi παρακαλώ!)...ένα dvd-rom ψιλοπράγματα... αλλά δούλευαν!

Καλά...αυτοί οι τύποι πλάκα στην πλάκα βρίσκουν θησαυρούς...

είναι ένας τέτοιος και μένει δυο στενά κάτω από μένα..και όλο λέω να πάω να τον πιάσω να του πω ότι βρίσκει να μου το φέρνει εμένα αντί να το πηγαίνει για σίδερα...

Εγώ το μόνο που έχω βρει είναι ο Emiglio το ρομποτάκι που έχω στο avatar.

Το βρήκα πριν 2 χρόνια έξω από έναν κάδο.

Με το χειριστήριό του κομπλέ...και φυσικά δουλεύει άψογΑ!!
 
Οποιος βρίσκει τέτοια πράματα στα σκουπίδια, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ... :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Αλλο βρίσκει Φαλκον, αλλος 1084, αλλος C=64!!!! ΡΕ ΗΜΑΡΤΟΝ!!!! :mad: :mad: :mad: :mad:
 
Εγώ είχα βρει ολόκληρο υπολογιστή P4 και ένα Playstation II γομάρι.

Την Amiga 3000 την είχε βρει ένας παλιός μου συνάδελφος στο περιοδικό που δουλεύαμε τότε.

Το τι μπορεί να βρει κανείς, το οριοθετεί μονάχα η φαντασία.............
 
Εγώ πάντως βρήκα commodore pet στα σκουπίδια του ΤΕΙ :D
 
Χτες το βραδυ παντως που εβγαλα τα σκουπιδια - μεσα στον καδο ειχε αλλες 10 σακκουλες με ....σκουπιδια επισης.
 
Και γω την ίδια τύχη με σένα έχω tel, άντε καμια φορά να είμαι λίγο πιο τυχερός κα να βρώ και καμια γάτα μέσα στον κάδο να τρώει.
 
Πίσω
Μπλουζα