Απαράδεκτοι - Το καλύτερο επεισόδιο

audiodee

RetroActive
Joined
26 Ιουν 2006
Μηνύματα
460
Αντιδράσεις
78
1. Η Έξωση

2. Χρόνια Πολλά

3. Είμ'εγώ Γυναίκα Φίνα Ντερμπεντέρισσα

4. Γκρέμιστα Γκρέμιστα

5. Έρχεται Η Θεία... Στοπ

6. Παρακολουθήσεις Πρώτου Τύπου

7. Κι Όμως Συνέβη (Αναξιοπαθούντες)

8. Θα Τον Φάω Τον Παρασκευά

9. Ποιά Ελένη

10. I Am You Are... Θανάσης

Με την ευκαιρία που κυκλοφόρησε το περιοδικό τα επεισόδια των Απαράδεκτων σε dvd, πολλοί από μας τα ξαναβλέπουν συνεχώς στην καλύτερη ποιότητα. Ας ψηφήσουμε ποιο επεισόδιο πιστεύουμε ότι είναι το καλύτερο! Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω όλα τα επεισόδια οπότε έκανα μια επιλογή.
 
Ψήφισα τη θεία (Έρχεται η θεία... Στοπ).Πολύ ξεκαρδιστικοί οι ρόλοι του Γιάννη (Μπέζος) και της θείας (ποια ηθοποιός ήταν ;)
 
Παρασκευάς φυσικά! Με τον κόρκο και τον Μπίρλα :D :D....
 
Ψηφίζω την έξωση
 
Που είναι τα υπέρτατα ''Γαλλική Κουλτούρα'' και ''Ποιητική βραδιά''?? Κατά τη γνώμη μου ήταν τα καλύτερα. Δε ψηφίζω κανένα απο τα παραπάνω...
 
Kαι γω ρε παιδια , νομίζω οτι ειπαρχουν καλιτερα επισόδεια απο τα παραπάνω.

Για μενα πάντος το BEST επισόδειο των απαραδεκτων είναι εκεινο που εμφανίζετε ενα λαμόγιο ονόματι Τζον -Βαρδαξής-Κουτρουμπέσης και το πέζει επενδυτής και καλά, που τον ταιζουνε συνέχεια ,φοβερό γελιο! Νομίζω έχει τίτλο : ''Επενδύω - επενδύεις-επενδύει''
 
Όλα τέλεια,αλλά ψηφίζω το "Είμαι εγώ γυναίκα φίνα ντερμπεντέρισσα"!!!!!
 
Βρε παιδιά μα είναι δυνατόν να διαλέξουμε ανάμεσα στα επεισόδια της κορυφαίας σειράς όλων των εποχών;;;

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!
 
Θα πω, τη "Θεία Βιργινία" (Έρχεται η θεία...stop)...

Ο Γιάννης στην προσπάθειά του να κάνει τον άντρα τον βαρύ, είναι απολαυστικότατος!!!! :D
 
Υπέρτατος Τζούμας ως ψωνισμένος Κωνσταντάν και Θα τον φάω τον Παρασκευά!
 
Ψήφησα το "ποια Ελένη". Πολύ γέλιο η σκηνή με τον Μπονάτσο μπαργούμαν. Άλλο καλό επεισόδιο είναι το "Σεξ ψέματα και βινταιοταινίες" με την ατάκα "Την Παπαρήγα την καλή"
 
Ψήφισα κι εγώ Παρασκευά! Φοβερός ο Τζούμας με τα γκεσταάλτ του!
 
Θα ψήφιζα το "Θα τον φάω τον Παρασκευά" μόνο και μόνο για τον Κ.Τζούμα ο οποίος σαν Κωσταντάν πραγματικά είναι απόλαυση.
 
Απ΄ότι βλέπω άργησα πέντε χρόνια και δε μπορώ να ψηφίσω πια... Αν μπορούσα θα ψήφιζα φυσικά τον ιστορικό Παρασκευά!!
 
Η δημοσκόπηση είναι ανοιχτή και πάλι. Οπότε μπορείτε να ψηφίσετε :)
 
Thanks Kambia! Κι όπως είπα μερικά ποστ παραπάνω ψήφησα τον "Παρασκευά". Βέβαια ένα άλλο πολύ αγαπημένο μου είναι το "Καραφλός Δολοφόνος" με τον Παύλο Κοντογιαννίδη σε υπέρ-απολαυστικό ρόλο ψυχοπαθούς αλλά λείπει από το poll.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήμουν μεταξύ Ντερμπεντέρισσας και Θανάση, ενώ καλόβλεπα και τον Παρασκευά (περίεργα ακούγεται σκέτη η φράση...).

Κατέληξα στον Θανάση, γιατί έχει μπόλικο πράμα! Τρία σ' ένα: και εξτρεμιστικό φαγητό, και τελεφούνκεν, και ηλεκτρικό μοίρασμα!

Σημειώνω, όμως, ότι και τα τρία είναι από τα επεισόδια που άνετα ξαναβλέπω.

επίσης, πού είναι ο ψυχίατρος; (Κάθε μισή ώρα θα της δίνετε 20 φλυτζάνια χαμομήλι. Είναι το κατευναστικό μου.)
 
Γκρέμιστα - γκρέμιστα! Κλαίω με τη Σάσα και τις ατάκες του επεισοδίου!! :D

-Καλημέρα σας, παντρεύομαι!

-Καλά, σοβαρά μιλάτε? Παντρεύεστε?

-Κι εμείς παντρευτήκαμε! Δεν ξυπνήσαμε όλον τον κόσμο! :)

.....

-Καλά δεν τo 'πα το "φέρ' της"?

-Καλά το 'πατε. Αφού μιλάμε τη δημοτική, καλά το 'πατε. Κανονικά είναι "φέρω τι προς τινά", αλλά εν πάση περιπτώσει, φέρε αυτής, φέρε της... χάρη συντομίαν, φέρ' της.

-Ποιος Φέρτης? Τι λέει?

-Ο Γιάννης Φέρτης! Τι ποιος "Φέρτης" μωρή! Πού είναι η Μαίρη η μπαρόβια?! :diablotin:

ΚΛΑΙΩ!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα