Απορίες σχετικά με τις αγγελίες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DIMITRIS K.

Retro Member
Joined
28 Νοέ 2007
Μηνύματα
190
Αντιδράσεις
1
Παρατήρησα ότι είναι η δεύτερη δικιά μου αγγελία που σβήνεται. Η μία ήταν του Falcon που έχω βέβαια πουλήσει, αλλά η αγγελία χάθηκε και η άλλη είναι η σημερινή του Gamecube που την αναβάθμισα με φώτος. Υπάρχει κάποιο πράβλημα και συμβαίνει αυτό?? :xm:

Sorry του Gamecube τη βρήκα, αλλά δεν έπρεπε να φαίνεται στις πρόσφατες αφού αναβαθμίστηκε????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημερα φιλε Δημητρη, φυσικα και υπαρχει καποιο προβλημα για να συμβει αυτο. Η Αγγελια με τον Falcon δεν ηταν συμφωνη με τις Οδηγιες Αναρτησης και γιαυτο σβηστηκε - οσο για την Αγγελια με το Gamecube , το δευτερο post θεωρηθηκε ως "up" , οποτε και συγχωνευθηκε με το πρωτο (ξαναριχνοντας την Αγγελια χαμηλοτερα στην αντιστοιχη λιστα).

Γενικα οπως εχουμε πει και αλλες φορες και αναγραφετε ξεκαθαρα στις Οδηγιες Αναρτησης, οι Αγγελιες θα εχουν 2 posts μονο. Το πρωτο ειναι η Αγγελια του Πωλητη (με τις οποιες ενημερωσεις κρινει οτι πρεπει να κανει) και το 2ο θα ειναι ξανα απο τον Πωλητη για να μας ενημερωσει οτι η συναλλαγη τελειωσε και να κλειδωσουμε το thread.

Απο τη μερια μας θα σβηνουμε ανα τακτα χρονικα διαστηματα τις "κλεισμενες" ωστε να φαινονται καλυτερα οι "ενεργες" - απο την πλευρα των Πωλητων θα ηθελα να μας ενημερωνουν αμεσα για την τυχη της Αγγελιας τους ωστε ετσι να "ξαλαφρωνουμε" και μεις αμεσα τη λιστα.
 
Aγγελίες

γιατί δεν μπορώ να ανοίξω νέο thread στις αγγελίες?? θέλω να γράψω για κάτι που χαρίζω.
 
Γεια σου φιλε dib και καλωσήρθες. Σου εμφανίζει κάποιο μήνυμα λάθους;
 
ότι και καλά δεν έχω το δικαίωμα να γράψω....σαν να μην έχω κάνει register...κι εδώ πως γράφω δηλαδή?
 
Οι κανονισμοί λένε:

8. Δικαίωμα δημοσίευσης στην ενότητα των Αγγελιών εφεξής θα διαθέτουν μόνο τα παλιά μέλη. Με τον όρο αυτό ορίζονται όσα εγεγγραμμένα μέλη του Greek Retro Maniax έχουν κλείσει 3 ημερολογιακούς μήνες παρουσίας τους εντός του forum. Όσοι ενδιαφέρονται για μια συγκεκριμένη αγγελία, επικοινωνούν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με Προσωπικό Μήνυμα με αυτόν που την δημοσίευσε. Σχόλια και απαντήσεις κάτω από μια αγγελία δεν επιτρέπονται. Αν διαπιστωθεί οποιασδήποτε μορφής παρατυπία σε οποιαδήποτε συναλλαγή, αποκλειστικά υπεύθυνος είναι ο δημοσιεύσας την αγγελία. Το Greek Retro Maniax αποποιείται κάθε ευθύνη για την εγκυρότητα, ακρίβεια και ορθότητα των δημοσιευόμενων σε αυτό αγγελιών, αλλά μπορεί να δεχθεί καταγγελίες από μέλη για λήψη κυρώσεων εναντίων μελών από τα οποία θεωρούν ότι τυχόν εξαπατήθηκαν.
Λογικά το σύστημα είδε ότι είσαι πρόσφατος στο φορουμ και γι'αυτό δε σ'αφήνει. Βέβαια εσύ να χαρίσεις θες... :D

Ας περιμένουμε κάποιον admin να μας απαντήσει...
 
χεχε μπέρδεμα...αλλά ναι τι να περιμένω 3 μήνες....

κάτι αυθεντικές παλιές βιντεοκασσέτες θέλω να δώσω για να μην τις πετάξω....
 
Φιλε dib δυστυχως τα "δικαιωματα" εφαρμοζονται πανω σε ομαδες χρηστων και οχι σε καθε χρηστη μεμονομενα.

Η πρωτοβουλια σου ομως ειναι ιδιαιτερα ευγενης οποτε και θα μιλησω με τους υπολοιπους μηπως φιλοξενηθει η προσφορα σου σε καποιο αλλο section του GRM.

Welcome btw!
 
ευχαριστώ και συνεχίστε το forum σε τέτοιο ρυθμό!
 
Ερωτηση σχετικα με της Αγγελιες

Θα ηθελα να ρωτησω αν θα ηθελα να βαλω δυο προιοντα για ανταλλαγη με καποιο αλλο προιον και οχι για πωληση με τιμη γινεται?
 
Φιλε vagosgta3, δυστυχως οχι - δεν δεχομαστε Ανταλλαγες στις Αγγελιες.
 
δε θα μπορουσε ομως να βαλει μια αγγελια για πωληση και μια για ζητηση; και ο νοων νοητω... (σωστα το εγραψα; )

διοτι ειχα και εγω αυτη την απορια
 
Φυσικα και θα μπορουσε - αλλα μιας και οι αγγελιες δεν ειναι το πρωτο μας μελημα στο φορουμ, το να προσπαθησει καποιος να το "περασει" με αυτο τον τροπο δεν ειναι θεμιτο και δεν θα εκτιμηθει και θετικα.
 
Γιατί δεν μπορώ να βάλω αγγελίες?

Κύριοι διαχειριστές δυστυχώς παρόλο που πέρασαν 3 μήνες από την εγγραφή μου στο υπέροχο forum σας και παρόλο που έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα θέματα του φόρουμ σας συνεχίζετε να μην μου επιτρέπετε να αναρτώ αγγελίες.

Μπορείτε να μου εξηγήσετε το γιατί αν δεν θέλετε δημόσια στείλτε μου π.μ.

επίσης πως μπορώ να σας στείλω π.μ. ?
 
Για PM διαλεγεις το προφιλ του ατομου που θελεις να στειλεις (πατας το ονομα του) και αριστερα λεει Send Private Message.

Δεν ειναι μονο οι 3 μηνες .

Δικαιωμα συμμετοχης 


Εχουν ολα μας τα μελη που πληρουν τα ακολουθα :

  • 3 μηνες τουλαχιστον στο forum
  • Ενεργη συμμετοχη με πραγματικα posts και σχετικα threads
  • Συμμετοχη στις δραστηριοτητες και τα projects του forum ή της ρετροκοινότητας γενικότερα.
 
Πληρείς όμως τα ακόλουθα από τους κανονισμούς των αγγελιών?

Δικαιωμα συμμετοχηςΕνεργη συμμετοχη με πραγματικα posts και σχετικα threads


Συμμετοχη στις δραστηριοτητες και τα projects του forum ή της ρετροκοινότητας γενικότερα
.
Για αποστολή πμ πατάς πάνω στο nickname (αριστερό κλικ) και επιλέγεις "Προσωπικό μήνυμα"
 
το τελευταίο δεν το κατάλαβα
 
Δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο να καταλαβεις,απλως θελει ενεργη συμμετοχη και προσφορα.

Για κατι πιο ευκολο μπορεις να δοκιμασεις εδω http://www.retroworld.gr/main/
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα