Απορίες N64

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Μου χάρισαν αυτό το πράσινο N64. Δεν είχα ποτέ N64 από άποψη αλλά σαρανταριζοντας έχω νερωσει το κρασί μου. :)

Ερωτήσεις:

  • Ορθώς χρησιμοποιώ το Scary καλώδιο από το GameCube?
  • Δεν έχω καρτ.Το έβαλα στην τηλεόραση αλλά μαυρίλα. Θέλει καρτ για να δείξει εικόνα?
  • Γιατί έχει ακριβυνει τόσο πολύ το Mario64????




151751360336548010305.jpg

(post απο κινητο, hell yes!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε κοίτα να δεις πώς γυρνάει ο τροχός και παίζει με Nintendo ο φτωχός! :p

Δεν υπάρχει - θα σε δουλεύω για πολύυυυυ καιρό τώρα! Σου εύχομαι με το καλό και NES, SNES, Gameboy κλπ.

Άντε, μπας και δεις το φως το αληθινό! :p
 
Ειναι νεα η πλατφορμα και δεν ξερω ακομα που ειναι τα infractions να σε περιποιηθω.

Να πω οτι το βαθυτερο κινητρο ηταν να δω πως ποσταρει και ανεβαζει μεγαλες φωτογραφιες απο κινητο η νεα φορουμομηχανη.

Αριστα!
 
Μου χάρισαν αυτό το πράσινο N64. Δεν είχα ποτέ N64 από άποψη αλλά σαρανταριζοντας έχω νερωσει το κρασί μου. :)

Ερωτήσεις:

  • Ορθώς χρησιμοποιώ το Scary καλώδιο από το GameCube?
  • Δεν έχω καρτ.Το έβαλα στην τηλεόραση αλλά μαυρίλα. Θέλει καρτ για να δείξει εικόνα?
  • Γιατί έχει ακριβυνει τόσο πολύ το Mario64????
Καλοπαιχτο.

  • Ναι αλλα δεν βγαζει RGB
  • Νομιζω 99% ναι
  • Δεν ξερω απο αυτα, flash cart και αγιος ο θεος!
 
Μου χάρισαν αυτό το πράσινο N64. Δεν είχα ποτέ N64 από άποψη αλλά σαρανταριζοντας έχω νερωσει το κρασί μου. :)

Ερωτήσεις:

  • Ορθώς χρησιμοποιώ το Scary καλώδιο από το GameCube?
  • Δεν έχω καρτ.Το έβαλα στην τηλεόραση αλλά μαυρίλα. Θέλει καρτ για να δείξει εικόνα?
  • Γιατί έχει ακριβυνει τόσο πολύ το Mario64????
Καλοριζικο!

Ναι, καλυτερα απο RF, Composite, S-Video. Δεν θα δεις ομως RGB διχως την καταλληλη μετατροπη. Οχι απλη ουτε και φθηνη δυστυχως. Περι HDMI κτλ ξεφευγουμε επισης αγριως.

Οντως δεν δειχνει κατι. Σε αντιθεση με αλλα συστηματα, δεν εμφανιζει BIOS η το λογοτυπο του διχως να υπαρχει κασετα μεσα.

Η "καταρα" του να συλλεγει κανεις απλα για να λεει πως συλλεγει. Μιλαμε για τιτλο Mario οπου απο μονος του ειναι κατι το θελκτικο, ο πληθυσμός της Γης ειναι διπλασιαστει απο τοτε που κυκλοφορησε, εξου και η ζητηση.

Απαραιτητα επομενα βηματα. Παιρνεις αυτο εδω το χειριστηριο, 4mb RAM, και αποταμιευεις σιγα σιγα για το απολυτο flashcard.
 
Bios screen δεν έχει, εκτός άμα του κοτσάρεις το 64DD. Οπότε μαυρίλα.

Διαφωνώ με το να πάρεις άλλο χειριστήριο εκτός του original. Εκτός και αν δεν σκοπευεις να παίξεις FPS. Αν όμως θες να παίξεις FPS σε πληροφορώ ότι το original είναι το καλύτερο single stick χειριστήριο για αυτά.  Γιατί πολύ απλά μπορείς να το κρατήσεις από την αριστερή πλευρά και να έχεις το D-pad στο αριστερό σου χέρι και το analog με το trigger στο δεξί, οπότε το control scheme μοιάζει πολύ με το σύγχρονο dual analog απλά η διαφορά είναι στο ότι έχεις dpad για να κινείσαι.

Edit: Τώρα είδα ότι είχα ποστάρει κάτι τέτοιο και στο link που έδωσε ο φίλος Getta. Οπότε sorry για την επανάληψη. Ξεχνάω ο γέρος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλορίζικος Wally! Ελπίζουμε να αξιοποιήσεις αυτό το υπέροχο δώρο και να μοιραστείς μαζί μας τις εμπειρίες σου. :)
 
Τσιμπησα ενα Mario 64 χτες στην εκθεση, το εχωσα στο N64 moy, το εριξα με ενα GameCube composite (το scart εβγαζε ηχο αλλα οχι εικονα) στην TV και επιτελους βεβαιωθηκα οτι παιζει μια χαρα.

Aπο τα λιγα παιχνιδια του Ν64 που δεν εχει γερασει αφορητα
 
Πίσω
Μπλουζα