Ατού - κουαρτέτο.

AA+

RetroMaNiaC
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
666
Αντιδράσεις
32
Πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να έχει δικό του thread αυτό το παιχνίδι που μας είχε κάνει να παίζουμε στις εκδρομές, στο σχολείο .....και την ώρα του μαθήματος :)

[edit]dead imageshack photo[edit]

Οι φτωχές εκδόσεις ήταν μέσα σε κουτιά από κασσέτες ήχου! Ενώ αργότερα σε δικά τους κουτάκια με στρογγυλεμένες άκρες.

Το χαρτάκι με την Spider ήταν από τα αγαπημένα μου γιατί έτρωγε άνετα και τα υπερ-ατού! Ομως δεν ήταν μόνο αυτό.. το είχα και σε αυτοκινητόδρομο της polystill , αυτό είναι όμως μια άλλη πονεμένη ιστορία που δεν θέλω να θυμάμαι...

Ας δούμε όμως και πως παίζοταν το παιχνίδι:

[edit]dead imageshack photo[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιας και έρχονται εορτές, όλο και κάποιο χαρτάκι θα θέλετε να παίξετε...

Είπα, για να γλιτώσουν και κάποιες περιουσίες, να κάτσω και να φτιάξω ένα μικρό και όμορφο πακετάκι, που οι παλαιότεροι θα εκτιμήσετε. Διάλεξα κάτι παλιό - retro και πολύ αγαπημένο μου για εσάς, φαίνεται άλλωστε και επάνω στις κάρτες το πόσο το έχω χαρεί και φυσικά δεν τις "πείραξα" καθόλου. Ελπίζω να το χαρείτε και εσείς το ίδιο... Ο τίτλος που έβαλα μην σας ξεγελά, δεν έχει σχέση με το περιεχόμενο.

Μικρό δωράκι

Επιφυλάσσομαι και για άλλα στο μέλλον, εάν δω ότι σας άρεσε. Βεβαίως πάντα από το ίδιο περιεχόμενο καθότι κολλημένος.

Υ.Γ.1: Αφιερωμένο εξαιρετικά στον φίλο exetlaio για το όμορφο thread που άνοιξε ;)


Υ.Γ.2: ΑΕΟΝ εάν το κρίνεις απαραίτητο, φιλοξένησε το και αυτό μην χαθεί με τον καιρό.
 
Ambu, είσαι ΑΡΧΗΓΟΣ ! :thumbup:
 
Ambu dare, well done!!! :thumbup:

Μήπως όμως θα έπρεπε να το εντάξουμε στην κατηγορία papercraft;(θα πάρουν φωτιά τα ψαλίδια πάλι :D )
 
μαλλον στο επομενο meeting θα ερθω με υπερατου στο μανικι :D
 
ένας φίλος έχει ακόμη ένα συρτάρι γεμάτο 15 έως 20 κουτάκια με τέτοια χαρτάκια :nervous:

θα προσπαθήσω ν΄ ανεβάσω photo κάποια στιγμή!!
 
Ειχα παρα πολλα 4 ομως σωθηκαν(αχ αυτες οι μαναδες!!!)DSC00621.jpg

DSC00617.jpg

DSC00620.jpg
 
Καλησπέρα κι από μένα σε όλους.

Μια και νέος στην παρέα σας να ρωτήσω κι εγώ το εξής.

Ξέρει κανείς αν κυκλοφορούν και που οι κάρτες αυτές ή ανανεωμένες προφανώς ?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 
Καλημέρα και πάλι.

Μήπως κανείς ξέρει κάτι για τις κάρτες αυτές ???
 
Πίσω
Μπλουζα