Αφίσσες στα δωμάτια......

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.854
Για πειτε τι ειχατε κρεμασμενα στα δωματια σας οταν ησασταν μικροι-εφηβοι και σε ποιον λεγατε "καληνυχτα" τα κοριτσακια. :D

Μια γνωστη μου ειχε τον Ραλφ Ματσιο απο το "Καρατε Κιντ" και τον Κριστοφερ Ατκινς απο την "Γαλαζια λιμνη".

Εγω ειχα την παρακατω σημαια. :headbangdude:

569.jpg


Ακομα την εχω (οχι κρεμασμενη :D ).

Προβολή συνημμένου 119201
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε συ... Νότιος μας βγήκες;

Να και κάτι που δε συμφωνούμε... :D

Yankees Rule!!!

Τεσπά...

Σαν παιδί δεν είχα ψύχωση με τις αφίσες τραγουδιστών κλπ.

Γι'αυτό και βρίσκονται μέσα στα περιοδικά που έχω συλλέξει!

Αν θυμηθώ καμία που είχα βάλει, θα επανέλθω...
 
Ουτε και εγω εβαζα ιδιαιτερα μιας και φωναζε η μανα μου απο τις τρυπες που εκανα στον τοιχο απο τις πινεζες. :D
 
αυτές

[edit] dead photo [edit]

 


[edit] dead photo [edit]

 


[edit] dead photo [edit]

καθώς και μερικά πρωτοσέλιδα της εφημερίδας ΦΩΣ :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
λόγο κωλύματος με τα γυμναστήρια τότε .. αντίθετα με τώρα ;-)

schwarzenegger_arnold_004.jpg
schwarzenegger_arnold_004.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@amigos damn! :D

Εγώ είχα τους 'διαβόλους' πάντα μέχρι και στο ταβάνι,αφίσσες απο το hammer δύο μεγάλους eddie και κάργα σημαίες κλπ.

Θυμάμαι όταν έσκαγαν σπίτι επισκέπτες γιαγιάδες κ.α. το δωμάτιο μου πάντα έκλεινε και όποιος έμπαινε έκανε καμια δυακοσαρια σταυρούς λές και θα τους έτρωγαν! :D :D

Φυσικά οι περισσότερες με συντροφέυουν ακόμα και ευελπιστώ πάντα να έχω το 'δωματιάκι' μου!

attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αρε γιγαντα! Ultimate Warrior Arm Tassels

[edit] dead photo [edit]

ultimate-warrior.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
malvina είπε:
αυτές
[edit] dead photo [edit]

 


[edit] dead photo [edit]

 


[edit] dead photo [edit]

καθώς και μερικά πρωτοσέλιδα της εφημερίδας ΦΩΣ :D
Αν εξαιρέσεις τη Μαντώ και το Μιχαλάκη συμφωνώ απολύτως!!!

Ειδικά με τα πρωτοσέλιδα του Φωτός και τις νέες αφίσες του Θρύλου!!! :cheers:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτή:

iron-maiden-eddie-prophet.jpg
iron-maiden-eddie-prophet.jpg

:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο δωματιο μου.. περα απο τις κλασικές αφίσες της Κάντυ.. και αργότερα του Μπράντον, του Ντίλαν κτλ από τα "χτυποκάρδια στο Μπέβερλι Χιλς" χαρακτηριστική ήταν η αφισα του "Ράμπο", Σιλβέστερ Σταλόνε.

Του είχα ιδιαίτερη αδυναμία ομολογώ. Μια μεγαλη αφισα στο δωματιο μου, που τον εδειχνε ετοιμοπολεμο με τα σχετικά οπλά κτλ, τρομαζε την μητερα μου, που αναρωτηθηκε πολλές για τα γουστα μου..... :D :D :D !!
 
Κάτι αντίστοιχο anyway..

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σίγουρα αυτή είναι;;;; :D

Θυμάμαι τη σειρά ως εξής: Kαι βάσανα μεγάλα... φεκονί... (πάνε και χρόνια... μην έχουμε απαιτήσεις... :cold: )
 
tarasque είπε:
Είχα την ίδια ακριβώς πάνω από το κρεββάτι μου. Επίσης όλος ο τοίχος ήταν γεμάτος από αφίσσες Iron Maiden, Anthrax και Ozzy.

Βέβαια ένα καλοκαιρινό μεσημέρι πρίν πολλά χρόνια, μάλωνα με τον μικρό μου αδελφό και κάναμε φασαρία με αποτέλεσμα να ξυπνήσει ο πατέρας μου και να τις σκίσει για τιμωρία. Ακόμα τις θυμάμαι και στεναχωριέμαι. :cry:
 
Α ! Και εγώ είχα το "Prophecy" των IRON MAIDEN στην πόρτα μου !

Τι στο καλό ;;; Κολλητικό ήταν ; :D
 
Αφισες Βοn Jovi και τιποτα αλλο!!!Ευτυχως υπαρχουν και 2 φωτο.19 απο αυτες τις αφισες σωζονται μεχρι σημερα!!!Σε συρταρι πλεον...

picture.php
 
Γκρρρ εγώ έχω να πω για τις αφίσσες που δεν είχα στο δωμάτιό μου :cry: :cry:...μοιραζόμουνα το δωμάτιο με την αδελφή μου που σαν μεγαλήτερη μου είχε πάρει τον αέρα(είπε κανείς τίποτε...) τον αέρα συνεχίζω και δεν έβαλα ούτε μισή αφίσα του Άντονυυυυυυυ :cry: :cry: :cry: .....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To δωματιο μου ειχε αυτες (οσο πιο κοντινες γινοταν σε αυτες που ειχα):

attachment.php


Τεραστιο ποστερ πανω απο το κρεβατι μου της ταινιας Easy Rider (απομειναρι απο το δισκαδικο που ειχε παλια ο θειος μου)..

Στους τοιχους:

attachment.php


Metallica

attachment.php


Scorpions (Savage Amusement εποχη..)

attachment.php


George Lynch (Dokken).. παραπλησια με αυτη που ειχα, με τον Mr. Scary (την κιθαρα του) πρωτη μουρη..

Και στην βιβλιοθηκη αφισες αεροπλανων που εβαζε μια εποχη το Αγορι, με τα F-16, F-14 και F-18..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Metallica,Iced Earth,Helloween,Iron Maiden από Μetal Hammer και Metal Invader,την φωτωγράφιση της ομάδας ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού για τη περίοδο 2000\2001 και το 1-4(αποκαλύφθηκα!),τον Μίκα Χακινεν με τη McLaren του και αυτή:

Chris+Achilleos+-+Dragonspell.jpg
Chris+Achilleos+-+Dragonspell.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα