Αόρατος εραστής - Ghost (1990)

...και η σκηνή που έχεις βάλει με τα χέρια τους στον πηλό όμως;

Βλεπόταν όμως τότε ευχάριστα.

Ή μόνο εγώ την είδα τελικά;
 
όσες φορές και να τη δω κλαίω....

:)
 
δε τρελαίνομαι για το συγκεκριμένο...

αλλά οκ descent
 
Αφού έπαιζε ο Patrick Swayze ήταν must...
 
παντα μου εφερνε ενα ανακατεμα :p
 
Wally είπε:
παντα μου εφερνε ενα ανακατεμα :p

o Patrick Swayze και μένα! (όπως οι περισσότεροι ξανθοί...)

το story ομως της ταινίας το βρίσκω καλό και πρωτοποριακό (για τότε)

:)
 
Ας συμφωνήσουμε τουλάχιστον στο ότι το “Unchained Melody” είναι ένα υπέροχο τραγούδι… ;)
 
Tον Patrick Swayze,τον εχω συνδιασει με τους "Boριους και Νοτιους",οποτε η ταινια ειχε πεσει στα ματια μου.Με μια πιο ψυχραιμη ματια,η ταινια ηταν καλη...για την εποχη της
 
Απο τις ταινίες που με ζαλιζουν διότι τοση ζάχαρη προκαλει διαβητικό σοκ αλλά γράφω οχι για την σπάσω στους φαν αλλά για να πω πως η σκηνη οπου η Μουρ φτιάχνει βάζα στον τροχο και ο Πάτρικ ως φάντασμα έχει ορέξεις για διάφορα ειναι εκπληκτική!
 
Domenica είπε:
Απο τις ταινίες που με ζαλιζουν διότι τοση ζάχαρη προκαλει διαβητικό σοκ αλλά γράφω οχι για την σπάσω στους φαν αλλά για να πω πως η σκηνη οπου η Μουρ φτιάχνει βάζα στον τροχο και ο Πάτρικ ως φάντασμα έχει ορέξεις για διάφορα ειναι εκπληκτική!
Νομίζω πως αυτό με τον πηλό που λες, ήταν πριν αποδημήσει ο Πάτρικ εις κύριον!! :p Μία νύχτα πριν δολοφονηθεί!

Γενικά ήταν πρωτότυπη ταινία για το 1990 και θα συμφωνήσω, αρκετά γλυκερή! Όμως βλεπόταν πολύ ευχάριστα και οι ερμηνείες ήταν συμπαθητικές ! Βλέπω ότι δεν έχετε αναφέρει ένα "ατού" του "Αόρατου εραστή": μα φυσικά τη Γούπι Γκόλντμπεργκ ως μάντισσα Όντα! Προσωπικά, είχα βρει εύστοχα αστείες τις σκηνές που ξαφνιαζόταν με το φάντασμα από το υπερπέραν, αλλά και με το περιστατικό στην τράπεζα!
 
Μου είχε αρέσει πολύ τότε αυτή η ταινία και φυσικά η Γούπι ήταν εκπληκτική!!! (Φοβερή η σκηνή με την επιταγή των "Four million dollars"?!?!?!? :eek: όταν τη χαρίζει στις καλόγριες...)

Όπως επίσης φοβερή και η σκηνή του φόνου... προς το τέλος βέβαια έγινε αμερικανιά-φέσι όπως οι περισσότερες.
 
Μετά απο αυτή την ταινία η φιλμογραφία του Patrick πήρε την κατιούσα.
Πιστεύω ότι πάντα θα τον θυμόμαστε σαν τον cool τύπο του DIRTY DANCING.
 
Πίσω
Μπλουζα