Βοήθεια ...

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.034
Φίλτατοι retro-maniax,

επειδή κάποιοι από εσάς κάνανε την "ανοησία" :p να με βοηθήσουν στο παρελθόν με κάποιοες απορίες που είχα, επανέρχομαι με νέα "ερώτηση" ...

Ενδιαφέρομαι για μετατροπή αρχείων avi & mpeg σε DVD φορμάτ.

Έχω το NERO-7, αλλά κολλάει συχνά-πυκνά.

Δεν θέλω κάτι με τρελές δυνατότητες authoring.

Κάτι απλό, να κάω την δουλειά μου.

Έχει κανείς κάποια πρόταση ;
 
convertXtoDVD ... από το πατάρι του Αμπού... ;)
 
The Filmmachine .. απο το σουβλατζιδικο διπλα απο το παταρι του Ambu_Deer :D

(τι να σας κανω που δουλευετε ακομα τα M$ Παραθυρα...)
 
Φιλε μου AA+ δεν εδωσα απλα ενα link - το προγραμμα αυτο το εχω δουλεψει πολυ στα windows - ειναι freeware και οχι crackαρισμενο shareware - και δουλευει απροβληματιστα σε "βαριες" μετατροπες καθε ειδους. Το οτι δεν περιλαμβανει πχ τον Canopus procoder δεν σημαινει οτι δεν δουλευει - τα συγκεκριμενα πακετα (τα οποια δεν ειναι απαραιτητα για τη λειτουργια του) μπορεις να τα βρεις πολυ ευκολα στο διαδικτυο.

Οσον για την αναφορα στο "σουβλατζιδικο διπλα απο το παταρι του Ambu_Deer" εχει να κανει με τη χρονια (ασπονδη) φιλια μας με τον ambu και οχι με το δικο σου post. Συγνωμη αν φανηκε κατι τετοιο.

:)
 
Το κατέβασα κι'εγώ... το quote το έκανα γιατί πίστευα ότι ήταν χρήσιμο.

Στην συνάντηση δεν πάμε για σουβλάκια; Καλή ιδέα έδωσες :D
 
2 προτασεις εκανα στο 1ο meeting - η πρωτη ηταν να διαγραψουμε τον ambu ... αλλα δεν περασε...φτου - η δευτερη ηταν την επομενη φορα να το κανουμε meating και οχι απλα meeting.

Απο πληροφοριες που εχω ο ΑΕΟΝ κλεινει τραπεζι(α) στα Βλαχικα... :eek:

οποτε in souvlakia we trust !! :)
 
Όπως είπε και ο Χρήστος Κάλοου στην ταινία του Φώσκολου "ΘΥΡΑ-7, η μεγάλη στιγμή" ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !!!
 
telamonas.stokos είπε:
2 προτασεις εκανα στο 1ο meeting - η πρωτη ηταν να διαγραψουμε τον ambu ... αλλα δεν περασε...φτου - η δευτερη ηταν την επομενη φορα να το κανουμε meating και οχι απλα meeting.
Αν είχες μείνει μόνο στην πρώτη πρόταση τώρα το rep. power σου θα είχε φτάσει μέχρι το -10. Ευτυχώς, έκανες και την δεύτερη πρόταση σου και έσωσες το account σου... :D

telamonas.stokos είπε:
Απο πληροφοριες που εχω ο ΑΕΟΝ κλεινει τραπεζι(α) στα Βλαχικα...
Υ.Γ.: Εάν είναι να πάμε στα Βλάχικα, εξίσου γρήγορα (αν και όχι τόσο κοντά) είναι και η Λιβαδιά... ;)
 
Εγώ προτιμώ Θησείο !

Δεν έχει "κρέας για το στομάχι",

αλλά έχει "κρέας για τους οφθαλμούς" ! :eek:

( Πάλι καλά που δεν έχουμε πολλές γυναίκες στο φόρουμ,

γιατί θα έβλεπα το rep-power μου να μηδενίζεται ! )
 
Ακριβώς απέναντι από τον ηλεκτρικό στο θησείο έχει σουβλατερί.... μάλλον πρέπει να περιορίσεις λίγο τα οθφαλμόλουτρα ;)
 
Πάλι καλά exetlaios που η γυναίκα σου δεν διαβάζει τα posts σου, σε έβλεπα στο νοσοκομείο με τη μούρη κρέας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πω πω!!!! Τι να πει κανείς για σένα!!!! Παντρεμένος άνθρωπος!!!!!

Θα έλεγε κανείς ότι μοιάζεις με κάποιον που κάποτε πέταξε μια Amiga στα σκουπίδια...... Μπα, δεν νομίζω να έχεις φτάσει τόσο χαμηλά!!!!!!
 
Αν είχες μείνει μόνο στην πρώτη πρόταση τώρα το rep. power σου θα είχε φτάσει μέχρι το -10.
Εχεις δικιο βρε ambu, να σκεφτεις τα ιδια ακριβως μου ελεγαν τις προαλλες ο bekerel_sanshirou, o fernando, o giorgos, o mathew, o qwtyioasfgjk, o ravel, o trecent, o takis, o akis και o kokolakis :D :D :D :D :D

Τελος παντων, το που θα το κανουμε δεν εχει (ιδαιτερη) σημασια - το θεμα ειναι να τσιμπησουμε τιποτα γιατι ως γνωστον τρωγοντας ερχεται η ορεξη :)
 
pooky(1) είπε:
Πάλι καλά exetlaios που η γυναίκα σου δεν διαβάζει τα posts σου, σε έβλεπα στο νοσοκομείο με τη μούρη κρέας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αισιόδοξο σε βρίσκω !

Εγώ θα με έβλεπα να κάνω παρέα στον Σουγκλάκο ! :p

pooky(1) είπε:
Πω πω!!!! Τι να πει κανείς για σένα!!!! Παντρεμένος άνθρωπος!!!!!
Αχ, νεαρέ μου ! Είσαι βλέπεις ανύπαντρος,

και έτσι δικαιολογείσαι που δε ξέρεις τους δύο "χρυσούς" κανόνες :

α) Οι ελεύθεροι :) επιτρέπεται να κάνουν τα πάντα ! και

β) οι παντρεμένοι :( επιτρέπεται ... να βλέπουν τα πάντα !

lol !

pooky(1) είπε:
Θα έλεγε κανείς ότι μοιάζεις με κάποιον που κάποτε πέταξε μια Amiga στα σκουπίδια...... Μπα, δεν νομίζω να έχεις φτάσει τόσο χαμηλά!!!!!!
Και που να δεις έναν ΠΟΛΥ ΚΟΛΛΗΤΟ μου, που αφού πέταξε την Amiga, πέταξε και ένα SEGA MEGA DRIVE !

(το δεύτερο το κλαίω περισσότερο !)
 
telamonas.stokos είπε:
Εχεις δικιο βρε ambu, να σκεφτεις τα ιδια ακριβως μου ελεγαν τις προαλλες ο bekerel_sanshirou, o fernando, o giorgos, o mathew, o qwtyioasfgjk, o ravel, o trecent, o takis, o akis και o kokolakis :D :D :D :D :D
Πολλές κακές παρέες κάνεις τον τελευταίο καιρό εσύ...

κοίτα μην καταλήξεις στο τέλος να κάνεις "μπανάκι" με τους φίλους σου... :D
 
Ναι ε ? ε τοτε μην ξεχασω να παρω σωσιβιο :p

cj-06_large.jpg
 
Εγώ θα πάρω αυτό το κόκκινο που κρατάει το σωσίβιο.
 
exetlaios είπε:
Φίλτατοι retro-maniax, επειδή κάποιοι από εσάς κάνανε την "ανοησία" :p να με βοηθήσουν στο παρελθόν με κάποιοες απορίες που είχα, επανέρχομαι με νέα "ερώτηση" ...

Ενδιαφέρομαι για μετατροπή αρχείων avi & mpeg σε DVD φορμάτ.

Έχω το NERO-7, αλλά κολλάει συχνά-πυκνά.

Δεν θέλω κάτι με τρελές δυνατότητες authoring.

Κάτι απλό, να κάω την δουλειά μου.

Έχει κανείς κάποια πρόταση ;

WinAVIVideoConverter κορυφαιο!!!
 
Aσχετο ισως,αλλα σε οτι εχει να κανει με το m-eating,θα τολμησω να σας προτεινω αν βεβαια βολευει,να ερθετε απο το μεζεδοπωλειο που διατηρω εδω και περιπου 6 μηνες στη Νεα Φιλαδελφεια με την επωνυμια ''Λημνος'' (καθοτι η καταγωγη ειναι απο κει..) με μονο μειονεκτημα ομως οτι το μενου ειναι κυριως προσανατολισμενο σε θαλασσινα οπως καταλαβαινετε,χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι δεν μπορουν να παιξουν και κεφτεδακια,λουκανικο και -ειδικα για την περισταση- καμια μπριζολα ψητη η στον φουρνο....

Αλλωστε ανετα μπορει να προηγηθει συνεννοηση σε μια τετοια πιθανοτητα, σχετικα με τον αριθμο των ατομων αλλα και την προτιμηση του καθενος για το κυριως πιατο του.....

Ειναι και μια καλη ευκαιρια να γνωριστουμε,κατι που θα ηθελα,μια και λογω της φυσης της δουλειας εγω δεν μπορω να ακολουθησω σε καποιο πιθανο m-eating,εκτος βεβαια ΑΝ καθοριστει για Τεταρτη που ειμαστε κλειστα,οποτε με χαρα θα δωσω το παρον οπου κι αν γινει.....

Δεν ειναι μια προταση που κανω για να τα ''κονομησω'',καθοτι ισως εκ πρωτης σκεψεως ετσι να φαινεται,αλλα απλα μια εναλλακτικη προταση που σκεφτηκα να κανω,μια και εχω την δυνατοτητα αυτη και την οποια αν θελετε ασφαλως,την σκεφτεστε....

Σε καθε περιπτωση,θα χαρω καποια στιγμη να βρεθουμε,να τα π(ι)ουμε και να θυμηθουμε ολοι μαζι οτιδηποτε εχει να κανει με τα παλαιοτερα χρονια.....
 
Πίσω
Μπλουζα