Βρείτε τα παιδικα

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.885
Αντιδράσεις
15.013
0 στα 10. Δεν ειδα ποτε κινουμενα σχεδια.
 
7/10 αν και αρκετά τα απάντησα στην τύχη. Άλλωστε το μόνο πραγματικό κινούμενο σχέδιο που έβλεπα (και βλέπω ακόμη που και που) είναι ο Ροζ Πάνθηρας.
Κι έχω και μια ένσταση: Η Φρουτοπία (για την οποία έβαλαν δύο ερωτήσεις κιόλας) ΔΕΝ είναι κινούμενο σχέδιο. Είναι κουκλοθέατρο!
 
7/10 κι εγώ. Την Φρουτοπία και την Κάντυ δεν τα έχω δει ποτέ. Ίσως 1-2 επεισόδια της Κάντυ. Τα άλλα δεν τα έβλεπα κάθε φορά, αλλά πού και πού έβλεπα κάποιο επεισόδιο. Από κινούμενα σχέδια έβλεπα άλλα πράγματα.
 
8 στα 10

Συγχαρητήρια! Πρέπει να πέρασες υπέροχα παιδικά χρόνια… μπροστά στην τηλεόραση!

και είχα και βίντεο...
 
9/10.
Φρουτοπία ούτε εγώ έχω δει. Ήξερα λίγα πράγματα για το τι συμβαίνει.Και αυτά από κάποια επεισόδια,που τύχαινε να τα παρακολουθήσω επειδή δεν είχα κάτι άλλο να κάνω. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα (ούτε έχω) να βλέπω κινούμενα σχέδια. Την τελευταία δωδεκαετία ειδικά,δεν είχα αφήσει "μίκι μάους" για "μίκι μάους" που να μην το έχω δει παρέα με τα ανίψια μου ( "Μίκι Μάους"..Θυμάστε? Ο χαρακτηρισμός για ΟΛΑ τα κινούμενα σχέδια που βλέπαμε στα 80s με ή χωρίς τον "Μίκι")Το τελευταίο μας ήταν το "Απίθανοι 2" στο σινεμά. Τώρα είναι πια λυκειόπαιδα και τα 'χουν παρατήσει. Έτσι είναι. Τον περασμένο Οκτώβριο,πήγαμε με τον μεγάλο μου ανιψιό (τρίτη λυκείου) και είδαμε την τελευταία ταινία του Τζέημς Μποντ! Μεγάλωσαν πια, τα κινούμενα σχέδια γι' αυτά είναι σε δεύτερη,τρίτη επιλογή (για να μην πω τελευταία).

Η ερώτηση που έκανα λάθος ήταν για την Κάντυ. Ένα παιδικό που το έβλεπα μέχρι και λίγο μετά το θάνατο(!) του πρώτου της love story. Από ΄κει και μετά μου φάνηκε πως εξελισσόταν σε κοριτσίστικη σαπουνόπερα και το σταμάτησα. Καμιά σχέση δηλαδή με τη "Χάιντι",ή τη "Μάγια η Μέλισσα", που τις θεωρούσα πιο ουδέτερες σειρές.
Πάντως,οφείλω να ομολογήσω για την "Κάντυ", πως το δυστύχημα με το άλογο που είχε τότε ο έρωτας της, ήταν σοκαριστική εξέλιξη! Εφάμιλλη με άλλες σκηνές που έχουμε δει σε σειρές ,όπως ο ματωμένος γάμος της "Δυναστείας", ή ο πυροβολισμός στον Τζέι Αρ του "Ντάλας" ή το θάνατο της Καρολάϊν της "Τόλμη και Γοητεία".
 
9/10. Δεν βρήκα την ερώτηση με την Φρουτοπία.

Έβλεπα σχεδόν όλα τα κινούμενα σχέδια εκτός απο Φρουτοπία που με τρόμαζαν τα κούκλες.
 
9/10. Δεν βρήκα την ερώτηση με την Φρουτοπία.

Έβλεπα σχεδόν όλα τα κινούμενα σχέδια εκτός απο Φρουτοπία που με τρόμαζαν τα κούκλες.
Και εγώ το ίδιο. Ούτε κουκλοθέατρο,ούτε οι μαριονέτες μου άρεσαν. Είχα και εγώ θεματάκι με αυτά. Από την εποχή της "ντενεκεδούπολης"!..
 
Η ερώτηση που έκανα λάθος ήταν για την Κάντυ. Ένα παιδικό που το έβλεπα μέχρι και λίγο μετά το θάνατο(!) του πρώτου της love story. Από ΄κει και μετά μου φάνηκε πως εξελισσόταν σε κοριτσίστικη σαπουνόπερα και το σταμάτησα. Καμιά σχέση δηλαδή με τη "Χάιντι",ή τη "Μάγια η Μέλισσα", που τις θεωρούσα πιο ουδέτερες σειρές.
Ακόμη κι εγώ σαπουνόπερα τη θεωρούσα την Κάντυ. Ζήτημα να έχω δει συνολικά 4 επεισόδια, θυμάμαι ελάχιστα πράγματα. Η Χάιντι ήταν τελείως διαφορετικό πράγμα γιατί ήταν μεταφορά από επιτυχημένο παιδικό βιβλίο. Και πράγματι ήταν κι ένα πολύ ωραίο κινούμενο σχέδιο. Το βιβλίο πάντως το έχω ακόμη και συγκαταλέγεται στα αγαπημένα μου παιδικά.

Πάντως,οφείλω να ομολογήσω για την "Κάντυ", πως το δυστύχημα με το άλογο που είχε τότε ο έρωτας της, ήταν σοκαριστική εξέλιξη! Εφάμιλλη με άλλες σκηνές που έχουμε δει σε σειρές ,όπως ο ματωμένος γάμος της "Δυναστείας", ή ο πυροβολισμός στον Τζέι Αρ του "Ντάλας" ή το θάνατο της Καρολάϊν της "Τόλμη και Γοητεία".
Δεν το πιστεύω τι θυμάσαι! Μήπως να δοκιμάσεις την τύχη σου κι εδώ; κάτι μου λέει ότι θα πετύχεις 10/10 :D
9/10. Δεν βρήκα την ερώτηση με την Φρουτοπία.

Έβλεπα σχεδόν όλα τα κινούμενα σχέδια εκτός απο Φρουτοπία που με τρόμαζαν τα κούκλες.
Υποθέτω ότι δεν τόλμησες να δεις ποτέ τα "παραμύθια της κούκλας". Παίζει να ήταν η πιο creepy παιδική σειρά έβα! (ούτε εγω τόλμησα :D )
 
Όχι,bambinella 100.Φυσικά δεν αρέσουν σ'όλους τα ίδια.
Εγώ δεν ξαφνιάστηκα με το 0/10. Αλλά με το "δεν είδα ΠΟΤΕ κινούμενα σχέδια"!
 
Όχι,bambinella 100.Φυσικά δεν αρέσουν σ'όλους τα ίδια.
Εγώ δεν ξαφνιάστηκα με το 0/10. Αλλά με το "δεν είδα ΠΟΤΕ κινούμενα σχέδια"!
Καλα, ναι, εχεις καποιο δικιο σ' αυτο γιατι τα πιτσιρικια τρελαινονται για κινουμενα σχεδια.
Φυσικα για να μπορεσω να σχηματισω αποψη χαζεψα μερικα απο αυτα καποιες φορες, αλλα δεν αντεξα να δω πανω απο πενταλεπτο. Απο μικρο παιδακι μου φαινονταν ανουσια. Κουκλοθεατρο, μαριονετες, ελληνικα παραμυθια, παιδικα τηλεπαιχνιδια τα εβλεπα παντα με πολλη χαρα. Τα κινουμενα σχεδια ομως ειναι κατι που ποτε δεν με ενδιεφερε.
 
9/10 δεν μπορούσα να βρω την ερώτηση με την Καντυ Καντυ
 
10/10
thundercats :worship:, jumaru με το πρωτάθλημα plowres :worship: , κ.α που δεν θυμάμαι τα ονόματα τους :fafoutis:
 
12/15 έχασα την αρχηγό του κοπαδιού στον Νιλς Χόλγκερσον, τα αδέρφια Ελίζα και Νηλ στην Κάντυ Κάντυ (απαράδεκτη το ξέρω) και τον ΧΕ-ΜΑΝ (αυτό ήταν αγορίστικο, δεν το έβλεπα)
 
12/15 Σε οτιδήποτε έχει να κάνει με Κάντυ έπιασα πάτο (αναμενόμενο, δεν έβλεπα τη σειρά ούτε που να με πληρώναν). Κάποια όμως τα απάντησα με βάση τη λογική, όπως τα αρκουδάκια ή τα καρτούν με τα λαμπάκια πάνω τους.
 
Πίσω
Μπλουζα