Γιατί; Πώς; Ποίος; (Ελληνική παιδεία 1971)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.851
Τιποτα δεν χανεται ,ολα βρισκονται με αρκετη υπομονη οπως και εγινε με την  παρακατω σειρα που την θυμαμαι να την διαβαζω στη δανειστικη βιβλιοθηκη μου κατα τα παιδικα μου χρονια.

Εξατομη σειρα του Νίκα σε συνεργασια  με τον γαλλικό οίκο Librairie Hachette γεματη με αποριες και σελιδες γνωσεων.

Holy Grail για μενα την εψαχνα χρονια δεν την εχω ανοιξει απο παιδι και πρεπει να ειχε αναφερθει ξανα (το πιθανοτερο απο μενα  :fafoutis: ) εδω μεσα.

Η Γραμματικη του Μαργιολη μου μεινε και εκλεισα και απο τα βιβλια. :p

Ακολουθουν τα δικα μου και μια διαφημιση!

γιατι πως ποιος.JPG

Elliniki Paideia - Giati, pos, poios (1971).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μπράβο Αααρντυ θυμάμαι αμυδρά αυτή τη σειρά αλλά πιο πολύ αυτή με το αγοράκι και τον κινητήρα wankel (στην πρώτη φώτο τελευταίο βιβλίο κάτω) που φυσικά τότε δεν ήξερα τι είναι αλλά μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση!
 
Να βαλω και μια φωτο με λιγο παρασκηνιο απο τα συγκεκριμενα.

Οταν τα ειχε πρωτοεντοπισει το εκπαιδευμενο ματι μου πριν κατι χρονια σε μια γωνια και τα αφησα λυπημενος μιας και η τιμη ηταν υπερβολικη και ουτε "σπαγανε" μιας και ηταν σειρα να παιρνα τα μισα.

Τα βγαλα μια φωτογραφια με την υποσχεση να επιστρεψω.

Πανω δεξια ειναι,lol.

1.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να βαλω και μια φωτο με λιγο παρασκηνιο απο τα συγκεκριμενα.

Οταν τα ειχε πρωτοεντοπισει το εκπαιδευμενο ματι μου πριν κατι χρονια σε μια γωνια και τα αφησα λυπημενος μιας και η τιμη ηταν υπερβολικη και ουτε "σπαγανε" μιας και ηταν σειρα να παιρνα τα μισα.

Τα βγαλα μια φωτογραφια με την υποσχεση να επιστρεψω.

Πανω δεξια ειναι,lol.

Προβολή συνημμένου 183976
Γεια σου, θυμάσαι που τα βρήκες?
 
Ιπποκράτους σε ένα από τα μαγαζιά της.
 
Πίσω
Μπλουζα