Γι'αυτο το SNES υπερίσχυσε του MEGADRIVE στο τέλος

SONIC

RetroActive
Joined
18 Mαϊ 2007
Μηνύματα
397
Αντιδράσεις
5
Ειναι αληθεια οταν το snes εδεινε τετοια παιχνιδια που μπορεις να χαθεις μεσα τους για ωρες

evermore_a.jpg


evermore_b.jpg


Παρεπιπτοντως οποιος το εχει σε αυτη την κατασταση ενδιαφερεται να το πουλησει?

Και ενα δωρο για τους ρετρο συλλεκτες φιλους μου(κοιτα Φωτη προσεκτικα)

http://cgi.ebay.com/Dragon-Quest-Motion-Activated-plug-play-TV-Game_W0QQitemZ110135027003QQihZ001QQcategoryZ62053QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.com/Virtua-Gun-Special-Pack-Sega-Saturn-box-3Games-JPN_W0QQitemZ110135020505QQihZ001QQcategoryZ62053QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.com/Famicom-Disk-System-Boxed-1-game-Excellent-cond_W0QQitemZ110135016217QQihZ001QQcategoryZ4315QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.com/VIRTUA-ON-TWIN-STICK-GAME-EXCELLENT-CONDITION-JAP_W0QQitemZ110135015027QQihZ001QQcategoryZ3654QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.co.uk/Sega-Megadrive-II-console-Mega-CD-add-on-30-games_W0QQitemZ170118960336QQihZ007QQcategoryZ3653QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.co.uk/Superb-Condition-Mario-Bros-Game-Watch_W0QQitemZ170118962569QQihZ007QQcategoryZ50221QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.co.uk/Superb-Condition-Mario-Cement-Factory-Game-Watch_W0QQitemZ170118963700QQihZ007QQcategoryZ50221QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Τα λεμε:wave::wave:

Πως να αντισταθει το MEGADRIVE απεναντι σε ολα αυτα?:animeek::animeek:

f6e5_1.JPG


5aff_1.JPG


aeca_1.JPG


d3be_1.JPG


ee37_1.JPG


1a01_1.JPG


3422_1.JPG


73b9_1.JPG


και τα υπολοιπα¨

857d_1.JPG


a8f1_1.JPG


1438_1.JPG


2e78_1.JPG


437c_1.JPG


8184_12.JPG


0052_1.JPG


019d_1.JPG


0268_1.JPG


Τα θελω ολα και μαλιστα ευρωπαικα τοσα πολα ζηταω:pistolies:(το ξερω οτι δεν εχουν κυλοφορησει ολα στην Ευρωπη γι'αυτο αρχισα να σας πυροβολω)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To Thread μεταφερθηκε στο φυσικο του χωρο (NES/SNES)
 
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!!!!!!!

Εγώ που είμαι κάργα αιρετικός (το Cube είναι δίπλα στο Dreamcast αυτή τη στιγμή) σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μαζί σου!!!!!!

Αν ήταν να επιλέξω ανάμεσα σε Megadrive και SNES, SNES all the way!!!!!
 
ego paraggeila SVHS kalodio gia to SNES me skopo na paizo sthn amiga anti gia thn TV...
 
Απλά τα παίρνεις όλα και φεύγεις !! Both of them !!

:biglaugh::biglaugh: :diablotin:
 
telamonas.stokos είπε:
To Thread μεταφερθηκε στο φυσικο του χωρο (NES/SNES)

Αγαπητε Telamona νομιζω πως εκανες λαθος που το μετακινησες διοτι μπορει να παρουσιαζω τιτλους για το snes αλλα τους παρουσιαζω ως λογο υπερισχισης του snes εναντι του Mega drive οποτε θα σε παρακαλουσα να το επιστρεψεις στην αρχικη του θεση :icon_cry:

pooky είπε:
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!!!!!!!
Εγώ που είμαι κάργα αιρετικός (το Cube είναι δίπλα στο Dreamcast αυτή τη στιγμή) σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μαζί σου!!!!!!

Αν ήταν να επιλέξω ανάμεσα σε Megadrive και SNES, SNES all the way!!!!!
:biglaugh:Προδοτη πουκυ με το που δειξαμε μερικα(εως πολλα) RPG αμεσως αλαξοπιστησες :takethat: :takethat:.

Παντος εγω παροτι συνεχιζω να αγαπαω πιο πολυ το ΜEGADRIVE προτιμω την ιδεολογια του Geona :gun::pistolies:

Παρτε αλλο ενα:mad:

9ba6_1.JPG


be37_1.JPG


Το παρακατω κυκλοφορησε μονο Ιαπωνια αλλα ειναι θεικο:eek:

box-japfront.jpg


blbahamut.jpg


ss-005.gif


ss-008.gif


ss-012.gif


ss-001.gif


ss-002.gif


Πολυ λενε οτι ειναι το αποκορυφομα των γραφικων του snes:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπητε SONIC μην στεναχωριεσαι - απλα το φορουμ αυτο δεν εχει την ιδιοτητα ουτε την δυναμικη πχ του Isomnia στο θεμα της "κοντρας" μεταξυ των retro consoles.

"Σφαγες" μπορει να συμβαινουν μεν αλλα σε γενικες γραμμες παρουσιαζουμε αυτα που θυμομαστε ή και αυτα που παιζουμε ακομα, στις αντιστοιχες θεματικες ενοτητες χωρις εξ'αντικειμενου να προκαλουμε τους θαμονες της αλλης "παραταξης".

Καταχωρουμε γνωσεις, αναμνησεις και στοιχεια με σκοπο - ισως καποτε - μιας ολοκληρωμενης θεματικης παρουσιασης.

Χαρηκα που εχεις τοσο υλικο να παρουσιασεις - το SNES ειναι απο τις αγαπημενες μου κονσολες - και αναμενουμε και αλλα , Keep on :thumbup:
 
telamonas.stokos είπε:
Αγαπητε SONIC μην στεναχωριεσαι - απλα το φορουμ αυτο δεν εχει την ιδιοτητα ουτε την δυναμικη πχ του Isomnia στο θεμα της "κοντρας" μεταξυ των retro consoles.
"Σφαγες" μπορει να συμβαινουν μεν αλλα σε γενικες γραμμες παρουσιαζουμε αυτα που θυμομαστε ή και αυτα που παιζουμε ακομα, στις αντιστοιχες θεματικες ενοτητες χωρις εξ'αντικειμενου να προκαλουμε τους θαμονες της αλλης "παραταξης".

Καταχωρουμε γνωσεις, αναμνησεις και στοιχεια με σκοπο - ισως καποτε - μιας ολοκληρωμενης θεματικης παρουσιασης.

Χαρηκα που εχεις τοσο υλικο να παρουσιασεις - το SNES ειναι απο τις αγαπημενες μου κονσολες - και αναμενουμε και αλλα , Keep on :thumbup:
Εμενα παροτι το Mega Drive ειναι μια απο τις αγαπημενες μου κονσολες(και αν μπορουσα θα σαμποταριζα την Nintendo για χαρη της sega:biglaugh:) δεν μπορω να μην δειξω τους θησαυρους του αντιπαλου δεους.

Παροτι το συστημα φωτογραφιων του site ειναι καπως δυσκολο θα βαλω και αλλο πραγμα μην ανυσηχεις :)
 
Προδότης; ΜΟΥΑ;;;;

Μπα, πάντοτε ήμουν Nintendo fanboy μην ανησυχείς, άσχετα αν σιχαίνομαι το Wii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Το παρακατω κυκλοφορησε μονο Ιαπωνια αλλα ειναι θεικο:eek:
Το έχουν μεταφράσει κάτι καλά παιδιά και παίζουμε και εμείς τώρα...

Ορίστε το English translation patch για το Bahamut Lagoon!
 
Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση του Shadowrun? SNES ή Megadrive? :help:
 
Μegadrive (και MegaCD) of course!!

(Στο Megadrive ηταν RPG,στο SNES action με RPG στοιχεια....)

FYI το χειροτερο version ειναι στο 360/PC
 
Στο MegaCd δεν είχε βγει μόνο στην Ιαπωνία?
 
Ευτυχώς που έχουμε τα roms για να απολαύσουμε αυτά τα καταπληκτικά παιχνίδια!

Acpr, thanks για το patch! Ήμουν έτοιμος να το ζητήσω!
 
Παρακαλώ theoritikos...

Υπάρχουν και άλλες παρόμοιες δουλειές, στο site του zsnes, έχει link.

...Tales of Phantasia, Star Ocean (πολυαναμενόμενο), Final Fantasy series...
 
mouxaxaxaxaxa!

mou hrthe to kalodio SVHS, sthn amiga deixnei poly kalytera apo oti se pc tv-tuner me extra-smooth kinisi! (ektos kai an sto pc exeis philips 713x tsipaki kai to programma Fly2000TV pou bgazei 50/60fps kai oxi 25/30)

se fullscreen exei poiothta kanonikhs TV kai se ksegelaei :)

08062007.jpg
 
mouxaxaxaxaxa!mou hrthe to kalodio SVHS, sthn amiga deixnei poly kalytera apo oti se pc tv-tuner me extra-smooth kinisi! (ektos kai an sto pc exeis philips 713x tsipaki kai to programma Fly2000TV pou bgazei 50/60fps kai oxi 25/30)

se fullscreen exei poiothta kanonikhs TV kai se ksegelaei
Κάτσε να μου έρθει το X-RGB2+ και θα τα πούμε. :diablotin:
 
Sonic...o Segata μου ειπε να σου τραβηξω το αυτι και να σε επαναφερω εις την ταξιν!!

Γραψε 100 φορες

Sega Saturn shiro!!

Αφενος ελεγχεται και αφετερου συγκρινεις μια κονσολα του 1988 με μια κονσολα του 1991... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Sonic...o Segata μου ειπε να σου τραβηξω το αυτι και να σε επαναφερω εις την ταξιν!!
Γραψε 100 φορες

Sega Saturn shiro!!
Άσε τον Sonic ήσυχο!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα