Για τους Kατόχους Apple IIc

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Eιπα να εγκαινιασω το apple-thread με το παρακατω.

Ευτυχως που δεν εχουμε apple-fanboys. :D

C1283_85.jpg


:rofl:
 
...είχα ένα φίλο με Apple IIc, όπου έπαιζα αρκετά παιχνιδάκια (ΑΕ, Castle Wolfenstein, Sundog, κ.α.).

Hταν αρκετά καλό μηχανάκι - και πολύ κομψό σαν design (test στο Pixel no22).

Μήπως όμως αυτό το thread ανήκει στην αντίστοιχη ενότητα των οκτάμπιτων; (Aς αφήσουμε αυτό εδώ το μέρος για τον ΙΙGS, τον Μacintosh, κλπ).
 
χμμμ. μολις βρέθηκε ενας κάτοχος iic. τυγχάνει ο iic να είναι και ο πρώτος μου υπολογιστής....χμμμ
 
η ευρεση του συγκεκριμενου στην ελλάδα ειναι σχετικά σπάνια. ψάξτε παρόλα αυτα σε παλια φροντιστηρια που τον χρησιμοποιούσαν σαν εργαλείο μάθησης. στην αμερική όχι απλά δεν ειναι σπάνιος αλλα βρωμαει ο τόπος αφού η αμερικανικη κυβέρνηση είχε εξοπλίσει αρκετά σχολεία με αυτόν.
 
Αν μαλιστα δεν ησουν εσυ,θα ειχα και εγω εναν IIc :)
 
Αν και τωρα που το σκεφτομαι θα ηταν αιτια διαζυγιου... :D :D
 
Να αφιερώσω κι εγώ ένα εξώφυλλο στον αγαπητό φίλο Rygar...

picture.php


Μπορείτε να διακρίνετε καθαρά τη λαχτάρα του χρήστη Apple και την πόρωσή του με το σύστημά του!!!

Άρα, να μην απορούμε με το φίλο μας... :D

ΜΑΚΡΟΥΛΖ και ΑΠΛΡΟΥΛΖ! :D :D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρε συ DINO, εδω λεμε να τον ηρεμησουμε, και εσυ θελεις να τον ξεσηκωσεις με τον πρωτο apple?! :)
 
Τϊ θέλει ο //e σε θρέντ που αφορά τον //c;;; Ε; Τσ τσ τσ!!! Πρέπει να σας κάνω σεμινάρια.
 
Είπα, να μην ανοίξω νέο θρεντ...

BTW, το συγκεκριμένο εξώφυλλο είναι στο TOP 10 των πιο γελοίων εξώφυλλων περιοδικών για υπολογιστές... :D
 
Χαχαχαχα...φοβερό εξώφυλλο! :D
 
Πίσω
Μπλουζα