Για όσους με καταλαβαίνουν

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Τόσα χρόνια και ακόμα είναι στην καρδιά μας
 
Μαζί σου shock......Για άλλη μια φορά βλέπουμε πως χιλιάδες άνθρωποι μακάρι και εκατομμύρια μαζί με εμάς συνεχίζουν να κρατάνε ζωντανούς τους ιστορικούς υπολογιστές και να εφρένωνται κάθε φορά που ακούνε η βλέπουνε η παίζουν κάτι από αυτούς.....
 
Η ίδια ορχήστρα, στο

(απο τα καλυτερα 8bit tunes IMHO)
 
Με φτιαξατε...
 
Είστε, μη σας χαρακτηρίσω τι!!!!!!:biglaugh: :biglaugh:

Μην τα πετάτε αυτά έτσι, είμαι και γέρος άνθρωπος......:rolleyes:
 
Αυτά είναι! Μπράβο βρε shock!
 
shock και keeper7k πολύ καλά :thumbup:

Το πρώτο video το θυμόμουν από το σχετικό παλαιότερο reply σου shock για τα soundtracks του commodore και το έχω μοιραστεί αρκετές φορές με φίλους ;)
 
Τα διαμάντια είναι παντοτινά!

Η Commodore είναι ο Αισχύλος των υπολογιστών
 
Δηλαδή Τραγωδία; ;)
 
Όχι! Διαχρονικός!

Eν τω μεταξύ εκείνο το παιχνίδι με τη μουσική που ξεκινάει το βίντεο αυτό το είχα, αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
WalkerYannis είπε:
Eν τω μεταξύ εκείνο το παιχνίδι με τη μουσική που ξεκινάει το βίντεο αυτό το είχα, αλλά δε θυμάμαι πως λέγεται!

Cybernoid 2
 
Φοβερό δεν θα ήταν να έρχονταν εδώ για live; Θα μαζευόταν όλος ο παλιός καλός κόσμος του Pixel. Φαντάζομαι ακόμα και οι Σπεκτρουμάδες και Αμστραντάδες δεν θα την σνόμπαραν. :D
 
Μη παίρνεις και όρκο...... !!!!!!!!!!!!
 
Ξέρετε που θα μπορούσα να βρω κάποιο βιβλίο ή ιστοσελίδα για να διδακτώ τη Basic του C64;
 
Είσαι σίγουρος? Είναι από τα πιο άθλια πράγματα που έχουν βγει.

Αν θέλεις να μάθεις Basic υπάρχουν κι άλλες εκδόσεις, η Microsoft Basic που είχε από default ο 64ρης ήταν απλά απαράδεκτη.

Βλέπεις ο Jack σαν σπάγκος που ήταν δεν ήθελε να βάλει κάποια καινούρια έκδοση και έβαζε την ίδια που είχαν και τα προηγούμενα μοντέλα
 
Τουλάχιστον κάτι για την εκμάθηση (μιας που τον έχω ξεχάσει) του μηχανήματος, των μυστικών του, της λειτουργίας του;
 
Αφού δεν έχει βάλει κανείς το γνωστό βιβλίο το βάζω εγώ.

Ελπίζω να είναι αυτό που ψάχνεις.
 
Πίσω
Μπλουζα