Γράψατε ποτέ γράμμα στην Κάντυ;

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.881
Αντιδράσεις
15.013
Θυμοσαστε στο ''περιοδικό Κάντυ'' που ειχε ένα θεμα με γραμματάκια και άρχιζε ετσι ''αγαπητή Καντυ'' οπου στελναμε εμεις τα τοτε παιδακια γραμματάκια στην καντυ για συμβουλές και παρεναίσεις; στειλατε ποτε γραμματακι η ζωγραφια η ανέκδοτα :) ; Τα είδατε δημοσιευμένα;θυμαμαι ένα κοριτσακι που ειχε στειλει μια φωτο και ελεγε από κάτω:''καντυ εχω ξανθά μαλλια και γαλάζια μάτια και σου μοιαζω τόσο πολύ αλλά δεν έχω τοσο καλούς φίλους σαν εσένα'':)
 
Δεν έγραψα ποτέ στην Κάντυ-Κάντυ, αλλά θα ήθελα. Αριάδνη δημοσιεύτηκε το γράμμα σου ή έλαβες κάποια απάντηση.
 
Δεν έγραψα ποτέ, αλλά κι εγώ θα ήθελα να το είχα κάνει.
 
Παιδια εγω ειχα γραψει με ζωγραφια μεσα αλλα το θεμα είναι πως δεν πρεπει να πήγε και ποτε λόγω πως η μαμα δεν πρεπει να γραψε καλά την διευθυνση :(
 
present.jpg


τι ωραια σελίδα!!!
 
και εγω ηθελα να γραψω, αλλα δεν το εκανα ποτε..

Στις ζωγραφιες που δημοσιευε το περιοδικο, υπηρχε ο ορος να μην ζωγραφιζουν την καντυ, (διαφορετικα θα το εκαναν ολοι). Και παλι καλα δηλ και ετσι βλεπαμε ζωγραφιες με διαφορα θεματα, απο τις πιο παιδικες (σπιτακι), ακομη και αυτες ζωγραφισμενες σε φυλλο τετραδιου (με τις γραμμες).

Πολλοι εστελναν και φωτογραφιες τους καθως και ποιηματακια
 
Είχα γράψει γράμμα ζητώντας να αλληλογραφήσω με κορίτσια στην ηλικία μου και μου απάντησαν αρκετά.
Δεν κράτησε, όμως, πολύ καιρό η αλληλογραφία μας, αφού είχα μπροστά μου Πανελλήνιες για τις οποίες έπρεπε κάποια στιγμή να στρωθώ στο διάβασμα.
Επίσης, είχα στείλει και μια ζωγραφιά της κακιάς ώρας... ακόμη απορώ γιατί τη δημοσίευσαν... :p
 
Είχα γράψει γράμμα ζητώντας να αλληλογραφήσω με κορίτσια στην ηλικία μου και μου απάντησαν αρκετά.
Δεν κράτησε, όμως, πολύ καιρό η αλληλογραφία μας, αφού είχα μπροστά μου Πανελλήνιες για τις οποίες έπρεπε κάποια στιγμή να στρωθώ στο διάβασμα.
Επίσης, είχα στείλει και μια ζωγραφιά της κακιάς ώρας... ακόμη απορώ γιατί τη δημοσίευσαν... :p
Αλντε , το έχεις κρατήσει το περιοδικό αυτό; Καλέ σκαναρε μας την ζωγραφιά χωρίς βέβαια το όνομα σου αν είναι δυνατόν.
 
Πίσω
Μπλουζα