* Γ' Γυμνασίου

Να και το βιβλίο της Φυσικής μας!!!
12461.jpg

Να πω την αλήθεια μου, τα περισσότερα εξώφυλλα δεν τα θυμόμουν καν αφού ήταν ντυμένα με εικόνες της αρεσκείας μου... :p

fetch


Το βιβλίο των Οικοκυρικών :xm: της Γ΄Γυμνασίου...

καθώς και τα Φιλοσοφικά Κείμενα
:xm: :xm:
12469.jpg

12467.jpg


Η Χημεία μας! :)
12458.jpg

Και το βιβλίο της Ανθρωπολογίας!!!

12462.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θουκυδίδη Ιστορία


12510.jpg
Φιλοσοφικα κειμενα

12511.jpg

Η ελληνικη γλωσσα (το βιβλιο του καθηγητή :D )

12509.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θρησκευτικά Γ΄Γυμνασίου (έκδοση 1975)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γ΄Γυμνασίου - ΣΕΠ

Στην τελευταία τάξη του Γυμνασίου κάναμε ένα μάθημα με τίτλο ΣΕΠ (Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός). Ιδού και το βιβλίο, το οποίο βέβαια βρέθηκε σε καλή κατάσταση αφού δεν εξεταζόμασταν σε αυτό... :p
 
Γ' Γυμνασίου

Χθες,γυρνώντας από ένα περίπατο,ενώ περνούσα δίπλα από ένα μισάνοιχτο κάδο ανακύκλωσης πήρε το μάτι μου τη λέξη "φυσική".περίεργος γι'αυτό που παρατήρησα,άνοιξα το κάδο και μέσα ανακάλυψα δύο σακούλες με παλιά σχολικά βιβλία! εννοείται πως τα πήρα χωρίς δεύτερη σκέψη! αποφάσισα λοιπόν να τα σκανάρω και τώρα θα σας παρουσιάσω τα ευρήματά μου :D .

οπότε ξεκινάμε

τρίτη γυμνασίου

21545.jpg21546.jpg21547.jpg21548.jpg21549.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να και το βιβλίο των μαθηματικών :)

attachment.php
48009.jpg

Το βιβλίο των λύσεων είναι το πορτοκαλί που έβαλε πιο πάνω ο krem13
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωραία ευρήματα!!!!

Από τα Μαθηματικά με είχαν ταλαιπωρήσει αφάνταστα οι ταυτότητες και η παραγονοποίηση θυμάμαι...(!!!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις είδα την χημεία και τα μαθηματικά, με έπιασε μια ανατριχίλα... :xm:
 
Οικιακή Οικονομία και στην Γ' Γυμνασίου; Μέχρι τη Β' Γυμνασίου είχατε τότε...
 
kingtiger077 είπε:
Η μουσική της Γ΄ Γυμνασίου και ένα βιβλίο ΣΕΠ της ίδιας τάξης με έκδοση 1986!
Σχολικος επαγγελματικος προσανατολισμος. Ειχα κανει το μαθημα και μετα ειχα παει και σε σεμιναρια και πρακτικη ασκηση στις εγκαταστασεις του ΟΑΕΔ.

Δεν θυμαμαι διαρκεια. Παντως ηταν μαθηματα θεωριας, γνωριμια με τα εργαστηρια του ΟΑΕΔ και καποιες ημερες εργασιας σε εργοστασιο.
 
Χάρηκα με το βιβλίο πληροφορικής με τις λυχνίες στο εξώφυλλο. Από την άλλη βλέποντας, Στοιχεία Δημοκρατικού Πολιτεύματος, Θουκιδίδης, Φιλοσοφικά κείμενα και τα σχετικά ανακατεύτηκα :burn:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα πιο πολλά είναι της εποχής μου (1984). Εξαιρέσεις η Πληροφορική και μερικά άλλα. Να ρωτήσω, η "Ιστορία του Ανθρώπινου γένους" σε ποιά τάξη ήταν;
 
BETTY BOOP είπε:
Οικιακή Οικονομία και στην Γ' Γυμνασίου; Μέχρι τη Β' Γυμνασίου είχαμε εμείς...
Ίσως να ήταν το δεύτερο τεύχος της Οικιακής Οικονομίας της Β' Γυμνασίου για την Γ' Γυμνασίου, στη Β' Γυμνασίου υπήρχαν δύο τεύχη Οικιακής Οικονομίας.

BETTY BOOP είπε:
Ωραία ευρήματα!!!!
Από τα Μαθηματικά με είχαν ταλαιπωρήσει αφάνταστα οι ταυτότητες και η παραγοντοποίηση θυμάμαι...(!!!)
Γενικά τα βιβλία Μαθηματικών στο Γυμνάσιο αλλά και στο Λύκειο μου έφερναν μια τάση ''τρεχάτε ποδαράκια μου''...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ῾Ἱστορία του ανθρώπνου γένους῾῾ διδασκόταν στην Α´ λυκείου.
 
Πίσω
Μπλουζα