Διοργάνωση προβολών ;

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.037
Φίλτατοι συν-φορουμίται !

Καταθέτω την ιδέα, και ακούω προτάσεις και απόψεις :

Πως θα σας φαινόταν, ανά τακτά χρονικά διαστήματα να διοργανώναμε καμιά προβολή,

από παλιές ταινίες 80' (ελληνικές ή/και ξένες) ;

Ενδεχομένως η επιλογή της εκάστοτε ταινίας, να είναι απόροια ψηφοφορίας στο φόρουμ.

Ξέρω από άλλα φόρουμ, ότι υπάρχουν καφέ/χώροι που διαθέτουν προτζέκτορες ή μεγάλες οθόνες,

και διοργανώνουν σχετικά events.

Θα είναι ωραία φάση να ξαναβλέπαμε όλοι μαζί (π.χ.) ΤΑ ΤΣΑΚΑΛΙΑ ή ότι άλλο αποφασιστεί !

Τι λέτε ;
 
+1 από εμένα.

Να δούμε και το "Σκυλά"!!!!!!!
 
Είναι πάρα πολύ καλή ιδέα Κωνσταντίνε.

Το πρόβλημα είναι να βρεις όμως αυτους τους χώρους και σε δεύτερο βήμα να κλείσεις κάποια συμφωνία μαζί τους χωρίς να σε γδάρουν.

Ίσως μια υπόγα κάπου με δικό μας προβολικό να είναι μια λύση προς διερεύνηση.

Αν γνωρίζει κανείς κάποιο χώρο που να μπορεί να χωρέσει π.χ 30 άτομα ας ανέβει στο βήμα :)
 
Πάντως αν βρείτε το χώρο, ευχαρίστως βάζω τον προβολέα ;)

:cool:
 
Κι εγώ ευχαρίστως σας βάζω φορητό υπολογιστή.
 
Ο χώρος αυτός υπήρχε και ήταν και έτοιμος (μίνι) κινηματογράφος, στο Nexus στον Κορυδαλλό. Και λέω υπήρχε γιατί τώρα κλείνει, μετά από 30 χρόνια λειτουργίας.

Ποσο άδικο, θα ήταν το απόλυτο στέκι. Εγώ το ανακάλυψα πρόσφατα από τον φίλο dinoxatzi.

Και εγώ μέσα, διαθέσιμος προβολέας και από εμένα.
 
Εγώ συμφωνω με χίλια!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Σιγά μην περιμένουμε το ετήσιο φεστιβάλ στο Γκαγκάριν; Ε Κων/νε; Να ξαναχιονίσει πάλι; :D
 
με τα δικαιώματα των ταινιών τι γίνεται;
 
Miko63 φίλε μου πιστεύω πως τους ξενέρωσες όλους τώρα. Βασικά δεν υπάρχουν δικαιώματα στην ταινία γιατι μιλάμε για μια παρέα 30 φίλων που μαζεύεται και κάνει μια ιδιωτική προβολή. Εφόσον δεν βγάζεις χρήματα με κάποιο τρόπο από αυτην...θεωρείται ιδιωτική προβολή. Είναι σαν να καλέσεις σπίτι την παρέα σου και νοικιάσεις μια ταινία απο το βίντεοκλάμπ σου...

Όπως ακριβώς έχω το δικαίωμα να διαβάσω στην παρέα μου μία σελίδα ή και όλο π.χ. το βιβλίο σου το οποίο έχω αγοράσει.

relax....
 
Ξέρω σίγουρα, ότι τι καφέ DASEIN (http://www.dasein.gr) διοργανώνει προβολές

για το φόρουμ http://www.b-movies.gr

Οπότε φαντάζομαι δε θα πει όχι και σε εμάς.

Βέβαια ΔΥΣΤΥΧΩΣ είναι στα Εξάρχεια, αλλά χαλάλι ...
 
Exetlaios να ετοιμαζομαστε για Πακιστανικο Σουπερμαν,Τουρκο Φαντομα,Φιλιπινεζο Μποντ,Μογγολο Καπταιν Κερκ?
 
Κι εγώ θα το σκεφτόμουν να έρθω, παρά την έλλειψη χρόνου.

Αλλά γιατί να μη δούμε καμιά πιο ποιοτική ταινία; Δεν εννοώ μη εμπορική, π.χ. θα μπορούσαμε να βλέπαμε Indiana Jones, E.T., James Bond, Πολίτη Κέιν, Αντίο παλλακίδα μου...
 
Vag είπε:
Αλλά γιατί να μη δούμε καμιά πιο ποιοτική ταινία; Δεν εννοώ μη εμπορική, π.χ. θα μπορούσαμε να βλέπαμε Indiana Jones, E.T., James Bond, Πολίτη Κέιν, Αντίο παλλακίδα μου...
ΝΑΙ :clap: To "Αντιο Παλλακιδα μου" το ψαχνω απεγνωσμενα και δεν μπορω να το βρω πουθενα :cry:
 
To καλύτερο, είναι να επιλέξουμε μέσω ψηφοφορίας.

Ας προτιμήσουμε κάτι που να αρέσει στους περισσότερους.

Αν βλέπαμε αυτό που πραγματικά θα ήθελα,

το πολύ-πολύ να έρχονταν Wally, Manos & Telonio !

Αν ψήνεστε για ποιοτικό κινηματογράφο,

προτείνω να ξεκινήσουμε με http://www.imdb.com/title/tt0057181/

( πλάκα κάνω ! )
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Ρε αει στο καλό!!!!!!!!!
 
Πάνο με έστειλες !

Τρελό κέφι !
 
Ας βρούμε έναν καλό χώρο και από τανιίες στην σήμερον ημέρα δεν θια έχουμε πρόβλημα.
 
Ψηφίζω μακράν όλες τις ταινίες με ζόμπι από ιταλικό κινηματογράφο. :D
 
Πίσω
Μπλουζα