Δώρα παγωτών ΔΕΛΤΑ Lucky-Cup

Candy4ever

RetroActive
Joined
30 Αύγ 2007
Μηνύματα
217
Αντιδράσεις
35
Δεν είναι απόλυτα σχετικό, αλλά ποστάρω κάποια από τα δώρα που έδινε κάποτε το παγωτό Lucky cup - παγωτό με δώρο:

Ήρωες του Disney (θείος Σκρούτζ, Γκούφυ, Μίκυ): [edit] Dead pics [edit]

Μάγια η μέλισσα (Μάγια, Βίλυ, Κασσάνδρα): [edit] Dead pics [edit]

Muppet Show (μ.α. Κέρμιτ, miss Piggy): [edit] Dead pics [edit]

διακοσμητικά μολυβιών ("Λιγνός", γαϊδουράκι): [edit] Dead pics [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο σου που τα ξέθαψες βρε Candy4ever!Δεν είχαμε καμία φώτο από τα παιχνίδια των παγωτών.

Edit:Έχεις δίκιο supersonic,το μπέρδεψα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ΕΒΓΑ είχε/έχει το καραμπόλα με δωράκι.Το lucky cup ήταν/είναι της ΔΕΛΤΑ.
 
Μπραβο ,μπραβο εισαι θεα ,σπανιζουν οι "μπαμ-αναμνησεις" τελευταια,αυτες που εχεις να τις θυμηθεις απο παιδακι.

Τα Ντισνευ θυμιζουν αμυδρα κατι πολυ ευχαριστο ( :cry: ) και η Μαγια-Μπιλυ φοβερα κουκλακια.

Αγαπημενο και ιστορικο παγωτο .

Τα τελευταια λακυ καπ δωρα που θυμαμαι εγω πιτσιρικας ηταν κατι "ανωνυμα" αμαξακια. :(

..

.

.

.

.

Ευγε....... ;)
 
Ε αφού έχετε κρατήσει μέχρι κι αυτά, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Πού παραιτούμαι;
 
Καλά... το Πάσχα του '81 ή του '82, ή η ΔΕΛΤΑ ή η ΕΒΓΑ είχαν δωράκι κάτι από την Ομάδα Τζι. Μόνο που δε θυμάμαι τί ακριβώς παρά τα 5 κυπελλάκια που είχα φάει σε ένα απόγευμα μεταξύ κοκορετσίων και αρνιών και με είχε πιάσει πονόκοιλος. :D :D:D:D

Το μόνο που έχω σα ντοκουμέντο είναι η αφεντομουτσουνάρα μου σε μιά φωτό να κρατάει ένα κυπελάκι παγωτό και να ψέλνει το Χριστός Ανέστη πάνω από μιά σούβλα... :p
 
Χαχαχα μακαρι να τα εβρισκες......

Τωρα που το σκεφτομαι και την παλια συσκευασια του Lucky Cup να βρισκαμε μια χαρα θα ηταν. :xm:
 
κάτι μπρελόκ θυμάμαι!!!!!επίσης κουπόνι για κούκλα bibibo την οποία είχε κερδίσει η αδερφή μου!Τα πιο καινούρια lucky boy και lucky girl είχαν κάτι φιγούρες σαν playmobil με Aladin και μαγικό λυχνάρι
 
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Αν παρατηρήσετε, οι φιγούρες Disney (που είναι και οι παλιότερες) ήταν μπρελόκ (βλ. τρυπίτσα πάνω από τα κεφάλια τους), με ένα μεγάλο άσπρο πλαστικό πιαστράκι από πάνω (το οποίο είχα φροντίσει να εξαφανίσω, γιατί με ενοχλούσε στο παιχνίδι!) :)

Θυμάμαι επίσης και τα δωράκια της "Καραμπόλας" (ΕΒΓΑ) περί το 1984-85: κάτι πολύ ωραία ανθρωπάκια για τα κορίτσια, τα επιμέρους τμήματα των οποίων (κεφάλι, καπέλο, πόδια, χέρια, κορμός κ.λπ.) συναρμολογούνταν και μικρές μοτοσυκλέτες (που επίσης συναρμολογούνταν) για τα αγόρια.

Παρ' όλο που τα θυμάμαι αρκετά καλά, δε νομίζω ότι κατάφερα να διασώσω κανένα από αυτά...
 
Τα δωράκια της καραμπόλας το 91 πάντως ήταν 4 μόνο...φλιπεράκι,παιχνιδάκι ΛΟΤΤΟ,φιγούρα με παγωτό ξυλάκι που από μέσα ήταν χτένα,και φιγούρα με παγωτό ξυλάκι άσπρο!Επίσης υπήρχε και ο πύραυλος ΤΡΙΚ που στο πάνω μέρος είχε δωράκια,συνήθως φιγούρες σαν μικι μαους!
 
Επίσης να προσθέσω πως το 90(?) το lucky cup είχε δωράκια με τον garfield.

Ήταν κάτι σαν κομματάκια puzzle τα οποία ενώνονταν μεταξύ τους και σχημάτιζαν έναν κύβο.
 
και μικρά puzzles υπήρχαν μέσα στα παγωτά.με πολύ μικρά κομματάκια γύρω στα 30 κομμάτια
 
Ναι οντως αυτο με τα παζλ κατι μου θυμιζει .

Θυμηθηκα και κατι κουτακια σε μεγεθος κουτιου amita η μεγεθος οπως το φαντασμα playmobil που ειχαν μεσα μικρα παζλ ,νομιζω στρουμφακια,ασχετα με παγωτα. :xm:
 
Μου έχουν πει ότι σε παγωτά υπήρχαν και φιγούρες pin y pon
 
Το τι έπαθα με ένα από αυτά τα δωράκια, ακόμα το θυμάμαι. Ήμουν δεν ήμουν 5-6 χρονών, ημέρα Κυριακή. Είχα έναν μπλε κάβουρα, δώρο από ένα από αυτά τα παγωτά- με μπρελόκ. Πώς και είχε γίνει και το είχαν βάλει πάνω στην ντουλάπα. Δεν είχα σκάλα να το φτάσω. Με τις πιτζάμες μου σκαρφάλωσα στο.... πόμολο της πόρτας! για να φτάσω το καβουράκι, που ήταν πάνω στην ντουλάπα. Οι πιτζάμες ήταν βγαλμένες από το ποδάρι μου, δεν ήταν καλά βαλμένες και φλουυουυυπ.... τρώω τη γλίστρα από το μεταλλικό πόμολο ίσα με κάτω στο πάτωμα. Χτύπησα και έκλαψα, αλλά τα δάκρυά μου συνοδεύτηκαν από χαρά, καθώς είχα προλάβει να κατεβάσω τον αγαπημένο μου κάβουρα!
 
Αυτά πρέπει να ήταν από το lucky cup και πρέπει να ήταν μπρελόκ!

picture.php
 
Πάρα πολύ ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!!!Κι εγώ είχα ένα μπρελόκ ρολόι
 
Juanita είπε:
Καλά... το Πάσχα του '81 ή του '82, ή η ΔΕΛΤΑ ή η ΕΒΓΑ είχαν δωράκι κάτι από την Ομάδα Τζι. Μόνο που δε θυμάμαι τί ακριβώς παρά τα 5 κυπελλάκια που είχα φάει σε ένα απόγευμα μεταξύ κοκορετσίων και αρνιών και με είχε πιάσει πονόκοιλος. :D :D:D:DΤο μόνο που έχω σα ντοκουμέντο είναι η αφεντομουτσουνάρα μου σε μιά φωτό να κρατάει ένα κυπελάκι παγωτό και να ψέλνει το Χριστός Ανέστη πάνω από μιά σούβλα... :p

Aardvark είπε:
Χαχαχα μακαρι να τα εβρισκες......Τωρα που το σκεφτομαι και την παλια συσκευασια του Lucky Cup να βρισκαμε μια χαρα θα ηταν. :xm:

Τη βρήκα τη φωτό αλλά δεν μπορώ να τη σκανάρω... :( :( :(
 
Μπράβο παιδιά, πραγματικά μας φέρατε απίστευτες αναμνήσεις!!!!

Θυμάμαι τι χαρα έπαιρνα όταν αγόραζα lucky cup και με τι αγωνία το κουνούσα για να καταλάβω τι δωράκι είχε μέσα μέχρι να ανοίξω την ασημένια συσκευασία στον πάτο του πλαστικού κυπέλλου !!!
 
επισης εκτος απο τα της εβγα και δελτα υπηρχαν και τα παιδικα της αστυ...τα οποια ειχαν τελη δεκαετειας 80 αρχες 90 στρουμφακια σε μπρελοκ...ειχαμε εναν φιλο που ειχε ψιλικατζιδικο και τα ειχα φαει ολα!! μεγαλη συλλογη... αθανατα παιδικα παγωτα...εσυ ποσα εχεις φαει? χαχαχα
 
Πίσω
Μπλουζα