Εκείνος κι Εκείνος

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.185
Εκείνος κι Εκείνος (1972)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%82_%CE%BA%CE%B9_%CE%B5%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%82_%281972%29

"Λουκά μωρό μου;"

Μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχει θέμα, γι'αυτή την εξαιρετική σειρά του 1972, με ήρωες τους Λουκά (Βασίλη Διαμαντόπουλο) και Σόλων (Γιώργο Μιχαλακόπουλο).

Κείμενα γεμάτα με αντικαθεστωτικά μηνύματα και εξαιρετική απόδοση, από δύο τεράστιους ηθοποιούς!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η σειρα εγινε ριμεικ το 1989 με τους ιδιους πρωταγωνιστες και την Μαρι Κωνσταντατου-Κυριακου...
 
Όποιος είδε το σημερινό το ματς ΠΑΟ-Σπάρτα στη ΝΕΤ,θα είδε επίσης στις ενδιάμεσες διαφημίσεις ότι από 28/08 η Ραδιοτηλεόραση θα δίνει σε DVD κάθε εβδομάδα τη σειρά...
 
Great news!!! :cheers:
 
manos426f είπε:
Όποιος είδε το σημερινό το ματς ΠΑΟ-Σπάρτα στη ΝΕΤ,θα είδε επίσης στις ενδιάμεσες διαφημίσεις ότι από 28/08 η Ραδιοτηλεόραση θα δίνει σε DVD κάθε εβδομάδα τη σειρά...

Μεγαλη βλακεια τους. Παιχτηκε 2 φορες σε επαναληψη το τελευταιο τριμηνο και φυσικα υπαρχει και στο ιντερνετ. Ας βαλουν και κατι πιο σπανιο. (Η Λεηλασια παντως ηταν πολυ καλη επιλογη)
 
ναι όντως chris σήμερα πήρα την ραδιοτηλεόραση και είχε το 9ο dvd του εκείνος κι εκείνος. εμένα με άφηνε αδιάφορο αυυτή η σειρά. είχε βάλει και την λεληλασία μιας ζωής; ξερεις μήπως ποιά θα βάλει μετά;
 
tvseriesfan548 είπε:
ναι όντως chris σήμερα πήρα την ραδιοτηλεόραση και είχε το 9ο dvd του εκείνος κι εκείνος. εμένα με άφηνε αδιάφορο αυυτή η σειρά. είχε βάλει και την λεληλασία μιας ζωής; ξερεις μήπως ποιά θα βάλει μετά;

Δεν ξερω και με τρωει η περιεργια. Στην Ραδιοτηλεοραση δεν μου ειπαν που τους ρωτησα πριν λιγες μερες (ουτε τα μυστικα του κρατους να ηταν!). Ευχομαι μονο να μην μπει καμια "κυρια ντο-ρε-μι" ή "Γιαννης κ Μαρια" που εχουν προβληθει πανω απο 10 φορες το καθενα. Ας βαλουν κατι παλιο και σπανιο....
 
την τρίτη που θα πάω να παρω τον αυλακιώτη θα προσπαθήσω να μάθω αν και φαντάζομαι θα φοβούνται ανταγωνιστές - περιοδικά οπότε δεν θα μου πουνε. δεν μπορώ να είμαι σίγουρος- υποθέτω. ωστόσο θα ρωτήσω γιατί λείπει το δεύτερο επεισόδιο.
 
Πες τους και εσυ οτι πρεπει να αρχισουν να βαζουν τα θρυλικα (κυριως της δεκαετιας του 70) σηριαλ. Αναδυομενη, Αφροδιτη, Λουνα Παρκ (οτι εχουν). Εκει θα κανουν την διαφορα σε σχεση με τους υπολοιπους.
 
ChristosM είπε:
Πες τους και εσυ οτι πρεπει να αρχισουν να βαζουν τα θρυλικα (κυριως της δεκαετιας του 70) σηριαλ. Αναδυομενη, Αφροδιτη, Λουνα Παρκ (οτι εχουν). Εκει θα κανουν την διαφορα σε σχεση με τους υπολοιπους.
Έχω με λύπη μου συνειδητοποιήσει ότι εμείς εδώ στο forum είμαστε πολύ καλύτερα ενημερωμένοι από τους "από μέσα" και κυρίως ότι αγαπήσαμε πολύ περισσότερο το "προϊόν" της ΕΡΤ από αυτούς...

:cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και λίγα λες φίλε bernandc
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ σωστος. Προσωπικα δεν πιστευω πως πραγματικα τους ενδιεφερει το αρχειο και απ οτι βλεπω, εκτος απο μια-δυο εξαιρεσεις, κανεις στην ΕΡΤ δεν εχει την ορεξη να ψαξει σοβαρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απόσπασμα από τη σειρά του 1972:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Seau8Jbvs9U]YouTube - ΞΞΊΞ΅Ξ―Ξ½ΞΏΟ & ΞΞΊΞ΅Ξ―Ξ½ΞΏΟ (1972 Ξ΅ΟΞΉ ΟΞΏΟΞ½ΟΞ±Ο)
 
Όταν η βλακεία και η ανικανότητα δεν έχει όρια η λέξη αδικία είναι πολύ μικρή για να περιγράψει αυτό που έχει συμβεί στην σειρά (και σε τόσες μα τόσες άλλες).

(Φούντωσα πάλι και ζητώ συγνώμη για την οργή μου)

Ευχαριστούμε bernard για τα πλάνα
 
stam1370 είπε:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ;;;;;;;
Δηλαδή, επίσημα η ΕΡΤ δεν έχει κανένα άλλο επεισόδιο?

:shake:

tsalk είπε:
Όταν η βλακεία και η ανικανότητα δεν έχει όρια η λέξη αδικία είναι πολύ μικρή για να περιγράψει αυτό που έχει συμβεί στην σειρά (και σε τόσες μα τόσες άλλες).
Και λίγα λες...

tsalk είπε:
Ευχαριστούμε bernard για τα πλάνα
Παρακαλώ! Τα βρήκα στο συγκεκριμένο site, αλλά δεν τα είχα ανεβάσει εγώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η χρονιά που γεννήθηκα...

Να'σαι καλά bernard.c για το απόσπασμα...
 
ChristosM είπε:
Ναι, επισημα δεν υπαρχει αλλο επεισοδιο.
Και αντ' αυτού μας σερβίρουν το ριμέικ κάθε λιγο και λιγάκι...

Άντε μην αρχίσω πάλι...

Ερώτηση για όποιον μπορεί να βοηθήσει:

Στο απόσπασμα αυτό, στα πρώτα δευτερόλεπτα δείχνει κομάτι από τους τίτλους έναρξης.

Η μουσική που παίζει είναι όντως η μουσική των τίτλων έναρξης ή προστέθηκε αργότερα από την ΕΡΤ και είναι άσχετη?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η μουσική είναι όντως των τίτλων (τα 2-3 δευτερόλεπτα) του videro
 
Πίσω
Μπλουζα