Εκμέκ Παγωτό (MEGA)

Dominion είπε:
Το Eκμέκ Παγωτό θεωρώ ότι ήτανε απείρως ανώτερο.
Αυτό δεν το είδα ποτέ. Έχει κανείς κανα επεισόδιο να τσεκάρουμε?
 
O Σπύρος Παπαδόπουλος έκανε τον Γιατρό της φαμίλιας και έλεγε συνέχεια σε όλους ότι πασχουν από οσφιοκαμψία (η κάτι τέτοιο). Ο Ζαχαρίας Ρόχας έκλεβε την παράσταση στο ρόλο του Γυμναστή έτρωγε σφαλιάρες από τον παππού (διαμαντόπουλος) επειδή τον έλεγε παππού μπροστά στις γκόμενες. Αλλά ο Διαμαντόπουλος ήτανε η κορυφή της ατάκας κόντρα στη γυναίκα του τη Φωκά. Χαρακτηριστικά θυμάμαι να κλέβει νύχτα το εκμέκ παγωτό από το ψυγείο και να βγάζει ετημηγορία για τα skills της γυναίκας του στο μαγείρεμα. "Ωραίο το φτιαξε η κωλόγρια ... αι στο διάλο!!!"
 
Στο Εκμέκ Παγωτό η οικογένεια είχε ως εξής

Οι γονείς Χρυσούλα Διαβάτη και Νικήτας Τσακίρογλου

Οι παππούδες Βασίλης Διαμαντόπουλος και Μαρία Φωκά

Τα παιδιά Σπύρος Παπαδόπουλος (τρελαμένος κτηνίατρος με όνειρο να γίνει γιατρός και την ανακάλυψη της αρρώστιας οσφυοκαμψία), Ρουμπίνη Βασιλακοπούλου (αποτυχημένη δημοσιογράφος που έγραφε τα βουλκανιζατέρ και τα φαρμακεία στην εφημερίδα), Ζαχαρίας Ρόχας (γυμναστής) και Δήμητρα Παπαδήμα (αγγειοπλάστης) -η μετέπειτα κακιά Ράνια στο Βέρα στο Δεξί. Η οικογένεια εξ Αφρικής δεν μπορούσε να προσαρμοστεί στην ελληνική πραγματικότητα, ο μπαμπάς έπινε και για να τα βγάλει πέρα πουλούσε τα διαμάντια που είχαν φέρει από τη Μαύρη Ήπειρο!!!! Να μην ξεχάσουμε και τη Λυδία Λενώση, τη νοσοκόμα του κτηνιατρείου που είναι τρελά ερωτευμένη με τον Σπύρο Παπαδόπουλο!!!
 
Εκμέκ παγωτό

Katarxas sorry,mou xalase to pliktrologio prin ligo i to pc exei problem k grafei mono agglika!itan kapou sto 92,alla poioi ithopoioi epaizan????????
 
Πωπω, Εκμέκ Παγωτό! Έγω να το δώ από τότε. Δεν έχει προβληθεί πολλές φορές (όπως και άλλες σειρές του Mega).

Θυμάμαι σε ένα επισόδειο που είχανε στήσει πειρατικό πομπό στο σπίτι μέσα και έλεγε ο "Μπαλαράς" (αν το θυμάμαι καλά) ιστορίες!

Όλα τα λεφτά ήταν ή κόντα κωλόγερου και κωλόγριας!
 
αααα δε μου χε κανει ποτε καλη εντυπωση.. λιγο αχταρμας ηταν... οι αμιγως κωμικες σκηνες και ο χαβαλες ηταν ελαχιστες
 
Λογικό μου φαίνεται να μην έχει προβληθεί πολύ, ήταν αρκετά "παράξενη" σειρά, με περίεργες καταστάσεις..
 
Αν θυμάμαι καλά το 2000 ήταν η τελευταία επανάληψη της σειράς, όχι όμως ολόκληρη (το κόψαν στα 7 επεισόδια), δεν ξέρω γιατί.

Κάποια επεισόδια από την πρώτη του προβολή το 1992 κάπου πρέπει να υπάρχουν.
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dlrr8UFU1Yk&feature=channel_page]YouTube - ΞΞΊΞΌΞ­ΞΊ Ξ Ξ±Ξ³ΟΟΟ - Trailer (Mega)
 
Ωραίο θα ήταν να την ξαναέβαζε επανάληψη το μεσημέρι!Πρέπει να πιέσουμε το Mega να την ξαναβάλει!
 
Σουρεαλιστικη και λιγο αλλου τηλ.σειρα ,αλλα αν της εδινες την απαραιτητη προσοχη και χρονο μια και αρχικα σου φαινοταν <<καπως>> ,ισως να σε κερδιζε.

Σιγουρα οχι για τον τυπικο <<οσφυοκαμπτη>> :p τηλεθεατη .

Υ.Γ1 Στην σημερινη εποχη θα ειχε θεση μονο σε κρατικο καναλι , ευτυχως η δυστηχως.

Υ.Γ.2 Εχω την εντυπωση οτι τα πρωτα χρονια του Μega επαναλαμβανοταν αρκετα συχνα και πληρης .
 
Ναι αλλά τα πρώτα χρόνια του Mega ήμουν πολύ μικρός και δεν έβλεπα σειρές,να καταλάβω το νόημά τους!!!!!!!!!!!!!
 
Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τα επεισόδια της σειράς;;
 
Μάκιστε σίγουρα ΔΕΝ θα τα βρεις εδώ περα.

Κάνε μια βόλτα απο τους κανονισμους :)
 
Από το 2004 έχουν να το βάλουν το Εκμέκ Παγωτό.

Η Διαβάτη με την Παπαδήμα μετά από 10 χρόνια ξανασυνεργάστηκαν στους 2 Ξένους, η μια ως Φλώρα κι η άλλη ως Μάρα η Καλαμαρού!!!
 
Δεν θυμάμαι να το έβαλαν το 2004....

Μάλλον η τελευταία φορά ήταν πολύ ποιο πριν!
 
Πίσω
Μπλουζα