Εμείς κι εμείς (1994 MEGA)

Joined
30 Σεπ 2008
Μηνύματα
667
Αντιδράσεις
92
Εμείς κι εμείς (1994)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Εμείς_κι_εμείς




Δεν ξέρω αν θυμάται κανείς μια άλλη ωραία κωμική σειρά του Mega με προταγωνίστρια την Ελένη Γερασιμίδου.

Ο λόγος για το "Εμείς κι εμείς" που προβλήθηκε το 1994.

emeis_ki_emeis_3.jpg
Προβολή συνημμένου 104836

Στη σειρά συμμετείχαν επίσης: Στέλιος Παύλου, Σμαράγδα Διαμαντίδου, Νατάσσα Μανίσαλη, Μαρία Φιλίππου, Μαρία Κανελλοπούλου, Γιώργος Γιαννούτσος και Βασίλης Κούκουρας.

Μάλιστα υπήρχε μια σκηνή της σειράς στην οποία η διάσημη "μπέμπα" του θεάτρου και της τηλεόρασης φορούσε μαγιό και μπρατσάκια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thumbs up για μια φοβερη σειρα!

Απο τις αγαπημενες μου ελληνικες σειρες μαζι με το Εκεινες και εγω, Της ελλαδος τα παιδια, οι απαραδεκτοι και αλλα!

thnx for the memories!
 
Και να θελαμε μπορουμε να την ξεχασουμε τοοοσες φορες που την εχει δειξει το Mega? Νισαφι πια...
 
Πολύ καλή σειρά!Είχαν κάνει πέρασμα αρκετοί καλλιτέχνες,η τότε πρωτοεμφανιζόμενη Δέσποινα Βανδή,ο Γιώργος Μαζωνάκης,ο νεαρός Ποίμης Πέτρου,που είχε βγάλει το κομμάτι "Καθρέφτης",το οποίο ακουγόταν πολύ,κυρίως στη Θεσσαλονίκη,αλλά κυρίως ο 3ος κύκλος είχε guest-τραγουδιστές σε κάθε επεισόδιο.
 
thebest20 είπε:
Πολύ καλή σειρά!Είχαν κάνει πέρασμα αρκετοί καλλιτέχνες,η τότε πρωτοεμφανιζόμενη Δέσποινα Βανδή,ο Γιώργος Μαζωνάκης,ο νεαρός Ποίμης Πέτρου,που είχε βγάλει το κομμάτι "Καθρέφτης",το οποίο ακουγόταν πολύ,κυρίως στη Θεσσαλονίκη,αλλά κυρίως ο 3ος κύκλος είχε guest-τραγουδιστές σε κάθε επεισόδιο.
...επίσης Ευριδίκη, Χρήστος Αντωνιάδης, ΛΕ-ΠΑ κι άλλοι τόσοι.....
 
4 χρόνια, 122 και βάλε επεισόδια υποθέτω είχε, και άπειρα καλοκαίρια με επαναλήψεις, με πρόσφατη το καλοκαίρι του 2008.

Το σενάριο κάποιες φορές είχε πλάκα κι άλλες ήταν κουλές ιστορίες.

Όσο για το τραγουδιστικό είτε αοιδοί είτε οι ίδιοι έκαναν την σειρά musical του Δαλιανίδη.

Φέτος κρίμα που δεν το απολαμβάνουμε..
 
Aπο τις χιλιοπαιγμένες σειρές του mega χωρίς να πω οτι δεν ήταν καλή σειρά. Απο αυτή βέβαια ξεχώριζε η Ελένη Γερασιμίδου στο ρόλο της πόντιας απο το Ναβαροσίσκι αν θυμάμαι καλά.
 
Κι εγω αυτη την εντυπωση ειχα. Ο,τι κι αν επαιζε εκεινη την ωρα ο Αντ1, το προτιμουσα :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Ωραία σειρά, μου άρεσε περισσότερο ένα επεισόδιο με εορταστικό θέμα όπου τραγουδήσε η παιδική χορωδία Δ.Τυπάλδου...
 
BETTY BOOP είπε:
Ωραία σειρά, μου άρεσε περισσότερο ένα επεισόδιο με εορταστικό θέμα όπου τραγούδησε η παιδική χορωδία Δ.Τυπάλδου...
Μήπως υπάρχει αυτό το επεισόδιο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως ξέρει κάποιος, ποιο επεισόδιο ήταν εκείνο όπου η μάνα του Μάκη ( η ηθοποιός που έπαιζε και την μάνα του Ιάσωνα στο Ρετιρέ), περιέγραφε ένα όνειρο με φόρεμα; Είναι το μόνο επεισόδιο που είχα γελάσει λιγάκι...
 
τυην εβλεπα αυτη την σειρα μουα ρεσε ο περζικιανιδης στον ρολο του χαμπου του αδερφου της γερασιμιδου θυμαμαι ενα επεισοδιο που ειχαν ερθει κατι συγγενεις της μαριας και μαλιστα την γιαγια την εκανε αντρας ο οποιος εμοιαζε πολυ με τον παπαζηση (ισως ηταν και αυτος) και για να καταφερουν να την διωξουν εκαναν τα φαντασματα επισης επειδη ειναι και επικαιρο θυμαμαι οτι ειχαν γυρισει ενα επεισοδιο σε στυλ χριστουγεννιατικη ιστορια οπου η γερασιμιδου ειχε τον ρολο του σκρουτζ πολυ κουλο επεισοδιο τωρα που το σκεφτομαι
 
Ωραια σειρα πολυ μαρεζε παντως εκεινα τα χρονια που παιζοταν.Μπορει να μην ειχε πολυ γελειο αλλα σε γενικες γραμμες την θεωρω αρκετα καλη.Και τωρα που με την ξαναθυμησατε για να βαλω να την ξαναδω απο αυριο.
 
Μήπως γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο η Γερασιμίδου δεν έπαιξε και την 4η χρονιά;
 
BETTY BOOP είπε:
Μήπως υπάρχει αυτό το επεισόδιο;
Είναι το επεισόδιο 31 με τίτλο ''Χάρτινο καράβι''

Πόσα επεισόδια προβλήθηκαν κάθε τηλεοπτική περίοδο;
 
η γειτονια που δειχνει σε μερικα σημεια της σειρας με τα διατηρητεα και το ψιλικατζιδικο ειναι πραγματικη και βρισκεται στο μετς σε εναν παραλληλο δρομο της μαρκου μουσουρου
 
BETTY BOOP είπε:
Είναι το επεισόδιο 31 με τίτλο ''Χάρτινο καράβι''

Πρόκειται για το επεισόδιο 63 σύμφωνα με τη retrodb που προβλήθηκε στη β' σεζόν (1995-1996).QUOTE]
 
Πίσω
Μπλουζα