[Επιτραπέζιο] Λούνα Πάρκ

mhmerotategiatipino

RetroMasteR
Joined
28 Νοέ 2007
Μηνύματα
1.404
Αντιδράσεις
431
Εταιρεία: ?

Παιχνίδι: Λούνα Πάρκ

Ark: http://retrodb.gr/ark/?q=node/993

Μια φίλη μου βρήκε στο εξοχικό της αυτό το επιτραπέζιο. Δυστυχώς έχασε τις οδηγίες και δεν ξέρει πώς παίζεται. Το κουτί δεν γράφει τίποτε άλλο εκτός από τον τίτλο του παιχνιδιού Λούνα παρκ. Σας επισυνάπτω φωτό και περιμένω γνώμες. Λέει ότι το παιχνίδι βγήκε επί τη ευκαιρία της σειράς Λούνα παρκ γι' αυτό και μοιάζουν τα πρόσωπα στο κουτί με τους πρωταγωνιστές. Η χαρτορίχτρα, το κορίτσι με τους κρίκους, η ρόδα, ο καφετζής (παρένθεση, ο κυρ-Γιώργος ήταν ο καφετζής στση σειρά κι όχι ο πελάτης), το ζευγάρι κλπ. Προσπάθησα για όσο γίνεται καλύτερες φωτό. Μου είπε ότι έχει και τα τετράγωνα των αστέρων.

30833.jpg

30834.jpg30835.jpg

Φωτογραφίες από το κουτί και από τις κάρτες του παιχνιδιού. Αναζητούνται στοιχεία!!!! :)

30836.jpg30838.jpg30837.jpg30839.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία ευρήματα!

Αν θυμάται κάποιο μέλος τις οδηγίες του παιχνιδιού να μας διαφωτίσει...
 
Ωραία. Έγινε και ενημέρωση στην ARK
 
Το παιχνίδι δεν το θυμάμαι. Την σειρά την θυμάμαι. Αξέχαστος ο Παπαγιαννόπουλος. Πρέπει να ήμουν κάνα 4-5 χρονών πριν το 1980 το θυμάμαι
 
mhmerotategiatipino είπε:
Βγήκε και δεύτερη μορφή!


Έχω στην κατοχή μου τη συγκεκριμένη έκδοση του "Λούνα Παρκ" και αναρωτιέμαι πόσα πιόνια και χαρτονομίσματα πρέπει να διαθέτει, για να θεωρείται πλήρης.

Στο παιχνίδι που έχω υπάρχουν μόνο 2-3 χαρτονομίσματα και 3 πιόνια.

Εάν γνωρίζει κάποιος φίλος την πληρότητα του παιχνιδιού και μπορεί να μάς πει, θα τού ήμουν υπόχρεος!

Ευχαριστώ πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα