Ερώτηση για Imageshack...

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.184
Μετά από καιρό απραξίας, οι εικόνες που ανεβάζουμε στο Imageshack, σβήνονται;

Αν ναι, τότε, το forum, θα γεμίσει κάποια στιγμή με "Image does not exist"...
 
Koιταξε να δεις,καποια images σβηνονται που και που,εγω εντοπισα στα reviews καποια και τα αντικατεστησα...

Δεν γινεται συχνα ομως ευτυχως...
 
Οπως εχω πει πολλες φορες σε συζητησεις με retromaniax - την ημερα που θα πεσει το imageshack το internet θα ξαναγυρισει στην text εποχη του.

Επισης τη μερα που θα κλεισουν (καποιοι) το rapidshare θα αδειασει το 30% του διαδικτυου (ως bandwidth) και ολα θα δουλευουν εντυπωσιακα πιο γρηγορα. Αν δε, συμβουν και τα 2 ταυτοχρονα δεν θα αναγνωριζετε τις συνδεσεις σας :biglaugh:
 
Για το δευτερο,no problemo...!

Για το πρωτο ομως,καλα ειναι εκει που ειναι.... :D
 
Tel, ξεχασές το Youtube (+30%) :p

Γενικότερα πάντως, το Imageshack έχει αρχίσει εδώ και πάρα πολύ καιρό να σέρνεται άσχημα και προφανώς μέρος της πολιτικής τους για να ελαφρύνουν οι Servers να είναι και η μειωση του lifespan των ανενεργών φωτογραφιών. Σιγά σιγά, αρκετοι λόγω της μεγάλης καθυστέρησης που παρουσιάζει η φόρτωση των εικόνων, μειώνουν ή και απαγορεύουν (!) την χρήση του imageshack σε boards (στο GAF το έχουν απαγορέψει ρητά με ποινή το banάρισμα).

Μηπως ειναι ώρα να κοιτάμε εναλλακτικές; ;)
 
Χωρίς YouTube, Imageshack, Rapidshare, τι το θέλουμε το Internet;

Εκτός και αν γυρίσουμε στην εποχή της Compulink, και πάιζουμε κανένα AIR WARRIOR, στην καλύτερη! :biglaugh:
 
DINO είπε:
Εκτός και αν γυρίσουμε στην εποχή της Compulink, και πάιζουμε κανένα AIR WARRIOR, στην καλύτερη! :biglaugh:
Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!! :)
 
Μια χαρα ημασταν τοτε ..
 
Ωπα ρε παιδια,οχι κι ετσι..!! :D
 
Επειδη ξεφυγατε πατε εδω να δειτε πως ημασταν το 1996.

http://www.archive.org/

Κρατάνε snapshots από web σελίδες ανά χρονικά διαστήματα και τα κάνουν archive... στο wayback machine βάζεις το site που θέλεις να δεις π.χ. h**p://www.hol.gr και πατάς Take me back. Στη συνέχεια σου εμφανίζει τις χρονιές/μήνες που υπάρχουν στο archive και εσύ επιλέγεις ποιά θες να δεις! για τη hol πχ. η πρώτη καταχώρηση είναι Nov 21, 1996. :)
 
Μπήκα από περιέργεια στη HOL.

Μ'αρέσει που έχει διαφήμιση "7 χρόνια MEGA"!!!!

Πως περνάνε τα χρόνια!!!!:biglaugh:
 
Γνωμη μου ειναι πως σημερα ειμαστε πολυ,πολυ,πολυ καλυτερα....
 
Φυσικα!!!

Aπλα νοσταλγω και τα παλια που περιμεναμε χακεμενους Canopus drivers για να βγαλουμε 0,6 frames παραπανω (και ταυτοχρονα να κοροιδευουμε τους Riva-τζηδες :D )
 
σε λίγο θα μου πείτε πως σας λείπει το gopher.. έλα.. δεν θέλω ανοησίες :nono:
 
Πω πω... νοσταλγία...

Άντε, επειδή εδώ θέλουν να τηλεφωνήσουν, βγάζω το ακουστικό από το modem και αποσυνδέομαι....

Γειά σας..... ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ
 
Καλά, πάρτε όλοι εσείς οι νοσταλγοί τις 33.800 γραμμές σας πίσω και δώστε σε εμένα τα Megabit που σας περισσεύουν :tease: :tease:
 
9600 και επεφτε καθε 4-5 λεπτα....οκ δεν λεω σημερα ειμαστε σε αλλη διασταση αλλα οπως και με το ρετροcomputing παντα αναπολεις τις πρωτες στιγμες δοξας...anyway
 
Την καταλάβαμε την νοσταλγία σας κύριε Ηρακλή μας. Απλά ορισμενοι (υποφαινόμενοι) έχουν την σάτυρα στο αίμα τους και δεν μπορούν αμα δεν πειράξουν τα άλλα 'παιδιάκια' :biglaugh: :biglaugh:
 
Μα δεν με πειραξε τιποτα...απλα συγκινηθηκα με τις αναφορες στα παλια :wavey:
 
Πίσω
Μπλουζα