Ζώα.

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.922
Αντιδράσεις
1.142
Εεεεεε όχι δε σας βρίζω. (Αν κι εμείς θηλαστικά είμαστε.)

:biglaugh:

Θυμάστε αυτά τα ζωάκια;

Πολύ συνηθισμένο «δευτεροκλασάτο» παιχνίδι των 80s. Αν θυμάμαι καλά τα πούλαγαν μέσα σε διάφανες συσκευασίες που περιείχαν 10-15 διαφορετικά ζώα. Οπότε η αγορά 2-3 σακουλών ήταν επιβεβλημένη για την ολοκλήρωση της συλλογής.

Προσωπικά είχα πάρα πολλά τα οποία δυστυχώς χάθηκαν…

Ευτυχώς όμως, πάντα υπάρχει ο φίλος μου ο Roland με το μαγικό πατάρι… :cool:

[edit] dead imageshack photo [edit]

 


[edit] dead imageshack photo [edit]


Πάρτε και δύο άσχετα ζώα, μάλλον από φάτνη… :D

[edit] dead imageshack photo [edit]

Υ.Γ. Ευχαριστώ Roland
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Που τα θυμήθηκες!!! Κάποτε τα είχα και εγώ και θυμάμαι ελάχιστα την συσκευασία τους!
 
Παρόμοια φάση πλαστικούρας-φτήνειας, ήταν και ΦΑΡΜΕΣ !

Με must αξεσουάρ φράχτη και ποτίστρα.

Συνηθισμένα ζώα : πάπιες, αγελάδες, κότες κλπ !
 
Φοβερό...είχα την καμηλοπάρδαλη, τον κροκόδειλο (με τον οποίο τρόμαζα τον μικρό μου αδερφό), τον ελέφαντα, τον ρινόκερο και το δεξιά απ' την φάτνη (για την ακρίβεια θα είχα ξεχάσει εντελώς ότι τα είχα αν δεν έβλεπα την φωτό)! Σνιφ σνιφ..που να βρίσκονται πια;....μάλλον σε καμμιά χωματερή.
 
@ AEON :

Γιατί δεν δοκιμάζεις το ... PET CEMETRY ?

( χε χε !!! ) :diablotin:
 
Είχα και εγώ λίγα από αυτά.. Κάποια στιγμή είχα αγοράσει και ένα κουτί με ένα ολοκληρωμένο ζωολογικό κήπο!!! Μάλιστα έχω και μια φώτο όταν ήμουν μικρός που φαίνεται καθαρά το κουτί από πίσω…Όχι όχι δεν την ανεβάζω exetlaios ξέρω ότι καραδοκείς !!!χε χε
 
akmakas είπε:
Μάλιστα έχω και μια φώτο όταν ήμουν μικρός που φαίνεται καθαρά το κουτί από πίσω…Όχι όχι δεν την ανεβάζω exetlaios ξέρω ότι καραδοκείς !!!χε χε
Μα γιατί ;;;

Βαλτην, βάλτην !

Θα περάσουμε τόσο όμορφα !!! :animrolleyes:
 
Είχα κι εγώ παρά πολλά τέτοια ζωάκια.

Το αρχικό πακέτο προερχόταν από έναν πλήρη ζωολογικό κήπο, αλλά στην συνέχεια επέκτεινα την συλλογή είτε με άλλα πακέτα είτε αγοράζοντας μεμονομένα κομμάτια. Μάλιστα πέρα από τα συνηθισμένα είδη προσπαθούσα να βρω και κάποια σπάνια ζώα.

Μου άρεσαι πολύ να φτιάχνω ζούγκλα με διάφορα ιδιόχειρα υλικά και όχι να τα βάζω αιχμάλωτα στον ζωολογικό κήπο.
 
Και εγώ τα είχα.Μου έκανε πάντοτε εντύπωση γιατι στο ελάφι είχαν βάλει κρίκο....φοβερή φωτό!!!!!
 
Εγώ είχα μια άλλη σειρά ζώων,τα οποία χρησιμοποιούσα μαζ με τα playmobil,κυρίως στη φάρμα!Ήταν νομίζω κάποια συγκεκριμένα,ελληνικής παραγωγής,που κυκλοφορούσαν σε 2 διαφορετικές σακούλες,με τα ίδια ζώα αλλά διαφορετικά χρώματα!Επίσης είχε και στάβλο μικρό!

Kάτι σαν αυτά ήταν!

[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Εγώ είχα μια άλλη σειρά ζώων,τα οποία χρησιμοποιούσα μαζ με τα playmobil,κυρίως στη φάρμα!Ήταν νομίζω κάποια συγκεκριμένα,ελληνικής παραγωγής,που κυκλοφορούσαν σε 2 διαφορετικές σακούλες,με τα ίδια ζώα αλλά διαφορετικά χρώματα!Επίσης είχε και στάβλο μικρό!
Kάτι σαν αυτά ήταν!

[edit] dead imageshack photo [edit]
Eίχα ζωάκια όπως την αγελάδα και το γουρουνάκι της φωτογραφίας, (φιλόζωη βλέπετε!), τα έβαζα μαζί με τα playmobil (και καλά ότι τα playmobil πήγαιναν βόλτα και χάζευαν τα ζωάκια ή ότι τα ζωάκια ήταν οικόσιτα!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μακάρι να μπορούσα να βρω τα κανονικά αυτά δηλαδή που είχα αγοράσει τότε.Τα είχα βρει σε μαγαζί που είχε παιχνίδια και βιβλία.Υπήρχαν 2 διαφορετικά sets,με ακριβώς ίδιο αριθμό ζώων,και είδη ζώων.Θυμάμαι είχε άλογο,κατσίκα,τράγο,αγελάδα,πρόβατο,γουρουνάκια,κότες,κοτόπουλα και ένα σπιτάκι μικρό σαν στάβλο.Τα δύο sets διέφεραν μεταξύ τους,καθώς στο ένα το άλογο ήταν καφέ,το σχέδιο στο σώμα της αγελάδας καφέ,και ο στάβλος πορτοκαλί,ενώ στο άλλο,το άλογο,οι βούλες της αγελάδας και ο στάβλος ήταν μαύρα!
 
Θυμάμαι ότι το καγκουρό ήταν το αγαπημένο μου, του είχα κόψει τ' αφτιά για να μοιάζει με δεινόσαυρο!

:D
 
Είχα το ελάφι, την καμηλοπάρδαλη και τον ιπποπόταμο, μάλλον κι άλλα, αλλά δεν τα θυμάμαι. Εν τω μεταξύ ο τίτλος αυτού του θέματος με τρελαίνει! Έτσι σκέτο: Ζώα, τελεία. Το βρίσκω πολύ αστείο :rofl:
 
Θυμάμαι ώρες ατελείωτες να παίζουμε με αυτά τα ζωάκια. Πολλές φορές εγώ και ο αδερφός μου τα χρησιμοποιούσαμε για να δημιουργούσαμε περιπέτειες στη ζούγκλα για τα playmobil.
 
Mια σακουλα ειχα απο αυτα τα ζωα και σε συνδιασμο με τα palymobil εκανα τρελο παιχνιδι και φοβερα σκηνικα ειδικα κατω στην αυλη η καλητερα στην πισω αυλη που ειχε και χωμα και ηταν καλητερη φαση :D Ισως εχω ακομα την σακουλα αυτη θα ψαξω στην αποθηκη και αν βρω τιποτα θα ανεβασω φωγτογραφια.
 
perlastar είπε:
Εν τω μεταξύ ο τίτλος αυτού του θέματος με τρελαίνει! Έτσι σκέτο: Ζώα, τελεία. Το βρίσκω πολύ αστείο :rofl:
Πολυ ψαρωτικος οντως!!! :D

Επειδη απ'οτι ειδα οι φωτο στα post #1 & #10 μας "αποχαιρετησαν" - αυτα παθαινεις αν ανεβαινουν σε εξωτερικο site - καιρο τωρα,

δυο φωτο για να εχουμε εικονα του τι συζηταμε. ;)

Ενα σακουλακι με πλαστικα ζωακια που υπαρχει στην αιθουσα - αγνωστο πως,εικαζω για διδακτικους λογους(?).... :xm: - του σχολειου ωπου πηγαινω. :)

fetch


fetch
 
Πίσω
Μπλουζα