Η Μικρή Γοργόνα / The Little Mermaid 1989

simps

RetroNoob
Joined
22 Φεβ 2018
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
4
Χαίρετε,

Αναρωτιόμουν αν κάποιος έχει κινούμενα σχέδια της Disney «Η Μικρή Γοργόνα» στην πρώτη ελληνική βιντεοκασέτα. Εάν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πώς μπορώ να βρω αυτή τη βιντεοκασέτα, ενημερώστε μας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

classifieds-460136-0-17714500-1511808448.jpg

classifieds-460136-0-08044600-1511808362.jpg
 
Πώς και πού μπορείς να τη βρεις δεν ξέρω. Αλλά εγώ την έχω, μαζί με όλη (νομίζω) τη συλλογή  των μεγάλων ταινιών του Disney. Έχω και κάποιες ταινίες που γυρίστηκαν μόνο για βίντεο αλλά λίγες. Εγώ βέβαια, τις έχω με υπότιτλους γιατί έχω και ένα κάλο στον εγκέφαλο. Δεν μου αρέσουν τα μεταγλωττισμένα. Μόνο την "Παναγία των Παρισίων" έχω μεταγλωττισμένη για τον απλό λόγο ότι δεν την βρήκα πουθενά μα πουθενά με υπότιτλους. Και το χειρότερο; Δεν έχω βίντεο. Τέλος πάντων αυτό ίσως το διορθώσω σύντομα, θα δούμε. Στο βιντεοκλάμπ που υπάρχει κοντά στην γειτονιά μου (πώς πρέπει να το πω τώρα, dvd κλάμπ???)  υπάρχουν πολλά dvd της Disney προς πώληση. Δεν έχω προσέξει αν υπάρχει αυτή.  Ίσως σε κάποιο τέτοιο μέρος θα πρέπει να κοιτάξεις αλλά δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι σε βιντεοταινία.
 
Πώς και πού μπορείς να τη βρεις δεν ξέρω. Αλλά εγώ την έχω, μαζί με όλη (νομίζω) τη συλλογή  των μεγάλων ταινιών του Disney. Έχω και κάποιες ταινίες που γυρίστηκαν μόνο για βίντεο αλλά λίγες. Εγώ βέβαια, τις έχω με υπότιτλους γιατί έχω και ένα κάλο στον εγκέφαλο. Δεν μου αρέσουν τα μεταγλωττισμένα. Μόνο την "Παναγία των Παρισίων" έχω μεταγλωττισμένη για τον απλό λόγο ότι δεν την βρήκα πουθενά μα πουθενά με υπότιτλους. Και το χειρότερο; Δεν έχω βίντεο. Τέλος πάντων αυτό ίσως το διορθώσω σύντομα, θα δούμε. Στο βιντεοκλάμπ που υπάρχει κοντά στην γειτονιά μου (πώς πρέπει να το πω τώρα, dvd κλάμπ???)  υπάρχουν πολλά dvd της Disney προς πώληση. Δεν έχω προσέξει αν υπάρχει αυτή.  Ίσως σε κάποιο τέτοιο μέρος θα πρέπει να κοιτάξεις αλλά δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι σε βιντεοταινία.
Χαίρετε,

Σας ευχαριστώ που απαντήσατε στο μήνυμά μου.

[edit] Εκτός κανονισμών φόρουμ [edit] 

Διαφωνώ. Νομίζω ότι το μεταγλωττισμένο είναι αρκετά καλό. Μπορώ να δω αν η "Παναγία των Παρισίων" είναι διαθέσιμη με υπότιτλους αλλά πρέπει να κοιτάξω. Η ελληνική βιντεοκασέτα είναι πολύ σπάνια στο Διαδίκτυο.

Δεν μπορώ να δεχτώ ένα αντίγραφο DVD της "Γοργόνα" καθώς το DVD χρησιμοποιεί τη δεύτερη μεταγλωττισμένη έκδοση από το 1998. Ψάχνω για την πρώτη μεταγλωττισμένη έκδοση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sd
Χαίρετε,

Αναρωτιόμουν αν κάποιος έχει κινούμενα σχέδια της Disney «Η Μικρή Γοργόνα» στην πρώτη ελληνική βιντεοκασέτα. Εάν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πώς μπορώ να βρω αυτή τη βιντεοκασέτα, ενημερώστε μας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Προβολή συνημμένου 173357

Προβολή συνημμένου 173358
Καλημερα,
Υπαρχει η κασετα που ψαχνεις. Αν σε ενδιαφερει στειλε μου μηνυμα
 
Είδα πάντως προχθές και το πρόσφατο live action της στο σινεμά. Το ευχαριστήθηκα ομοίως, όπως και το anime
 
Πίσω
Μπλουζα