Η Πρώτη Μου Heavy Metal Συναυλία

Σορρυ για το μεγαλο ποστ. Μετα ειδα το τιτλο:biglaugh::biglaugh:

Και εντελλως εκτος θεματος. Μολις τωρα το παρατηρησα:eek::eek::biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάπου το '77 στο στάδιο του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη...

Φώντας Λάδης - Μάνος Λοϊζος

Νταλάρας:loveyou::loveyou::loveyou::loveyou:

Αλεξίου

Παπακωνσταντίνου...

Ελάχιστα θυμάμαι...:whothehell:


Δεν είχα καταλάβει ότι αναφερόμαστε σε Heavy Metal...

Οι Pink Floyd πιάνονται;;;;;

Ήταν στη συναυλία στο ΟΑΚΑ τον Ιούνιο του '89 (αν θυμάμαι
καλά...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Δεν είχα καταλάβει ότι αναφερόμαστε σε Heavy Metal...
δεν αναφερομαστε μονο σε metal απλος απο οτι καταλαβα πολλοι απο εμας η πρωτη συναυλια που πηγαμε τυχαινει να εινα metal

http://oh-shift.myminicity.com/
 
Athens Rockwave Festival, Καλλιμάρμαρο, καλοκαίρι του 1985. Clash, Stranglers, Cure ήταν εκεί.

Πρώτη metal συναυλία....IRON MAIDEN Σεπτέμβρης 1988 Νέα Φιλαδέλφεια.
 
Αρχές δεκαετίας ΄90. Scorpions sto Σ.Ε.Φ.

Τρελή και παλαβή με τους Scoprions.

Θέλω να τους δώ και πάλι.

Ύστερα ακολούθησαν Αlice Cooper, Cure, Jerry lee lewis
 
Νομίζω ότι ήταν Motorhead στο Ρόδον το 1998... ή Death την ίδια χρονιά.

Χμμμ από το πολύ headbanging δε θυμάμαι πολλά. Οι Death πάντως ΔΕΝ έπαιξαν το Leprosy και τα είχα πάρει στο κρανίο... αρκέστηκα στο Suicide Machine και στο Lack of comprehension. Μετά από λίγο πέθανε ο Schuildner ;)
 
Κότσιρας στην Κέρκυρα 2001 εαν δεν κάνω λάθος!Αλλά τώρα που το σκέφτομαι 2002 πρέπει να ήταν,παίζαμε και με ένα φίλο Metal Gear Solid 2 στο νέο τότε PS2 και Tekken Tag Tournament.Ήμουν δεν ήμουν 9 χρονών.
 
stee είπε:
Scorpions στο Σ.Ε.Φ. με το Crazy World το '90
Μια απο τα ιδια.

Αχ ωραιες εποχες.Ειχα κανει θυμαμαι και κοπανα απο το σχολειο στις 11:30 γιατι ειχαμε δωσει ραντεβου στις 14:30 εξω απο το ΣΕΦ για να ειμαστε πρωτοι το απογευμα.

Τελεια. :bow:

Τωρα που κουραγιο :wait2:
 
maiden x factor 1995 ειχα παθει πλακα καθοτι και 1η συναυλια ..απο τοτε εχω γινει βετερανος των live,και εγω τα εχω ολα τα εισητηρια μου σε κορνιζα.....

Rygar ειδα τους scorpions προπερσι και παροτι δεν τους συμπαθω ιδιαιτερα ομολογω οτι ειναι δυνατοι και καλοι στα live....!
 
Alice Cooper το 1991 στην Λεωφόρο. Δυστυχώς καθόμουν στο απέναντι πέταλο και βλέπαμε ελάχιστα. είχε και τέλειο σόου ο κερατάς!

Η δεύτερη που πήγα ήταν το 1994 (ή το '95, το εισιτήριο δεν γράφει χρονιά) Skyclad - τι γκρουπάρα θεέ μου - στο Ρόδον.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θυμάμαι την πρώτη συναυλία που πήγα αλλά σίγουρα δεν θα ξεχάσω την τελευταία...

Είχα την τιμή να παρακολουθήσω ζωντανά τον τεράστιο καλλιτέχνη που ακούει στο όνομα Gary Moore...
 
Ημμμ... Βασικά άργησα πολύ να αρχίσω να πηγαίνω σε συναυλίες. Νομίζω ότι η πρώτη συναυλία που πήγα ήταν των GammaRay το 1997 στο Rodon.
 
Στην περιοδεία του Land of the Free (αν και νομίζω ότι εκείνη η συναυλία ήταν το 1996); Καλά εκείνο το βράδυ πρέπει να έχασα τουλάχιστον 5 κιλά από τον ιδρώτα. Απίστευτη συναυλία...
 
Όντως η πρώτη Gamma Ray στο Ρόδον (γιατί είχε προηγηθεί και στο Πεδίον του Άρεως) ήταν απίστευτη..Ατελείωτο Headbanging και sing-along...το Land of the Free σηματοδότησε γενικότερα την αναγέννηση του Power Metal στα 90s. Ένα εμπνευσμένο άλμπουμ με συναίσθημα και αισιόδοξο μήνυμα που ξεχώριζε με την μια από τον black οχετό της εποχής.
 
deep purple, στη λεωφόρο, κάπου στα μέσα του '90 (δεν θυμαμαι ακριβως την χρονια). ήταν φανταστικά !!!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συναυλια Howard Shore - Lord of the Rings

..Πριν απο 3 ολοκληρα χρονια :Ρ
 
Στους Iced Earth στο γήπεδο του Σπόρτινγκ, Φεβρουάριο του 2002..23 ήτανε ακριβώς 7 χρονια πριν σαν σήμερα!

Ήτανε για τη προώθηση του Ηorror Show..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα