Η μικρή μου συλλογή από LYNX games and others

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
281
και μια που σήμερα αποφάσισα να ασχοληθώ με τη φωτογράφηση να και κάτι από Atari LYNX ! Enjoy ! ;) :D

11140.jpg

Μας την έκανε η άτιμη φωτογραφική... βαριέμαι να τραβήξω άλλη φωτό... :p

11142.jpg

Το RYGAR είναι σφραγισμένο και αρκετά σπάνιο !

11141.jpg

@Maddog : Το δεύτερο Gauntlet ... δικό σου ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο τις πιο ομορφες* handheld κονσολες το 2ο revision της Αταρι,πραγματικα πανεμορφο στεκεται ακομα και σημερα ,κατι που δεν μπορεις να πεις και για το Gameboy.

To "Ti αξια εχει ενα παιχνιδι χωρις χρωμα" για τους λιγους που δεν το ξερουν ηταν μπηχτη για την Νιντυ.
icon10.gif


Toki rules....... :thumbup:

*Πιο ομορφη θεωρω το Τurbo engine GT.
 
Ειμαι σπάνιος ο αλήτης. Ειμαι! :cool:

Κατά καιρούς ζαχαρώνω κάτι Lynx II στον Ι Μπέη, αλλά μου τα τρώνε τα Acorn και τα Mac. :D
 
Πωπω επίτηδες το κάνεις σήμερα να μας κολάσεις Γιώργο!

Πολύ ωραία συλλογή!

Πραγματικά πολύ όμορφο μηχανάκι το Lynx2
 
Γιώργη κάτι μου λέει πως δεν θα σταματήσεις εδώ..!!!!!!!!!!!!!!

Κάτι μου μυρίζεται και για άλλα threads!!!!!!!!!!!!
 
Thanks ! άπαντες ;-)

@ Aardvark

Correct ! Όπως και η ακόλουθη διαφήμιση...γροθιά στο στομάχι ! LOL !

398294801_688d5aaec9.jpg

Σε λίγο και flash cart για LYNX !! Αναμείνατε συντονισμένοι !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω θυμαμαι οταν ειδα το Blue Lightning (??) σε ενα μαγαζι που ειχα παει να αορασω παιχνιδια για τον ST μου (νομιζω), δεν μπορουσα να το πιστεψω... ειχα παθει πολιτισμικο σοκ!
 
geoanas είπε:
Σε λίγο και flash cart για LYNX !! Αναμείνατε συντονισμένοι !!
Δεν είναι ακριβώς flashcart δυστυχώς...

Development cart θα το έλεγα.

Θα έχει δυνατότητα να πάρει ένα παιχνίδι και από ότι έχω καταλάβε δεν θα μπορεί καν να το αποθηκεύσει.
 
Άρχισες να βάζεις φωτό! :)

Βάλε όμως και καμμιά high-res να γουστάρουμε καλύτερα...

ΥΓ: ευχαριστώ για το Gauntlet. :thumbup:
 
@ Plink

Εννοείς εκείνη του Lynxman ?

@ Maddog

Περιμένω και μερικά ακόμα, οπότε θα προκύψουν 1-2 διπλά ακόμα, θα σου τα κάνω όλα πακέτο ! Το QIX το έχεις ακόμα ?
 
Φυσικά το έχω ακόμα...
 
Βάζω και έγω την δικία μου Lynx συλλογή, όπως την έλαβά χθές απο τον φίλο Plink.

Υγ. Τώρα σας αφήνω για να την χαρώ λίγο ;)
 
Ω ρε τι μου έκανες! τώρα θέλω να αποκτήσω και εγώ ένα! ξέρεις πού μπορώ να βρώ?
 
Μπορείς η να βάλεις αγγελία ζήτησης εδώ, η να ρισκάρεις την τύχη σου Bay;)
 
Ωραιες συλλογες παιδια,ειχα και εγω για ενα μικρο διαστημα Atari Lynx πολυ καλο μηχανημα,δυστηχως ειχα κανει την βλακεια και το εδωσα.

Υπαρχει κανενας καλος emulator για το Lynx? γιατι το Handy που δοκιμασα δεν λειτουργει.
 
Εννοείς ότι δεν λειτουργεί σε κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι ή ότι δεν μπορείς γενικά να τον τρέξεις;
 
Maddog είπε:
Εννοείς ότι δεν λειτουργεί σε κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι ή ότι δεν μπορείς γενικά να τον τρέξεις;
Μου τρεχει κανονικα,αλλα οτι Game και να δοκιμασα μου εβγαζε οτι ειναι Fake,δοκιμασα την 0.90 & 0.95 Eκδοση του emulator,και ελεγα μηπως υπαρχει καποιος αλλος emulator να δοκιμασω αν οντως ισχυει η οχι.
 
Μήπως o emulator σου λέει το πολύ απλό και αναμενόμενο: "FAKE LYNXBOOT.IMG CARTRIDGES WILL NOT WORK" και σε παραπέμπει στο readme.txt;

Αν είναι αυτό, όπως θεωρώ πιθανό, τότε πολύ απλά δεν έχεις αντικαταστήσει το fake lynxboot.img αρχείο που διανέμεται μαζί με τον emulator με ένα κανονικό. Το αρχείο αυτό είναι το "BIOS" του Lynx και χωρίς αυτό δεν μπορείς να παίξεις κανένα game. Φυσικά δεν θα ήταν νόμιμο να το δίνουν μαζί με τον emulator. Οπότε, Google is your friend. :)
 
Maddog είπε:
Μήπως o emulator σου λέει το πολύ απλό και αναμενόμενο: "FAKE LYNXBOOT.IMG CARTRIDGES WILL NOT WORK" και σε παραπέμπει στο readme.txt;
Αν είναι αυτό, όπως θεωρώ πιθανό, τότε πολύ απλά δεν έχεις αντικαταστήσει το fake lynxboot.img αρχείο που διανέμεται μαζί με τον emulator με ένα κανονικό. Το αρχείο αυτό είναι το "BIOS" του Lynx και χωρίς αυτό δεν μπορείς να παίξεις κανένα game. Φυσικά δεν θα ήταν νόμιμο να το δίνουν μαζί με τον emulator. Οπότε, Google is your friend. :)
Ωχ πρεπει να εχεις δικιο! μαλλον κατι τετοιο μου εβγαλε και δεν θα το προσεξα, θα πιαστηκα στον υπνο 8) θα το δοκιμασω σημερα thanks!

Tωρα το δοκιμασα και παιζει, Τελικα ειχες δικιο το Bios ηθελε, δοκιμασα το shadow of the beast και οντως για φορητος την εποχη που βγηκε το μηχανηματακι εχει power.Thanks again!

shadow2.jpg


shadow3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βάζω και τη δικιά μου συλλογή,μέχρι στιγμής είναι τρομερά μικρή από ότι βλέπετε αλλά έχω βάλει στόχο να αγοράσω όλα τα παιχνίδια που βγήκαν (τις επίσημες κυκλοφορίες) κουτάτα (εκατό δεν είναι? αν είναι περισσότερα δεν θα το επιχειρήσω...) .Να αγοράσω πρώτα τα πιό σπάνια παιχνίδια και μετά να πάω για τα κοινά ή να κάνω το αντίθετο?

18346.jpg

όλα τα κουτάτα εκτός από το stun runner τα αγόρασα από το atariage με 13 δολλάρια!(και άλλα τόσα μεταφορικά βέβαια...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα