Η συλλογή μου για Game Boy

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.934
Επισης πολυ ωραια συλογη φιλε.ειδικα τα super mario land και το gargoyles quest ειναι απο τα πολυ αγαπημενα μου.
 
Ευχαριστώ και πάλι. Πραγματικά φοβερά τα παιχνίδια που ανέφερες. Εμένα τα αγαπημένα μου είναι Turtles 2 Back from The Sewers, Super Mario Land 2, Tiny Toons 2 Montana's Movie Madness...
 
Πολυ καλη συλλογη! και αυτη! Gargoyle's Quest(ποτε δεν το τερματισα παντα εχανα στον τελευταιο αρχηγο) και Wario Land απο τα αγαπημενα μου! και απο τα λιγα gb games που εχω ακομα..
 
σκίζεις φίλε! ;) το links awakening δεν βλέπω μόνο κι ανησυχω! :p
 
Συγχαρητήρια φίλε Johny για τη συλλογή σου, μου αρέσει ιδιαίτερα να βλέπω συλλογές με τα παιγνίδια στα κουτιά τους!!! Αν θέλεις μπορείς να μας πεις και τι εννοείς λέγοντας να ολοκληρωθεί η συλλογή σου. Δηλαδή έχεις βάλει κάποιο στόχο? Συγκεκριμένα παιγνίδια, κατάσταση? Θεωρώ ακόμη πιο ενδιαφέρον να ολοκληρώσεις το στόχο σου μέσα από το φόρουμ και να το μοιράζεσαι μαζί μας χρόνο με το χρόνο. :)
 
Καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας. Απαντώντας στις ερωτήσεις σας έχω να πω στον φίλο Tupamaro ότι μπορεί και να το δεις μελλοντικά όλα είναι πιθανά. Να τονίσω ότι συλλέγω μόνο τα παιχνίδια που μου αρέσουν και κάποια ίσως πολύ σπάνια, άξια απόκτησης, όπως το ΜΚ3 για Game Gear.

Φίλε geo2004z σε ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια. Πάντα ψάχνω για παιχνίδια με το κουτί τους, και τις οδηγίες τους ολοκληρωμένα και όποια δεν τα έχω έτσι είναι επειδή δεν τα είχα βρει στο ebay. Σιγά σιγά όμως θα τα βρω, που θα μου πάνε(σαν τα Στρούμφ :) )...Έχω συγκεκριμένα παιχνίδια κατά νου για να τελειοποιήσω τις συλλογές μου. Προσπαθώ να τα αγοράσω σε όσο πιο καλή κατάσταση γίνεται. Πολλές φορές εξάλλου χρειάζεται πολύ υπομονή. Ας πούμε το Snow Bros περίμενα πολύ καιρό για να το βρω σε αυτή την κατάσταση.
 
geo2004z είπε:
Θεωρώ ακόμη πιο ενδιαφέρον να ολοκληρώσεις το στόχο σου μέσα από το φόρουμ και να το μοιράζεσαι μαζί μας χρόνο με το χρόνο. :)
Βεβαίως, θα χαρώ να δημοσιεύσω τις συλλογές μου ολοκληρωμένες!!
 
Ajax87 είπε:
Gargoyle's Quest(ποτε δεν το τερματισα παντα εχανα στον τελευταιο αρχηγο)
Εάν σου πω ότι ο τελευταίος κακός, ο Rushifell, είναι και ο πιο εύκολος διότι είναι ακίνητος. Έχει τον τρόπο του...
 
Μόλις μπει και το Metroid 2 ανάμεσα εκεί κάπου, η συλλογή θα είναι ολοκληρωμένη από κάθε άποψη :p

Το MK3 πόσο σπάνιο είναι για Game Gear? Ρωτάω γιατί το έχω κατά τύχη με το κουτί του (ούτε καν θυμόμουν ότι το έχω και κοίταξα για να σιγουρευτώ).
 
Imgema είπε:
Το MK3 πόσο σπάνιο είναι για Game Gear? Ρωτάω γιατί το έχω κατά τύχη με το κουτί του (ούτε καν θυμόμουν ότι το έχω και κοίταξα για να σιγουρευτώ).
Είναι σπάνιο διότι και κυκλοφόρησε μόνο σε PAL έκδοση, για ευρώπη δηλαδή και σε κατάσταση ολοκληρωμένη με κουτί και οδηγίες όπως καταλαβαίνεις είναι δύσκολο να βρεθεί. Ίσως να παίζει ρόλο ότι κυκλοφόρησε και το 1995 όταν το Game Gear σιγά σιγά έπνεε τα λοίσθια.
 
Έχεις αξιοζήλευτα παιχνιδάκια και μάλιστα σ' εξαιρετική κατάσταση! Μπράβο!

Δεν ξέρω τι στόχο έχεις, αλλά ξεχώρισα μικρά διαμαντάκια που είχα τη χαρά να τα παίξω, αλλά δυστυχώς όχι και να τ' αποκτήσω! :(

Π.χ. Τα 2 Tiny Toons (ειδικά το Bab's big break το είχα τερματίσει κιόλας!), Double Dragon, Cargoyle's Quest, Street fighter II

Α, και να θυμάσαι: "Ουκ εν τω πολλώ, το ευ"! ;)
 
μπραβο johnny για την συλλογη σου!!!
 
καταπληκτική συλλογή με πολλά διαμάντια,μπράβο!

(να σε ρωτήσω κάτι μιας και το πήρε το μάτι μου,αξίζει η αγορά του darkwing duck για το gameboy ή και το nes ; ρωτάω γιατί το είχα παίξει πριν αρκετά χρόνια και σκέφτομαι να το ψάξω για αγορά κάποια στιγμή)
 
Φιλε Krem δεν ξερω που το εχεις παιξει αλλα και τα δυο ειναι φανταστικα.Εχουν το ιδιο intro κτλ αλλα τα παιχνιδια ειναι διαφορετικα.Προσωπικα προτιμω την ΝΕS εκδοση.
 
Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας. Krem εμένα προσωπικά μου αρέσει το Darkwing Duck. Το είχα παίξει παλιά από ένα φίλο μου και μάλιστα η γλώσσα μέσα στο παιχνίδι ήταν Γερμανικά!!!Αυτό που έχω είναι Αγγλικά. Ενώ με είχε δυσκολέψει αρκετά τότε για να το προχωρήσω τώρα μέσα σε λίγες ώρες που ασχολήθηκα σοβαρά ένα απόγευμα το τερμάτισα. Έχει 7 πίστες και 7 τελικούς κακούς. Το έχω παίξει λίγο και σε NES. Ενώ μοιάζουν σαν παιχνίδια, νομίζω στο Game Boy είναι πιο εύκολο. Παρόλαυτά είναι ένα παιχνίδι με ωραία λεπτομερή γραφικά, μουσική και είναι αρκετά ενδιαφέρον. Εγώ θα έλεγα να το πάρεις. Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι. Θα ήθελα να μου πεις εντυπώσεις αν τελικά το αποκτήσεις!
 
metalcandyman είπε:
Φιλε Krem δεν ξερω που το εχεις παιξει αλλα και τα δυο ειναι φανταστικα.Εχουν το ιδιο intro κτλ αλλα τα παιχνιδια ειναι διαφορετικα.Προσωπικα προτιμω την ΝΕS εκδοση.
το είχα παίξει στο game boy

johnny19818 είπε:
Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας. Krem εμένα προσωπικά μου αρέσει το Darkwing Duck. Το είχα παίξει παλιά από ένα φίλο μου και μάλιστα η γλώσσα μέσα στο παιχνίδι ήταν Γερμανικά!!!Αυτό που έχω είναι Αγγλικά. Ενώ με είχε δυσκολέψει αρκετά τότε για να το προχωρήσω τώρα μέσα σε λίγες ώρες που ασχολήθηκα σοβαρά ένα απόγευμα το τερμάτισα. Έχει 7 πίστες και 7 τελικούς κακούς. Το έχω παίξει λίγο και σε NES. Ενώ μοιάζουν σαν παιχνίδια, νομίζω στο Game Boy είναι πιο εύκολο. Παρόλαυτά είναι ένα παιχνίδι με ωραία λεπτομερή γραφικά, μουσική και είναι αρκετά ενδιαφέρον. Εγώ θα έλεγα να το πάρεις. Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι. Θα ήθελα να μου πεις εντυπώσεις αν τελικά το αποκτήσεις!
μάλλον θα πάρω τελικά και τις δύο εκδόσεις :D
 
Μόλις παρέλαβα ένα ολοκαίνουριο Raging Fighter για Game Boy.

280420121248.jpg

280420121247.jpg
 
Αρκετά δυσεύρετο νομίζω complete.

010120082136.jpg
 
Τρία νέα καλούδια ήρθαν σήμερα σπίτι μου...

010320142201.jpg

010320142200.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα