Η Mega Drive/CD συλλογή μου

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
...έως τώρα βέβαια καθώς υπάρχουν κομμάτια που βρίσκονται ακόμη εκεί έξω.

Τα παιχνίδια

Προβολή συνημμένου 129391

Και ότι έχει να κάνει με Mega Drive

Προβολή συνημμένου 129392

Αγαπημένα μου, τα Mortal Kombat (φυσικά) και ειδικά το 1ο, το Super Street Fighter, το Aladdin,το NBA JAM T.E., το NBA LIVE και Streets of Rage βέβαια λόγω της ίδιας της κατηγορίας του.

Το bootleg Fifa 97 θα πάει για δωρεά.
 
Ωραιος Johnny,πολλα ωραια κουτακια βλεπω.


Το stick το'χω και εγω αυτο που δεν εχω ειναι το Master System Converter που περιμενω να μου κατσει για να κανω και εγω μια αναλογη παρουσιαση.



Μπραβο.
 
Πολυ ωραια συλλογη Τζοννυ! (Καπου την εχουμε ξαναδει;; :p )
 
Σας ευχαριστώ παιδιά. Να'στε καλά. Ααρντ σου εύχομαι να τον βρεις τον converter σε λογική (όσο γίνεται) τιμή καθώς δυστυχώς είναι ακριβό κομμάτι και σιγά την τεχνολογία που κουβαλάει δηλαδή κιόλας...
 
Μπραβο johnny για την συλλογη.αδυναμια μου βεβαια τα megacd που εχεις.το highlight πιστευω οτι ειναι το κουτατο multimega!!
 
executioner είπε:
Μπραβο johnny για την συλλογη.αδυναμια μου βεβαια τα megacd που εχεις.το highlight πιστευω οτι ειναι το κουτατο multimega!!

Να'σαι καλά φίλε :thanx2:
 
Παιχνιδαρα το Road Avenger ,τα γραφικα του στεκονται ακομη και σημερα.


Και βεβαιως ειναι προερχομενο απο Laser Disc Arcade.
 
Aardvark είπε:
Παιχνιδαρα το Road Avenger ,τα γραφικα του στεκονται ακομη και σημερα.
Σήμερα το έπιασα λίγο. Θέλει γρήγορα αντανακλαστικά!

Aardvark είπε:
Και βεβαιως ειναι προερχομενο απο Laser Disc Arcade.
Μήπως έχει βγει και το Dragon's Lair στην κονσόλα; Και να είναι το ίδιο με του laser disc βέβαια.
 
Μήπως έχει βγει και το Dragon's Lair στην κονσόλα; Και να είναι το ίδιο με του laser disc βέβαια.
Βεβαιως και 'χει βγει οπως και το Space Ace,αν ειναι ιδια,ιδια ειναι με λιγο χειροτερη αναλυση.
 
Τέλεια! Νομίζω ότι το Dragon's Lair θα είναι η επόμενη μου αγορά για το Mega CD.
 
johnny19818 είπε:
...έως τώρα βέβαια καθώς υπάρχουν κομμάτια που βρίσκονται ακόμη εκεί έξω.
Παντα θα υπαρχουν.... ;)

Ομορφιες!!!!!! :thumbup:

Τρια παιχνιδακια τα εχουμε κοινα. :D

Ειχα και το Rise of the Robots....αλλα δεν θυμαμαι τι το εκανα.... :wait2:
 
Ευχαριστω Σταυρο. :thanx2:

stayros είπε:
Ειχα και το Rise of the Robots....αλλα δεν θυμαμαι τι το εκανα.... :wait2:
Μαλλον θα το πεταξες η θα το εσπασες...τετοιο που ειναι :p
 
johnny19818 είπε:
Μαλλον θα το πεταξες η θα το εσπασες...τετοιο που ειναι :p
Μπα οχι....ποτε δεν χαλαγα/εσπαγα παιχνιδι.

Το ειχα παρει γιατι με τραβηξε το εξωφυλλο,αλλα αυτο ηταν και το λαθος.... :precry:

Μαλλον,θα πρεπει να το ειχα ανταλλλαξει σε καποιο καταταστημα.... :wait2:
 
Έχεις το multimega βρε θηρίο; Αυτό πρέπει να κοστίζει αρκετά. Ειδικά να το βρείς κουτάτο.
 
telonio είπε:
Έχεις το multimega βρε θηρίο; Αυτό πρέπει να κοστίζει αρκετά. Ειδικά να το βρείς κουτάτο.
Όλα όσα είπες στην παραπάνω πρόταση ισχύουν. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ χορταστική η συλλογή Γιαννη και ευχομαι η sega αυτοκρατορία σου να επεκταθεί ακομα περισσότερο! Εχω ξεκινησει κι εγω εδω και μερικους μηνες να συλλέγω παιχνίδια για το mega drive και μολις αποκτήσω μερικα ακομα θα ανεβασω φωτογραφία.. Μεχρι στιγμης εχω τα Mortal kombat 2, Ecco the dolphin, Aladdin, Vectorman, Comix zone, Virtua fighter 2 και After burner 2..
 
Jackie dragon είπε:
Πολυ χορταστική η συλλογή Γιαννη και ευχομαι η sega αυτοκρατορία σου να επεκταθεί ακομα περισσότερο! Εχω ξεκινησει κι εγω εδω και μερικους μηνες να συλλέγω παιχνίδια για το mega drive και μολις αποκτήσω μερικα ακομα θα ανεβασω φωτογραφία..
Σ'ευχαριστώ φίλε. Να'σαι καλά. Κι εσύ έχεις ωραία κομμάτια βλέπω. Vectorman, Comix Zone από τα πιο δυνατά

stayros είπε:
Τρια παιχνιδακια τα εχουμε κοινα. :D

Jackie dragon είπε:
Μεχρι στιγμης εχω τα Mortal kombat 2, Ecco the dolphin, Aladdin.
Μου φαίνεται ότι πρέπει να πάρουμε όλοι μας από ένα XBAND να παίζουμε διαδικτυακά :p
 
Πολυ ωραία συλλογή! Μπράβο. Το mega drive ειναι απο τις καλύτερες μου κονσόλες!
 
Σχεδον ενα χρονο μετα παρελαβα ενα πολυ δυνατο κομματι. Δεν ειναι σπανιο αλλα παραμενει σε υψηλη τιμη. Μοιαζει πολυ με το Turtles in time για SNES αν και δεν ειναι ακριβως το ιδιο. Ειναι πολυ αξιολογο κομματι και μονο που πρωταγωνιστουν οι αγαπημενοι ηρωες αυτο φτανει.
 
Πίσω
Μπλουζα