Θέλω μια χάρη

Nikol@r@s

Retro Member
Joined
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
174
Αντιδράσεις
2
Λοιπόν βρήκα αυτό εδώ! http://cgi.ebay.com/New-Sealed-Legend-Zelda-Twilight-Princess-Gamecube-Wii_W0QQitemZ320502827401QQcmdZViewItemQQptZUK_PC_Video_Games_Video_Games_JS?hash=item4a9f750989 . Πρώτη φορά είναι που το βρίσκω σφραγισμένο και μάλιστα ευρωπαικό κομμάτι. Θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορώ να το αγοράσω. Αν κάποιος προσφερθεί να το πάρει για μένα επειδή δεν έχω χρεωστική(θα του δώσω και τα λεφτά που κόστισε και 1 Game Cube Game από την συλλογή μου).Ευριστώ εκ των προτέρων
 
Καλησπερα και χρονια πολλα. Μακαρι να μπορουσε καποιος να το κανει για εμας που δεν ασχολουμαστε με αγορες απο νετ... Μονο 10 ευρω να εβαζε στην καθε εξυπηρετηση, ειμαι σιγουρος οτι θα εβγαζε και καλο "χαρτζιλικι".

Ηξερα καποτε καποιον που το εκανε για action figures κι εβγαλε πολλα. Δεν το κανει ομως τωρα.

Βεβαια ειναι και καπως δυσκολο να εμπιστευτεις τον κοσμο.
 
Χρόνια πολλά και σε σένα φίλε μου!Ευτυχώς υπάρχουν καλοί άνθρωποι ακόμη και στην εποχή που ζούμε.Οπότε προσφέρθηκε να μου το αγοράσει και μάλιστα χωρίς αντάλλαγμα!Ας κλειδωθεί το θέμα ^_^ /emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Nikol@r@s είπε:
Χρόνια πολλά και σε σένα φίλε μου!Ευτυχώς υπάρχουν καλοί άνθρωποι ακόμη και στην εποχή που ζούμε.Οπότε προσφέρθηκε να μου το αγοράσει και μάλιστα χωρίς αντάλλαγμα!Ας κλειδωθεί το θέμα ^_^ /emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Πολυ χαιρομαι!!! Αντε, με το καλο να σου ερθει!!!!

Φυσικα και υπαρχουν καλοι ανθρωποι ακομη!

Και οι περισσοτεροι βρισκονται εδω...πιστεψε με!
 
Πάντως παιδιά αφού γενικά ασχολείστε με τη ρετρομανιακότητα (οπ νέα λέξη ;) και πόσο μάλλον με ηλεκτρονικά, θεωρώ απαραίτητο μια prepaid για αγορές μέσω ίντερνετ.

Δεν είναι τίποτα, ασφαλέστατη και παίρνει μόνο 10 λεπτά από τον χρόνο σας να την βγάλετε με μια ταυτότητα μόνο.
 
Βασικα εγω πηγα στην Τρ. Κυπρου και η τυπισσα μου ζητησε εκτος απο ταυτοτητα, εναν λογαριασμο ΔΕΗ (ή αλλον) και εκκαθαριστικο. Και το παλιο εκκαθαριστικο το εχω χασει... :D

'Η αλλαξαν τα πραγματα ή αυτη ηταν ασχετη. Τι να πω...

Θα το ξαναψαξω παντως επειδη οντως το χρειαζομαι τωρα περισσοτερο απο ποτε!
 
Απλή prepaid ζήτησες και σου ζήτησαν αυτά; Περίεργο μου φαίνεται. Ίσως βέβαια τα πράγματα από τότε που την έβγαλα εγώ να έχουν αλλάξει...
 
Έχουν αλλάξει. Παλιά ήθελες μόνο ταυτότητα....τώρα θες όλα τα παραπάνω
 
Ταυτότητα και ΑΦΜ θέλουν, τίποτα άλλο 100% επιβεβαιωμένο για Alpha Bank Visa Debit.
 
Ταυτότητα και ΑΦΜ επίσης για την prepaid της ΑΤΕ Bank!
 
Μην βγάλετε prepaid, έχει χρεώσεις ανά κατάθεση και γενικά αργούν να εμφανιστούν τα χρήματα στο λογαριασμό σας. Είχα και εγώ και κατέληξα ότι δεν σύμφερε. Αυτό που κάνω τώρα είναι ένα απλό βιβλιάριο ταμιευτηρίου που το έχω μόνο για αγορές μέσω internet και το έχω συνδέσει με μία κάρτα visa. Όλα δωρεάν και πολύ ασφαλή.

Επίσης το Zelda GameCube Pal που βρήκες δεν είναι ευκαιρία, το είχα δει στο exl πρόσφατα με 19 E, μεταχειρισμένο αλλά σε άριστη κατάσταση.
 
eliaspergantis είπε:
Επίσης το Zelda GameCube Pal που βρήκες δεν είναι ευκαιρία, το είχα δει στο exl πρόσφατα με 19 E, μεταχειρισμένο αλλά σε άριστη κατάσταση.
Το Zelda που βρήκε δεν είναι όντως ευκαιρία, είναι ευκαιριάρα καθώς είναι η UK έκδοση και σφραγισμένη με τη ζελατίνα της Nintendo. Κανονικά κοστίζει πάνω από 85 λίρες η συγκεκριμένη έκδοση σήμερα, αλλά προφανώς η τιμή είναι από κατάστημα που έχει μείνει stock.
 
Αγαπητέ φίλε geo2004z, δεν θεωρώ γενικά ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι σπάνιο. Εγώ προσωπικά το αγόρασα την ημερομηνία κυκλοφορίας του από την Nortec με 49Ε αν θυμάμαι καλά και μου έστειλαν και κάποια μικροδωράκια φυσικά.

Επειδή το παιχνίδι είναι sealed προσωπικά στα videogames δεν μου λέει απολύτως τίποτα, το αντίθετο μάλιστα μου δείχνει ότι κάποιος έχει πολύ χρήμα για να αγοράζει παιχνίδια που δεν πρόκειται να τα παίξει ποτέ, απλά για τη συλλογή του. Τυγχάνει να έχω και ένα χρυσό figure που βγήκε μαζί με το παιχνίδι (ο Link πάνω στην Epona, 3800 κομμάτια παγκοσμίως). Φυσικά και άνοιξα το κουτί και τώρα δεσπόζει στο δωμάτιο μου σε τιμητική θέση.

άποψη μου είναι ο φίλος να το αγόραζε μεταχειρισμένο, πλήρες (manual κτλ) σε καλή κατάσταση, να το παίξει γιατί είναι εξαιρετικό κομμάτι και να το φυλάξει καλά για το υπόλοιπο της ζωής του στη συλλογή του.

Επίσης μου αρέσει φίλε πολύ το avatar σου. Ο Cranky είναι από το αγαπημένο μου παιχνίδι DKC2 που το είχα λιώσει στο παιχνίδι το 1996. Είχα φτάσει το save μου 99.59 λεπτά στην αρχική οθόνη και εκεί τερμάτιζε το χρονόμετρο! Στην πραγματικότητα το είχα παιξεί ακόμη περισσότερο! έπαιζα την πίστα Toxic Tower και Animal Antics για πλάκα και για να ανακαλύψω τα shortcut barrels... είχα πολύ ελεύθερο χρόνο τότε βλέπεις...
 
Επίσης geo2004z και το terranigma που πουλάς στο gameover είναι εκπληκτικό παιχνίδι, το έπαιξα πρώτη φορά το 1999 και είχα κολλήσει με τις ώρες μέχρι να το τερματήσω!
 
eliaspergantis είπε:
Μην βγάλετε prepaid, έχει χρεώσεις ανά κατάθεση και γενικά αργούν να εμφανιστούν τα χρήματα στο λογαριασμό σας.
Ισχύει αυτό....

DoctorGalifrean είπε:
Καλησπερα και χρονια πολλα. Μακαρι να μπορουσε καποιος να το κανει για εμας που δεν ασχολουμαστε με αγορες απο νετ... Μονο 10 ευρω να εβαζε στην καθε εξυπηρετηση, ειμαι σιγουρος οτι θα εβγαζε και καλο "χαρτζιλικι".
10 ευρώ για κάθε εξυπηρέτηση ;;!;!;

Αυτό είναι η περιγραφή του e-χασάπη!

DoctorGalifrean είπε:
Ηξερα καποτε καποιον που το εκανε για action figures κι εβγαλε πολλα. Δεν το κανει ομως τωρα.
Να και ο e-γερολαδάς! :p
 
eliaspergantis είπε:
Μην βγάλετε prepaid, έχει χρεώσεις ανά κατάθεση και γενικά αργούν να εμφανιστούν τα χρήματα στο λογαριασμό σας. Είχα και εγώ και κατέληξα ότι δεν σύμφερε. Αυτό που κάνω τώρα είναι ένα απλό βιβλιάριο ταμιευτηρίου που το έχω μόνο για αγορές μέσω internet και το έχω συνδέσει με μία κάρτα visa. Όλα δωρεάν και πολύ ασφαλή.
Αν τα καταθέσεις πριν τις 12 τότε το βραδάκι έχουν κι όλας ανανεωθεί. Επίσης η κράτηση 1 ευρώ είνα νταβατζιλίκι αλλά δεν πηγαίνεις κάθε μέρα να κάνεις καταθέσεις 10 - 10 ευρώ...

Αυτά :D
 
Haros είπε:
Αν τα καταθέσεις πριν τις 12 τότε το βραδάκι έχουν κι όλας ανανεωθεί.
Νομίζω,αν το κατάλαβα καλά εγώ δηλαδή,ότι ο φίλος μας εννοούσε ότι αργούν να εμφανιστούν οι χρεώσεις για τις αγορές... ;)
 
χμμ ούτε και αυτό ισχύει. Η τράπεζα κύπρου έχει online σύστημα παρακολούθησης της prepaid κάρτας. Μόλις αγοράσεις κάτι σου αφαιρεί το ποσό αμέσως από την κάρτα και στο βάζει στο "συναλλαγές που εκκρεμούν" και την επόμενη μέρα στο καταχωρεί και στο ιστορικό κινήσεων.
 
Στην Τράπεζα Κύπρου κατέθετα στις 7.30 το πρωί και εμφανίζονταν την επόμενη ημέρα στις 11 το πρωί. Αυτά μέχρι πριν από 2 μήνες, πλέον έχω μία απλή χρεωστική κάρτα. Και δεν κατάλαβα, γιατί να τους δίνω 1 Ε ανά κατάθεση μέσω του ΑΤΜ!!!? (το ξέρω, είναι τσιφουτιά, αλλά μέσω e-bay έχω αγοράσει ένα σωρό καλούδια με 1 Ε + shipping).
 
Ααα έκανες κατάθεση μέσω ΑΤΜ. Μέσω ΑΤΜ οτιδήποτε κατάθεση και να κάνεις, ακόμα και για κανονικό λογαριασμό αργεί.

Σε κάθε περίπτωση το 1 ευρώ είναι νταβατζιλίκι αλλά για μια φορά το μήνα δεν χάθηκε και ο κόσμος, + ότι το θετικό της prepaid είναι ότι την βγάζεις εύκολα και γρήγορα.
 
Πίσω
Μπλουζα