Θα θέλατε την ζωή της Κάντυ;

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.881
Αντιδράσεις
15.013
Κοριτσια θα θέλατε να ζουσατε σε κεινη την εποχή στα 1900 και ;! και φυσικά θα θέλατε την ζωη της ηρωιδας μας με όλα τα καλά και τα στραβά της; Το' χετε σκεφτει ποτε αυτό; πως μπορει να ταυτιστηκαμε τόσο μαζί της γιατι ενδόμυχα θα θελαμε την ζωη της. Φυσικα αν θα θέλατε και την ζωη και ενός αλλου καντυκου ήρωα κανενα πρόβλημα, μπορειτε να το αναφερετε ;) και φυσικα τα αγορια της ρετρο, θα ηθελαν να είναι ο Αντονυ, ο τερρυ, ο στηαρτ, ο αρτσι, ο Αλμπερτ κτλ
 
Θα ήθελα να είμαι ο Alistair Stear Cornwell ή αλλιώς Στήαρτ γιατί μου αρέσει το στυλ του με το αμάξι και το κασκέτο.
 
johnny19818 είπε:
Θα ήθελα να είμαι ο Alistair Stear Cornwell ή αλλιώς Στήαρτ γιατί μου αρέσει το στυλ του με το αμάξι και το κασκέτο.
ενας από τους πιο αγαπημενους ανδρικούς χαρακτηρες :) Φυσικα θα ηθελα την ζωη της κάντυ με όλα τα στραβα της, ειχε τους καλυτερους φιλους που θα μπορουσε να έχει ποτε ανθρωπος και αγαπήθηκε παρα πολύ ;) ενω η εποχη που εζησε ηταν πολύ πιο αγνη
 
Πολλές φορές το σκεφτόμουν αυτό όταν έβλεπα Κάντυ, φυσικά και θα ήθελα! Η εποχή στην οποία έζησε είναι από τις αγαπημένες μου και όντως η αγάπη που δέχτηκε και οι φιλίες που ανέπτυξε είναι αξιοζήλευτες.
 
Περλα μου, γνωρίζοντας σε εδώ μέσα :) ημουν σιγουρη πως θα θελες να ζεις στην εποχη της κάντυ, διπλα σε μια ωραια λίμνη κάνω λάθος; όπως αυτή του μισιγκαν. Τελικα ποιον θα ηθελες διπλα στην καντυ, τον τερρυ, τον Αλμπερτ η τον αντονυ; εχουν γινει συζητήσεις επι συζητησεων για το θεμα, θα βρεις και εδώ μέσα
 
τραβηξε πολλα βασανα η καντυ, δεν νομιζω να τα αντεχα απο πρωτο χερι..
 
Στην εποχή της θα ήθελα να ζήσω. Τώρα για το αν θα ήθελα να είμαι η Καντυ ή όχι. Κλείνω προς το όχι από την άποψη πως δε θα καθόμουν με τίποτα να ανεχτώ όσα ανέχτηκε από τους άλλους. Θα τους είχα "χαιρετίσει" προ πολλού.
 
αριαδνη είπε:
Περλα μου, γνωρίζοντας σε εδώ μέσα :) ημουν σιγουρη πως θα θελες να ζεις στην εποχη της κάντυ, διπλα σε μια ωραια λίμνη κάνω λάθος; όπως αυτή του μισιγκαν. Τελικα ποιον θα ηθελες διπλα στην καντυ, τον τερρυ, τον Αλμπερτ η τον αντονυ; εχουν γινει συζητήσεις επι συζητησεων για το θεμα, θα βρεις και εδώ μέσα
Καλά έχω πει εγώ λοιπόν ότι με έχεις καταλάβει! Έπεσες μέσα και σ'αυτό που λες για τη λίμνη, μπράβο! Φαίνομαι ότι μου αρέσει να ζω στην κοσμάρα μου ε; :) Έχω διαβάσει αρκετές από τις παλιές συζητήσεις που λες. Εγώ μάλλον θα επέλεγα τον Άντονυ για την Κάντυ, μου φαίνονται πιο ταιριαστοί μαζί σαν χαρακτήρες, αλλά προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ ο Τέρρυ.
 
Kambia είπε:
Στην εποχή της θα ήθελα να ζήσω. Τώρα για το αν θα ήθελα να είμαι η Καντυ ή όχι. Κλείνω προς το όχι από την άποψη πως δε θα καθόμουν με τίποτα να ανεχτώ όσα ανέχτηκε από τους άλλους. Θα τους είχα "χαιρετίσει" προ πολλού.
αχ, καμπιουλα που θα πήγαινε όμως; μπρος γκρεμος και πίσω ρεμα και ηταν αρκετα μεγάλο παιδακι για το ορφανοτροφειο πια, ασε που ηθελε να αποδειξει στην αδελφη πόνυ πως κάπως τα καταφερε και δεν απέτυχε γι'αυτο και ανέκτηκε τοσα.
 
Η εποχή του Βικτωριανού Λονδίνου μου αρέσει (αν και στο τέλος της - 1901) πάρα πολύ, αντιθέτα με την Αμερική που δεν θα ήθελα ούτε ζωγραφιστή να την δω.

Ωστόσο, από όσα μπορώ να θυμηθώ, όταν έβλεπα Κάντυ, είχα έναν μόνιμο κόμπο στο στομάχι και μία θλίψη. Οπότε, 1000 φορές Χάϊντι :p
 
PT8 είπε:
Η εποχή του Βικτωριανού Λονδίνου μου αρέσει (αν και στο τέλος της - 1901) πάρα πολύ, αντιθέτα με την Αμερική που δεν θα ήθελα ούτε ζωγραφιστή να την δω.
Ωστόσο, από όσα μπορώ να θυμηθώ, όταν έβλεπα Κάντυ, είχα έναν μόνιμο κόμπο στο στομάχι και μία θλίψη. Οπότε, 1000 φορές Χάϊντι :p
να σου πω την φιλοσοφια μου :) αν ενας άνθρωπος περνα βάσανα αλλα στο τελος δικαιώνεται και επιτελους γνωριζει την ευτυχια, εχε καλώς, νομιζω πως η κάντυ στο τελος μετα από οσα τραβα γινεται επιτέλους ευτυχισμένη
 
Γενικά η βικτωριανή εποχή μου αρέσει πάρα πολύ,αλλά όχι δεν θα ήθελα να είχα τη ζωή κάποιου από τους ήρωες,του συγκεκριμένου cartoon.Και εμένα με έπιανε μελαγχολία και θλίψη όταν το έβλεπα.
 
Είχε δύσκολη ζωή η Κάντυ. 'Ηταν ορφανή, έχασε τον πρώτο της έρωτα και με τον δεύτερο παρόλο που αγαπούσαν ο ένας τον άλλο, χωρίστηκαν, την υιοθέτησαν άνθρωποι που της φέρθηκαν άσχημα, η καλύτερη της φίλη την απαρνήθηκε σε κάποια φάση. Δυσάρεστα πράγματα. Μπα δεν θα ήθελα να περάσω τόσα.
 
spirtoulis είπε:
Είχε δύσκολη ζωή η Κάντυ. 'Ηταν ορφανή, έχασε τον πρώτο της έρωτα και με τον δεύτερο παρόλο που αγαπούσαν ο ένας τον άλλο, χωρίστηκαν, την υιοθέτησαν άνθρωποι που της φέρθηκαν άσχημα, η καλύτερη της φίλη την απαρνήθηκε σε κάποια φάση. Δυσάρεστα πράγματα. Μπα δεν θα ήθελα να περάσω τόσα.
Δυσαρεστη σιγουρα ζωη αλλά αγαπήθηκε και παρα πολύ....
 
Καλά, δεν το συζητώ ότι η Κάντυ αγαπήθηκε πολύ, αλλά και πάλι μία μικρή κατάθλιψη πάντα μου δημιουργούσε η ζωή της . Βασικά, τώρα που μεγάλωσα απορώ πως παρακολουθούσα μικρή και το έβλεπα λες και ήταν σαπουνόπερα, χωρίς να επηρεάζομαι πολύ. Ίσως γιατί τα παιδιά έχουν μία σκληρότητα από φυσικού τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όταν λες να "θέλαμε τη ζωή της Κάντυ", φαντάζομαι εννοείς σε DVD! :p

Σε καμμία απολύτως περίπτωση...

Να έχω εγώ τα :rant: Νηλ & Ελίζα και να μη μπορώ να τα δώσω 2 χαστούκια (ειδικά την Ελίζα), να γίνουν χαλκομανία? Με τίποτα!

Να μου πεθαίνουν όλοι με λογαριθμική πρόοδο? (ό,τι-αγαπάω-εγώ-πεθαίνει mode) Με τίποτα!

Όχι, ευχαριστώ & δε θα πάρω... Σαν παιδί δεν κατόρθωσα να δω όλη τη σειρά - την είδα πριν από μερικούς μήνες στα γεράματα.... Ε, το τι κλάμα έριξα, δεν περιγράφεται!!!

Πάμε ξανά να το εμπεδώσετε: Σε καμμία απολύτως περίπτωση...
 
Μεχρι στιγμης μονο εγω και η περλα απαντησαμε θετικα, ολοι οι αλλοι παιδια λέτε οχι :p τι να γινει η ζωη εχει βασανα!σκέφτομαι πως μια συγχρονη κάντυ , ορφανη και καλοκαρδη και βασανα θα αντιμετωπιζε και δεν θα ειχε αγαπηθεί και τοσο- δεν είναι πια αγνός ο κόσμος μας :( οσο τοτε
 
Συνήθως, η πραγματική ζωή είναι αρκετά σκληρή..... Δεν μπορώ / αντέχω / θέλω να ταυτίζομαι με ένα καλόκαρδο κορίτσι που για 110-φεύγα συναπτά επεισόδια, βρίσκει έναν καλό & 1,236 κακούς....

Πολλώ δε μάλλον, να ζήσω αυτή τη ζωή με τον ίδιο χαρακτήρα που έχω. Θα ήταν κάτι του στυλ "ή αυτοί, ή εγώ"....
 
Nα διευκρινίσω κάτι: Όταν λέω ότι θα ήθελα να είχα τη ζωή της Κάντυ δεν εννοώ ότι θα συμπεριφερόμουν απαραίτητα όπως αυτή. Βασικά σίγουρα δεν θα συμπεριφερόμουν όπως αυτή :) Κρατώντας λοιπόν το ότι θα ήμουν μία Κάντυ με δική μου προσωπικότητα, και μάλλον αρκετά πιο αντιδραστική, που θα είχε βάλει στη θέση τους σίγουρα άτομα όπως η Ελίζα, δεν θα είχα πρόβλημα να είμαι η Κάντυ. Η εποχή που έζησε μου αρέσει πολύ περισσότερο από τη σημερινή, κι όσο για το τι πέρασε, κι εγώ δεν έχω περάσει λίγα!
 
Και εγω αγαπητη πέρλα, εχω περασει ουκ ολιγα σε αυτή την ζωη, οποτε ως ένα βαθμο μου φαινονται φυσιολογικά και αυτά που περνα η κάντυ :) , όμως το λεικογουντ και οι καλοι φιλοι είναι πραγματα πολύτιμα
 
Πίσω
Μπλουζα