Ιδέα για δώρο ρετρό φύσεως (Οι κυρίες να το δουν οπωσδήποτε!)

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.922
Αντιδράσεις
1.142
Ότι λέει ο τίτλος: Ο παραλήπτης του δώρου είναι γένους θηλυκού( :augenrollen: ), στην ηλικία μας, και το δώρο θα πρέπει να είναι κάποιας αξίας. Και συγκεκριμένη πρόταση να μην έχετε, ρίξτε καμιά ιδέα. Αυτό που προσπαθώ είναι να βρω κάτι πρωτότυπο για να μην καταφύγω στο τέλος στα κλασικά δώρα(κοσμήματα, ρούχα, φριτέζα, κουτί με γλυκά :p κλπ)

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :thanx2:
 
ναι ναι για ρίξτε καμία ιδέα η γυναίκες του φόρουμ..
 
Μόνο από τις κυρίες θες προτάσεις δηλαδή ; :p
 
όχι άλλα έλεγα μπας και της ψήσω να γράψουν... χαχαχαα
 
Λοιπόν φίλε Omen,κοίτα να δεις τι θα της πάρεις,τώρα μου έσκασε !!

Ξέχνα,όπως λες κι εσύ,τα κοσμήματα,τα ρούχα κτλ κτλ,θα της πάρεις έναν πολύ ωραίο καθρέπτη για το δωμάτιο ή το σαλόνι της,για να μπορεί να ελέγχει την ενδυμασία/το make-up/τα μαλλιά/το πάχος/τα πάντα της τέλος πάντων πριν σου έρθει,με.....(εδώ είναι το καλό) περιμετρική επένδυση από μασίφ μαόνι !

(αμ,αξίας δεν μου ήθελες ; :D )

Και αξίας θα είναι το δώρο σου αυτό και πινελιά retro θα έχει ασφαλώς !

(καθότι ολίγον τι "βαρύ",που λέμε,το μαόνι )

Να,κάτι σαν αυτά ,αναλόγως του ποσού που διαθέτεις ασφαλώς...

Καλό...."ξήλωμα",αν σου άρεσε η πρόταση ! :D
 
οχι ρε να της πάρουμε καμία λεκάνη για την τουαλέτα.. χαχαχαχα ρε αφήστε της γυναίκες του φόρουμ να μας πουν....

εδιτ--> αν και αυτός μου αρέσει και εμένα να πω την αλήθεια http://www.mayaba.gr/kathreptes/kathreptisdapedou-maoni-1.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Amigos είπε:
οχι ρε να της πάρουμε καμία λεκάνη για την τουαλέτα..
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Amigos είπε:
αν και αυτός μου αρέσει και εμένα να πω την αλήθεια http://www.mayaba.gr/kathreptes/kathreptisdapedou-maoni-1.html
Έχεις κι ακριβά γούστα εσύ ατιμούλη !!! :D :D :D

Εγώ πάλι προτιμώ αυτόν που είναι και.....16:9,σύμφωνα με τα πρότυπα της εποχής !!! :rofl: :rofl:

(Όχι,σοβαρολογώ,αυτόν προτιμώ ! )
 
Omenforever είπε:
Ότι λέει ο τίτλος: Ο παραλήπτης του δώρου είναι γένους θηλυκού( :augenrollen: ), στην ηλικία μας, και το δώρο θα πρέπει να είναι κάποιας αξίας. Και συγκεκριμένη πρόταση να μην έχετε, ρίξτε καμιά ιδέα. Αυτό που προσπαθώ είναι να βρω κάτι πρωτότυπο για να μην καταφύγω στο τέλος στα κλασικά δώρα(κοσμήματα, ρούχα, φριτέζα, κουτί με γλυκά :p κλπ)
Ευχαριστώ προκαταβολικά. :thanx2:
Μήπως να εμφανιστείς εσύ με μία κορδέλα περιτυλίγματος;

Εκτός των άλλων, είσαι και ρετρό φύσεως :D :D :D

Έχω όμως μια απορία: Γιατί το δώρο πρέπει να είναι ρετρό; (Προβλέπω :ban: )
 
είδα που έχει μια επιλογή "κονσόλες" και πάτησα επάνω με την ελπίδα να έχει μέσα κανένα Mega Drive απο μασίφ μαόνι άντε ενα 2600 wood ... κλαψ
 
εμμμ.. :wait2: γκουχου γκούχου...

Η Μεγάλη (σε ηλικία) Κυρία (λέμε τώρα) του φόρουμ σας απαντά :sure:

Το δώρο έχει να κάνει με την προσωπικότητα αυτού που το δέχεται αλλά και αυτού που το προσφέρει και εξαρτάται και για ποιό λόγο γίνεται: γιορτή ή γενέθλια, επέτειος, Χριστούγεννα, συγχώρεση κλπ.

Υπάρχουν πολύ όμορφα κοσμήματα που είναι και ρετρό και περίτεχνα: (να προτιμήσεις σε ματ χρυσό ή σε ασήμι) (για πολύ σοβαρό λόγο :D )

Ένα φωτογραφικό άλμπουμ (π.χ. η Γη από ψηλά ή η Ελλάδα από ψηλά)

είναι εξίσου ευπρόσδεκτο.

Αν πρόκειται για Χριστουγεννιάτικο θα βρεις γλυκύτατα καρουζέλ με κίνηση μουσική και φως.

Για πολύ ειδικές στιγμές με κίνδυνο να με :ban: o Aard θα σου πρότεινα εσώρουχα (να το "ψάξεις" πρώτα... όχι φτηνιάρικα του καλαθιού... )

Καλλυντικά φρέσκα (σαπούνια αφρόλουτρα κλπ), ή το αγαπημένο της άρωμα σε body lotion.

Για τελείως άσχετη αφορμή, υπάρχουν εταιρίες με ρετρό είδη για το σπίτι. Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, στα Notos Galleries HOME θα βρεις αρκετά πραγματάκια σε δυό τρεις εταιρίες.

Και βέβαια, ένα πολύ καλό βιβλίο αν της αρέσει το διάβασμα είναι η τέλεια επιλογή...

Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως. :eek:
 
Χουανίτα.. πολύ καλές οι ιδέες σου!

Να πω και εγώ μια δική μου! (με αφορμή την ιδέα του Μάνου)

Θα μου άρεσαν αυτά που οι γυναίκες βάζουν πάνω στον καθρέπτη τους, σε ρετρό αφού το θες στύλ.

Ένας μικρός ρετρο (σκαλιστός) καθρέπτης του χεριού, με την ανάλογη βούρτσα μαλλιών.

Μπιζουτιέρα (για κοσμήματα).. αυτά! και οτι άλλο θελησεις, και βρεις εκει (στο καταστημα εννοώ), που να ταιριάζει με τα υπόλοιπα!

Επανέρχομαι, με νέα ιδέα για δώρο...
 
Μιά άλλη καταπληκτική ιδέα που μόλις μου πέρασε από το μυαλό (δοξάστε με :bow: ) να της πάρεις κάτι από το e bay. Αν έχει φάει κόλλημα όπως και εμείς εκεί θα βρεις μοναδικές ιδέες.

π.χ. Αν της άρεσε η "Μάχη των Πλανητών" (τυχαίο τελείως :D ) θα βρεις όλη τη σειρά με τα κουκλάκια, τα μπρελόκ τις αφίσες τα DVD κλπ

Αν της άρεσε η Χάιντι ή η Μάγια η μέλισσα μπορείς να βρεις κάποια σελ σε αρκετά καλές τιμές. (αυτό και αν είναι πρωτότυπο)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
προσοχή αν της πάρεις καθρέφτη!!! μερικοί είναι παραμορφωτικοί (κυρίως κάποιοι με μασίφ σκαλιστό σίδερο) δείχνουν με κάποια κιλά παραπάνω και θα σε μισήσει!!! Κατά τ άλλα συμφωνώ με τις ιδέες της Χουανιτα!!! απόλυτα όμως!! :D
 
Το ήξερα ότι μπορώ να βασιστώ επάνω σας κυρίες μου... :thanx2:

Κράτησα τις σημειώσεις μου, ρίξτε και καμιά άλλη ιδέα αν μπορείτε.

Πιστεύω ότι κατέληξα πάντως σε κάτι από αυτά που είπατε… Ευχαριστώ ;)

Υ.Γ. Όσο για τα μέλη που άρχισαν την πλακίτσα… Woe to you! :D :D:D:D
 
Eγώ πάντως δεν έκανα πλάκα,αν αναφέρεσαι σε μένα... ;)
 
Εγώ πάλι απορώ γιατί είχα κάνει poll!
 
Βρε Αντώνη,είναι γενικά ψιλοoff-topic το thread,δε λέω,αλλά πρόκειται για retro δώρο,συνεπώς το "σηκώνει" το forum... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ούτε εγώ έκανα πλάκα.. περίμενα πως και πως να πάρω και εγώ καμία ιδέα απο τα κορίτσια μας..
 
Μια άλλη ιδέα, που μου ήρθε, είναι κάπως για σένα.. δεν ξέρω πως θα σου φανει!

Μια κούκλα... Οχι, από τις συνηθισμένες βέβαια.. αλλά απο αυτές τις πορσελάνινες, με την ενδυμασία εποχής.

Για να σου αρέσει σαν ιδέα, θα πρέπει πρώτα, να έχεις δει, για τί πράγμα μιλάω..

Είναι κάπως μεγαλύτερες από τις κανονικές, άψογα φτιαγμένες (οι πολύ ακριβές), και χρησιμοποιούνται, ως διακοσμητικές στο χώρο. Καθαρά, για δώρο είναι φτιαγμένες (και για συλλογή)!

Προσωπικά, θα έμενα άφωνη.. αν μου πρόσφεραν ένα τέτοιο δώρο. Θυμίζει κάτι από τα παιδικά μας χρόνια, την εποχή που παίζαμε με τις κούκλες (όλες μικρά κοριτσάκια, είμαστε κατά βάθος :D ), αλλά στο πιο πολύτελές! και φυσικά.. όταν ένα τέτοιο δώρο το προσφέρει άντρας! στα μάτια του, φαινόμαστε παιδούλες.

Εννοείται βέβαια, ότι ανάλογο, θα πρέπει να είναι και το στύλ της κοπέλας! Αν δηλ. είναι ψιλο ρομαντική, διαφορετικά..δεν θα πετύχει!
 
Λορένα ξέρω για τι πράμα μιλάς. Θα το έχω υπʼ όψιν. Keep it up. :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα