ΚΙΤΤ με 5 ταχύτητες και οι Κεραυνοί της ασφάλτου.

macmarios

RetroWannaBe
Joined
7 Μάρ 2007
Μηνύματα
73
Αντιδράσεις
2
Θυμαστε τον κιττ με τις 5 ταχυτητες? Ηταν σε ενα βαλιτσακι/ραμπα.

Πρωτη ταχυτητα=Γρηγορη κινηση εμπρος

Δευτερη ταχυτητα=αποτομο φρεναρισμα

Τριτη ταχυτητα=τετακε αριστερα

Τεταρτη ταχυτητα=τετακε δεξια

Πεμπτη Ταχυτητα=Σουζα

Επισης το μινι κιττ που το φορουσες σαν ρολοι και ηταν κουρδιστο.

Επισης ενα μηχανοκινητο κουρδιστο κιττ της Majorette που το εβαζες σε στρυφογυριστη πιστα και φυσικα μην ξεχναμε την μεγαλη περιπετεια του Κιττ που εμοιαζε λιγο με το σετ των ΝΤΙΟΥΚΣ.

Επισης αν θυμαστε και κατι αλλα αυτοκινητα που τα φορτιζες με ενα φορτιστη χεριου σαν φακος και η πιστες ηταν κατι ελασματα πλαστικα που μπορουσες να δωσεις οτι σχεδιο ηθελες αν θυμαμαι καλα ηταν οι Κεραυνοι της Ασφαλτου αλλα δεν ειμαι και σιγουρος
 
Ημουν τεραστιο φαν πιτσιρικος...ειχα και ρολοι με το αυτοκινητακι μεσα και τον ΚΙΤ που μολις τον πηγαινες προς τα πισω κουρδιζοταν και με την απελευθερωση εφευγε σφαιρα και το καταπληκτικο αλμπουμ με τα αυτοκολλητα ειχα συμπληρωσει και εχω ακομα μεταλλικο βαρελι-καθισμα Ιπποτη της Ασφαλτου!
 
Αν και εχει αναφερθει και σε αλλα ασχετα τοπικς το συγκεκριμενο παιχνιδι εδω ειναι το καταληλοτερο.

100_1074.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
απιστευτο αλλα τον κιτ τον εχω ακομη...αλλα να ειχα και scanner ακομη καλυτερα.LOL
 
Ρίξτε μια ματιά στον KITT, από τη DARDA :

[deadpic]

Το έκανες προς τα πίσω και πήγαινε μόνο του μετά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θέμα είναι τι πληρώνει το δελτίο του "Πάμε Στοίχημα" που έχεις πίσω από τον ΚΙΤΤ...:biglaugh:
 
690.15 Euros (4 Χινάρια) :biglaugh:
 
Ειχα την τυχη να αποκτησω τον Κ.Ι.Τ.Τ με τις 5 ταχυτητες καποια πρωτοχρονια. :headbang:
 
IIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!! Το έχω και γω αυτό. Θυμάται κανείς τα 3 διαφορετικά πακετάκια με το βιβλιαράκι και την κασσέτα με την ιστορία? Έβαζες την κασσέτα να παίζει και διάβαζες το εικονογραφημένο βιβλιαράκι......Θυμάμαι είχαν κυκλοφορήσει 3, το ένα ήταν "Ο ΚΙΤ & οι εξωγήινοι"....Κάπου πρέπει να βόσκουν αυτά ακόμη......Άρε κάτι χρόνια....
 
Ναι τις θυμάμαι τις κασέτες! Όπως και το όνομα του ενός από τους παρανοϊκούς που αντιμετώπιζε ο ΚΙΤΤ σε αυτές τις ιστορίες. Έλαμ Γκίντεον Φόρμπαχ!
 
Επισης αν θυμαστε και κατι αλλα αυτοκινητα που τα φορτιζες με ενα φορτιστη χεριου σαν φακος και η πιστες ηταν κατι ελασματα πλαστικα που μπορουσες να δωσεις οτι σχεδιο ηθελες αν θυμαμαι καλα ηταν οι Κεραυνοι της Ασφαλτου αλλα δεν ειμαι και σιγουρος
Αυτά ήταν πράγματι παλιό παιχνίδι. Ο φακός που λες ήταν ουσιαστικά μια λαβή με μπαταρίες που την άκρη της έβαζες πίσω από τα αυτοκινητάκια και φόρτιζαν. Θυμάμαι ένας ξαδερφος μου πολύ μεαλύτερος μου είχε πει να βάλω την άκρη της γλώσσας μου στο φορτιστή κι αυτό χτύπαγε σαν 9αρα μπαταρία. Οι πίστες όμως ήταν πολύ σπαστικές! Δεν στέκονταν στις εγκοπές με τίποτα!!!
 
macmarios είπε:
Θυμαστε τον κιττ με τις 5 ταχυτητες? Ηταν σε ενα βαλιτσακι/ραμπα.Πρωτη ταχυτητα=Γρηγορη κινηση εμπρος

Δευτερη ταχυτητα=αποτομο φρεναρισμα

Τριτη ταχυτητα=τετακε αριστερα

Τεταρτη ταχυτητα=τετακε δεξια

Πεμπτη Ταχυτητα=Σουζα
http://www.retromaniax.gr/showpost.php?p=4803&postcount=36

δευτερη σειρα το πρωτο...
 
"Σουπερ Κιττ 5 ταχύτητες"

Το συγκεκριμενο μου το ειχαν κανει δωρο μια πρωτοχρονια ,αφου πρωτα μου το ειχε ανακοινωσει ο πατερας μου ,ενα μηνα νωριτερα βλεποντας με να αναστεναζω στην ΤV οποτε εβλεπα την διαφημιση.

Ηταν μεσα σε μια cool συσκευασια-βαλιτσακι με τον μοχλο των ταχυτητων στην οροφη.

ΚΙΤΤ με 5 ταχυτητες.

Πρωτη ταχυτητα:

Γρηγορη κινηση εμπρος

Δευτερη ταχυτητα:

Aποτομο φρεναρισμα

Τριτη ταχυτητα:

Tετακε αριστερα

Τεταρτη ταχυτητα:

Tετακε δεξια

Πεμπτη Ταχυτητα:

Σουζα

Στην διαφημιση τον εδειχνε να κανει απιθανα πραγματα κατι που δεν ανταποκρινοταν στην πραγματικοτητα. > :(

[edit] dead webshots.com photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
KITT toy

[video=youtube;_mtSINQ-2r8]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Xαχαχαααχα καταπληκτικο ΑΑ+ ,πολλα μπραβο.

Αισθανομαι ασχημα για την κατασταση της φωτο,και παλι μπραβο που ξαναδαμε τα κολπα του ΚΙΤΤ. :worship:
 
Την δουλειά της την κάνει μια χαρά. Dont worry και thanks για το υλικό.
 
νομιζω οτι ηταν μεταλλικο το αυτοκινητακι,σωστα???αχ τι τελειο,το ειχα καποτε.
 
falcon030gr είπε:
IIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!! Το έχω και γω αυτό. Θυμάται κανείς τα 3 διαφορετικά πακετάκια με το βιβλιαράκι και την κασσέτα με την ιστορία? Έβαζες την κασσέτα να παίζει και διάβαζες το εικονογραφημένο βιβλιαράκι......Θυμάμαι είχαν κυκλοφορήσει 3, το ένα ήταν "Ο ΚΙΤ & οι εξωγήινοι"....Κάπου πρέπει να βόσκουν αυτά ακόμη......Άρε κάτι χρόνια....

χααχαχχαχα με τα σπορτέξ! :Ρ

Τη πλοκή:Ρ
 
το είχα και εγώ αυτό το παιχνίδι...και ίσως να το έχω κάπου καταχωνιασμένο σε καμία αποθήκη.

επίσης για τον φίλο που είπε για τους Κεραυνούς της Ασφάλτου όπως λεγόντουσα, είχα και εγώ και τέτοιο, που φόρτιζαν από πίσω και πήγαιναν σφαίρα...

και τα δύο τα είχα πάρει Χριστούγεννα από τον νονό :)
 
Πίσω
Μπλουζα