Κάτι πολύ πολύ μικρό....

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.185
Δεν είναι τίποτα το σοβαρό, αλλά πρόσεξα πριν από λίγο σε ένα θέμα που διάβαζα, οτι δύο ονόματα μελών που έβλεπαν το ίδιο θέμα με μένα, έχουν πέσει το ένα πάνω στο άλλο:

attachment.php


Ψύλλοι στ'άχυρα θα μου πείτε, και θα έχετε και δίκιο... :)
 
Κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα εχω απο την περασμενη Πεμπτη.

Πανω στο 100 του nickname μου πεφτει το ονομα ενος αλλου μελους οταν δε διαβαζω μονη μου το εκαστοτε θεμα, με αποτελεσμα να μη μπορω να διαβασω ποιο μελος ειναι αυτο.
 
Και σε μένα έχει τύχει να το δω, αλλά δεν έδωσα σημασία.
 
Πράγματι δεν είναι κάτι σημαντικό, αλλά αν μπορεί να φτιαχτεί χωρίς κόπο, καλό θα ήταν, για να είναι το αγαπημένο μας forum, αψεγάδιαστο...
 
Οντως δεν προκειται για τιποτα σπουδαιο, ειναι ομως καπως ενοχλητικο να μπλεκονται δυο ονοματα μαζι και να μη μπορουν να διαβαστουν.

Αν γινεται, σας παρακαλουμε να το φτιαξετε.
 
Μα με τετοιο avatar που εχεις επιλεξει dear bambi, και ποιος δεν θα ηθελε να πεσει επανω σου... :)

Tωρα για τον Dino...σιγουρα υπαρχει καποιο προβλημα στα css - δεν βλεπω λογο για to-know-us-better με ονοματα αλλων μελων σε αυτη τη περιπτωση (εκτος αν ειχαμε μελος "Γρανιτα Φροστυ").

Μην ανησυχειτε, θα το δουμε...δεν κακοκαρδιζουμε κανεναν!

Τι browser χρησιμοποιειτε? Μην μου πειτε κανα IE6 τωρα.
 
Εχεις δικιο, Wally. Tωρα καταλαβα τι φταιει..... :D :D

Λοιπον......εχω Internet Explorer.
 
Wally είπε:
Μα με τετοιο avatar που εχεις επιλεξει dear bambi, και ποιος δεν θα ηθελε να πεσει επανω σου... :)
Tωρα για τον Dino...σιγουρα υπαρχει καποιο προβλημα στα css - δεν βλεπω λογο για to-know-us-better με ονοματα αλλων μελων σε αυτη τη περιπτωση (εκτος αν ειχαμε μελος "Γρανιτα Φροστυ").

Μην ανησυχειτε, θα το δουμε...δεν κακοκαρδιζουμε κανεναν!

Τι browser χρησιμοποιειτε? Μην μου πειτε κανα IE6 τωρα.
Ωπ! Με τσακώσατε!

Ναι λοιπόν! Εγώ ο Κλαύδιος εεεεεε ο πολέμιος θέλω να πω, του Βίλλυ, χρησιμοποιώ IE...

Γιατί;

Πολύ απλά, βαριέμαι να συνηθίσω κάποιον άλλον (όπως τ'ακούτε)... :D

Τώρα κάτι για γρανίτες Frosty άκουσα, και πολύ γουστάρω γίατί είναι το αγαπημένο ρόφημα των ηρώων που έχω στο avatar μου!

Δεν ξέρω πάντως αν σημαίνει κάτι κακό... :xm:
 
Αν ησουν ονομα χρηστη, ενα css ελεμεντακι δηλαδις μεσα στον κυβερνοχωρο, σε ποιο χρηστη-avatar θα ηθελες να πεσεις? Στην Β.Β με τη λουλουδαρα και το υποσχετικο βλεμμα ή στον ΦανΜπου και τον ΤσαμΤσαμ?? χαχαχαχα
 
ΧΑΧΑΧΑ!!!

Διαβασμένο σε βλέπω, λόγω πιτσιρικιών ε;

Μια απ'τα ίδια...

Εν τω μεταξύ, είναι πολύ φευγάτο καρτούν, τίγκα στις αναφορές σε ταινίες και με θεότρελλο χιούμορ!

Έχω καεί λέμεεεεεε!!!!!

Μάλιστα το βλέπω αυτή την ώρα με το γιό μου....
 
Με τη νεα εκδοση που ανεβηκε σημερα και χειριζεται διαφορετικα τις comma-lists, νομιζω οτι εχει διορθωθει και αυτο.
 
Ναιιιιιιιιιι! Διορθωθηκε! Ειχα βαρεθει να βλεπω αλλα μελη πανω στο 100 μου..... :)

Ευχαριστουμε πολυ!
 
Θέλω να αναφέρω κι εγώ κάτι ήσσονος σημασίας, και κρίνετε εσείς αν πρέπει να διορθωθεί ή όχι. Έλαβα ένα ΡΜ σήμερα και όταν τη στιγμή που το διάβαζα θέλησα να δω τι ώρα είχε σταλεί, παρατήρησα πως δεν φαίνεται η ώρα αλλά μόνο το "Σήμερα, ". Κάνοντας highlight διαπίστωσα πως ο λόγος που δεν φαίνεται είναι επειδή είναι γραμμένη με λευκό χρώμα. Επισυνάπτω το screenshot με & χωρίς το highlight:

attachment.php
 
Δεν θέλω να σε σταναχωρήσω, αλλά είναι ψύλλοι στ' άχυρα. :p
 
Ακριβως αυτο ειχα αναφερει κι εγω πριν απο τρεις μηνες περιπου, οταν εγιναν οι αλλαγες.

Τοσος καιρος περασε και δεν μπορω να το συνηθισω ακομα. Πολυ εκνευριστικο, πραγματικα.
 
Το skin μας εχει support, οποτε θα το διαβιβασω... ;)
 
Και μιας και υπάρχει αυτό το thread, να μη δημιουργώ άλλο!....

@Shock: Χάσαμε το favicon! :D Παρακαλούμε για άμεση επαναφορά! (έχω την εντύπωση ότι και κατά την μετάβαση στην 4.1.8, το ξαναχάσαμε! :) )

Ευχαριστούμε!
 
Και συνεχίζω απτόητη! :)

Δεν ανοίγω καινούριο thread, γιατί δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του browser ή του φόρουμ:

problem with encoding1.jpg

problem with encoding2.jpg

Αν τα παραπάνω τα ανοίξω με internet explorer, όλα καλά!

Στον Chrome όμως έχω τα πανέμορφα αλαμπουρνέζικα!

Το encoding είναι στο Ελληνικά (ISO) - δοκίμασα Ελληνικά (Windows) & UTF-8

Έκδοση Chrome: 16.0.912.63 m

Ευχαριστώ!

[edit] Ντάξει, οι φωτός είναι γραμματόσημα... Αν και είναι ενάντια στις αρχές μου το imageshack, ας όψεται!...

http://imageshack.us/photo/my-images/576/problemwithencoding2.png/

(είναι η μια από τις 2 - για να καταλάβετε τη φύση του προβλήματος)

[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με ακριβως την ιδια εκδοση Chrome, βλεπω μια χαρα το εν λογω thread...
 
Και γω το βλέπω μια χαρά σε Chrome στην ίδια έκδοση.

Αυτό που κατάλαβα είναι οτι δε βλέπεις σωστα ότι έχει γραφτεί με Italic...
 
Πίσω
Μπλουζα