Καθηγητής Poopsnaggle - Professor Poopsnagle's Steam Zeppelin (1986)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
Το θυμάσται??? Παιζότανε το 1987 ή 1988 από ΕΤ-1. Ήτανε Αυστραλέζικη παραγωγή του 1986. Έδειχνε ένα λεωφορείο-zeppelin να πετά στην αρχή και το τραγούδι των τίτλων το τραγουδούσε μια παιδική χορωδία.

[edit]Το βίντεο αυτό έχει αφαιρεθεί από το χρήστη.[edit]

Ειδού και το link στο youtube.com με τους τίτλους αρχής
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dominion οι αναμνησεις σου φτανουν τα ορια της διαστροφης!! :D
 
Σε ευχαριστώ για το σχόλιο Wally...είμαι διαστροφικός και στη ζωή μου
 
ολοι λεγανε δε θα πεταει...

εψαξα αλλα δε βρηκα καπου να εχετε θυμηθει αυτο...

"ολοι λεγανε δε θα πεταει και ο κοπος μας λεει χαμενος θα παει,αλλα τσου φου τσαφα και επιμονη στον ουρανο τρελλο πουλι

τσουφου τσαφα τσαφα κτλ κτλ :)

δε θυμαμαι τιτλο στα ελληνικα αλλα ισως αυτοσας θυμισει κατι

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το έχω ξαναναφέρει!

χρήσιμη η πληροφορία σου με τον ελληνικό στίχο (keep up the good work)

lol ladyl από ότι είδα έχουμε αρχίσει να επαναλαμβανόμαστε όλοι και να ανοίγουμε θρεντς που έχουνε ανοίξει και άλλοι πιο πριν (γέλια)

το έκανα και εγώ να φανταστείς με τον Μπαρμπαπαπά ενώ ο mastoras είχε ανοίξει θρέντ καιρό πριν το ανοίξω και εγώ και μάλιστα με μικρή διαφορά τίτλου

Προτείνω σε τέτοιες περιπτώσεις να τα ενσωματώνουμε

με αρχικό ποστερ αυτόν που το ξεκίνησε χρονολογικά
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστός ο Dom. Το θέμα μεταφέρθηκε εκεί που αρχικά ξεκίνησε. ;)

Ladyl, πολύ καλο το link :thumbup:
 
Βοήθεια για TV Show

Παιδιά καλησπέρα!! super το site!! bravo bravo!

θέλω την βοήθεια για να βρω τον τίτλο ενός παλιού tv show των 80s στην ερτ. δεν θυμάμαι αν ήτανε αγγλόφωνης παραγωγής αλλα έχω αυτή την εντύπωση,. Δεν ξέρω πως και γιατί αλλα πιστεύω ότι είναι αυτραλιανής προέλευσης! (??)

Στο διά ταύτα!

Ότι μπορώ να θυμηθώ είναι κάποια παιδιά ηλικίας δημοτικού σχολειου που φορούσανε μπλε school uniforms και ένα ιπτάμενο σε μορφή ζέπελιν σχολικό λεωφορείο! νομίζω κόκκινο!

ίσος από τις πληροφορίες κάποιος τη

θυμάται κάτι !! γιατί παιδιά έχω ψάξει και δεν μπορώ να βρω τίποτα!!

ευχάριστο ! και ελπίζω να βγάλουμε καμια άκρη! ;) :help: :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΕΝΤΑΞΕΙ!! SUPER ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!! ΜΟΥ ΈΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!

:)

Super post!! το έψαχνα πολλά χρονια και δεν μπορούσα να το βρω!! thanks man! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χερει κανεις που θα τα βρω τα επισοδια ta εχς πσαξει παντου και τιποτα ποιος χερει να μου πει
 
Τηλεοπτική σειρά στην ΕΡΤ ? [Καθηγητής Poopsnaggle]

Καλησπέρα εξαίρετοι κύριοι & συντροφιά.

Είναι το πρώτο post που κάνω και αυτό με αφορμή μια σειρά που έβλεπα μικρός και δεν μπόρεσα με τίποτα να εντοπίσω.

Πρέπει να ήταν τέλη '80 αρχές '90, και θυμάμαι χαρακτηριστικά, ένα ιπτάμενο λεωφορείο, κάτι σαλαμάνδρες και τον κακό που δεν τον έδειχνε ΠΟΤΕ, παρά μόνο το χέρι του που τάϊζε μπριζόλες ένα κτήνος πίσω από μια βελούδινη κόκκινη κουρτίνα.

Όποιος μπορέσει να θυμηθεί τίποτα σχετικό θα είμαι υπόχρεος.
 
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
 
Το έβαζε νομίζω τις Κυριακές. Μου άρεσε το τραγουδάκι εισαγωγής. Με εκνεύριζε ο προδότης της παρέας και με φόβιζε το υποτιθέμενο τέρας που ήταν σε ένα κλουβί σκεπασμένο με πανί και μούγκριζε αλλά δε θυμάμαι να το έδειξε και ποτέ. Ωραία παιδική σειρά πάντως.
 
Δεν ξερω πως τους αρεζε ολους αυτη η σειρα.Με το ζορι ειχα δει μερικα επεισοδια καποτε.
 
Αυτό είναι με την Σαλαμάνδρα; Το είχα ξεχάσει μέχρι που άκουσα στο τραγουδάκι στους τίτλους...
 
Πάντως ήταν μεταγλωτισμένη η σειρά και μια από τις φωνές ήταν του Ντίνου Καρύδη.
 
Μια παλια παιδικη σειρα. Μονο τρια στοιχεία υπαρχουν.. ωραιο ιντρο με ενα λεωφορείο που, νομιζω πετουσε, κ το πιο χαρακτηριστικο εψαχναν κατι σαλαμανδρες, σαν αγαλματακια!
 
Πίσω
Μπλουζα