Και εγένετο www.Ragequit.gr

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
155
Η έναρξη μία νέας προσπάθειας στον χώρο των ελληνικών gaming, κι όχι μόνο, sites είναι γεγονός. Το Ragequit.gr φιλοδοξεί να γίνει ένας ιστότοπος άξιος επίσκεψης σε καθημερινή βάση!

Ολόκληρη και σύσσωμη η ομάδα που μέχρι πρότινος αποτελούσε το συντακτικό επιτελείο του περιοδικού PC Master, δηλαδή οι

-Δημήτρης "i-Vtec" Σκιάννης


-Αλέξανδρος "Admiral" Γκέκας



-Γιώργος "Sephir" Δεμπεγιώτης



-Μάνος "manos426f" Καρκαλέμης



-Νίκος "Volrath" Καλαγκιάς



-Παύλος "Northlander" Γεράνιος



-Βασίλης "Kuivamaa" Ξερικός



-Τζίμης "Stuntman" Απέργης



-Κώστας "Hellion" Καλλιανιώτης



-Στέφανος "Borracho" Κουτσούκος



-Νικόλας "nitro912gr" Καράμπελας


έχουμε πλέον προχωρήσει στη δημιουργία του δικού μας χώρου, ενός site που θα μας δίνει την ελευθερία να κάνουμε σε καθημερινή βάση αυτό που θέλουμε και αγαπάμε, δίχως την ύπαρξη προβλημάτων που θα μπορούσαν να χαλάσουνε τη διάθεσή μας.

Το πλέον ευχάριστό είναι ότι, όπως καταλαβαίνετε, άπαντες δίνουμε το παρόν στη γέννηση του νέου αυτού site. Κανείς δεν έμεινε πίσω, κανείς δεν απουσιάζει, αλλά συνεχίζουμε από εκεί ακριβώς που είχαμε μείνει, καθώς, όπως ίσως θα έχετε ενημερωθεί, προ ενός μηνός πήραμε από κοινού την απόφαση να διακόψουμε τη συνεργασία μας με το γνωστό περιοδικό του χώρου.

Έτσι λοιπόν, για όλους εμάς είναι πραγματικά σαν να μη πέρασε μία μέρα. Άλλωστε θεωρώ ότι κινηθήκαμε πάρα πολύ γρήγορα, η συνεννόηση μεταξύ μας υπήρξε άψογη, εξ' ου και το Ragequit.gr προέκυψε τόσο σύντομα και μέσα σε ενθουσιώδες κλίμα.

Τι θα είναι λοιπόν το Ragequit.gr; Ένα -κυρίως και πρωτίστως- PC oriented site, με πλήθος game reviews, ειδικών θεμάτων και νέων που σχετίζονται με τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές. Δίπλα σε αυτά, οτιδήποτε αφορά το hardware θα αποτελεί αντικείμενο σχολιασμού από το επιτελείο μας, οπότε και θα υπάρχουν οι ανάλογες συμβουλές αγοράς. Φυσικά δε θα μπορούσαν να λείπουν και οι σταθερές στήλες προσωπικών απόψεων, ενώ κι ένα forumάκι, που θα μας δίνει τη δυνατότητα να συζητάμε, να σχολιάζουμε τα PC games, την κυκλοφορία νέου hardware, την επικαιρότητα, τις εξελίξεις και τις διάφορες ειδήσεις, θα συμπληρώνει την εικόνα.

Νομίζετε ότι τελειώσαμε; Κάνετε λάθος! Διαγωνισμοί με δώρο Steam codes για διάφορα PC games θα λαμβάνουν χώρα στο site μας, ως μία ανταπόδωση από εμάς, ένα μικρό "ευχαριστώ", προς όλους εκείνους που θα θελήσουν να στηρίξουν την νέα αυτή πρωτοβουλία μας. ;)

Σας περιμένουμε λοιπόν, να μας πείτε την άποψή σας για το νέο αυτό site... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο μια γρηγορη ματια που εριξα,φαινεται καλοστημενο,ευκολο στη πλοηγηση και με πολλες πληροφοριες!!! :headbang:

Σε καποιον αρχαριο απο υπολογιστες και οχι καλο γνωστη απο λοιπα ηλεκτρονικα οπως η αφεντια μου

αυτος ο νεος διαδυκτιακος τοπος ειναι...το φως στο σκοταδι!!!!! :D

Καλοριζικο παιδια και καλη πορεια να εχετε στον ελληνικο διαδυκτιακο χαρτη! :thumbup:

Μακαρι να δουμε στο μελλον κι αλλες τετοιες αξιολογες προσπαθειες!!!! :)

Και πανω απ' ολα...ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ!!!!!!!!! :d@redevil :D @redevil

Συγχαρητηρια!!!!!!!!!! :bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλή αρχή, και καλή επιτυχία!! :D
 
Kαλη αρχη στην προσπαθεια σας Μανο!Πολυ καλο το site!Eυτυχως υπαρχει και section για hardware αφου δεν ειμαι τοσο του συγχρονου gaming!
 
Με μια πρώτη ματιά, φαίνεται φανταστικό. Είμαι εντυπωσιασμένος που προλάβατε να το δημιουργήσετε σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, και σας εύχομαι ειλικρινά κάθε επιτυχία. Υπόσχομαι να σας επισκέπτομαι τακτικά, ειδικά το "Word of Manos" (αν και αυτός ο τίτλος θα μου άρεσε περισσότερο) και οτιδήποτε άλλο γράψεις εσύ προσωπικά γιατί έχεις ένα ασυνήθιστο στυλ γραψίματος που πάντα μου άρεσε και θέλω να συνεχίσω να διδάσκομαι από αυτό. Πολλά μπράβο, μάγκες.

Μου αρέσει πολύ και το όνομα του site, τώρα που έμαθα τι είναι με τη βοήθεια του Urban Dictionary γιατί δεν είχα ιδέα. #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το όνομα τα σπάει!!!
 
franz είπε:
Το όνομα τα σπάει!!!
Απόλυτα σύμφωνος!

Εύγε και πάλι και από εδώ παίδες!

(Αν και ποστάρω από τον iMac, και δίπλα μου έχω ένα σωρό κονσόλες!!!!!! :p )
 
Ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια στο εγχειρημα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλη αρχη παιδια!!!!Τα λεμε μεσα!!!
 
Αυτό συμβαίνει όταν οι συντάκτες του PC Master κάνουν Leeroy Jenkins? :p

Καλή αρχή
 
Παίδες, θέλω να σας ευχαριστήσω άπαντες για τα καλά σας λόγια!

@stayros

Συμφωνώ απολύτως φίλε μου, νομίζω ότι όσες περισσότερες σελίδες, τόσο καλύτερη και πιο σφαιρική ενημέρωση.... ;)
 
Εύχομαι καλή επιτυχία και από εδώ πέρα και είμαι σίγουρος εξάλλου πως θα την έχετε. Θα τα πούμε στο site! :)
 
Πίσω
Μπλουζα