Και το πρώτο...Κλαρίνο (1988)

Stratulator

ΠαρταΟλας
Joined
1 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.578
Αντιδράσεις
1.631
Και το πρώτο...Κλαρίνο (1988)

RetroDB: http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CE%B1%CE%B9_%CF%84%CE%BF_%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%BF_%CE%BA%CE%BB%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%BF

Οι κιν/φικες επιχειρήσεις Σ.ΜΑΡΚΙΔΗ και ΣΙΑ

Παρουσιάζουν

τον Κώστα Χατζηχρήστο

στην ταινία

large.kt1okl_22.jpg.e9de48adf8850f5783348411f641ac71.jpg


Τι και αν είσαι απ'τους καλύτερους μουσικούς και παίζεις παπάδες; Τα οικονομικά προβλήματα ταλαιπωρούν ακόμα και το 'πρώτο Κλαρίνο'...


Όταν βρίσκεις όλες τις πόρτες κλειστές και οι συνεργάτες σου ρίχνουν Χ,πρέπει να βρείς διέξοδο

και εναλλακτικές λύσεις...

 

Αυτό έκανε και ο Τριαντάφυλλος.

Η πορεία ενός μουσικού στο κύκλωμα της "βιομηχανιας του ερωτικού θεάματος" ,

που άκμασε στα 80'ς. Δεν είχε μόνο εκείνος αυτήν την ιδέα,όμως...Αλλά και οι ανιψιές του!



η ανιψιά του(!!) Κάτια αθανασίου

large.kt1okl_13.2.jpg.40d5daaacf946a4a8e9be03d7d5573e4.jpg



Την βάζω δεύτερη μετά τον "Γιό του Πάρτα όλα", γιατί :

1) Ο Χατζηχρήστος ,που θα παίξει στην Sci-Fi αισθησιακή "περιπέτεια" σαν Εραστής-Ρομπότ,

εμφανίζεται με 'στολή' Darth Vader!
large.kt1okl_15.3.jpg.7590bac65733fa7638a7230c05195ac7.jpg




...και συνεχίζει το κλασσικό χούφτωμα

large.kt1okl_28.jpg.62ca4864d44273c3cff1b316c3a86a68.jpg



2) Η Γκέλυ Γαβριήλ. Πιο σέξυ απο ποτέ...

τυχερός ο Φωτογράφος (Δημήτρης Πετράτος)

large.kt1okl_30.jpg.5cf4ab47dc3e9d1756080f46d5421863.jpg





...και ο Παραγωγός του Τριαντάφυλλου (Θόδωρος Συριώτης)



large.kt1okl_29.jpg.08f4991f225fd842065ff4d4e0e4badc.jpg


Bonus φωτό Γκέλυ Γαβριήλ
large.kt1okl_24.jpg.b41f12e6f0df48b54dd7111d50566502.jpg


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραια παρουσιαση την ειχα δει παλια την ταινια ειναι η μια απ τις 2 που γυρισε ο χατζηχρηστος με τον μαρκιδη (η αλλη ειναι το ενας πιλοτος για πεταμα) παντως για καποιο λογο οντως σε αυτες τις ταινιες χουφτωνει αβερτα δεν ξερω γιατι τον βαλανε να το κανει
 
Ωρέο το αφιέρωμα, με μόνη μου ένσταση τη χρονολογία. Αποκλείετε να είναι το 1988.

85 με 86.
 
Eνα μπράβο κι απο μένα για τη παρουσίαση της ταινιας! Αν και την εχω δεν εκατσα ποτε να τη δω ολόκληρη, μονο αποσπασματικά την εχω παρακολουθήσει για να ξερω απλα περι τινος πρόκειται.. Ντάξει, η σκηνή που ο Χατζηχρήστος ειναι ντυμένος Darth Vader για να παίξει σε ροζ ταινια αποτελεί κομμάτι ανθολογίας στην era της ελληνικής βιντεοκασσέτας (!)

Γκέλυ Γαβριήλ φωτιά, λάβρα και ζημιά! :wub:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρεπει να βρω χρονο να την παρακολουθησω.

Μπραβο Strat!
 
Μπράβο φίλε, ωραία ταινία.........η Γκέλυ αστέρι κουκλάρα!!
 
Εμένα πάντα με στενοχωρούσε το πως ξέπεσε ο Χατζηχρήστος , με αυτές τις ταινίες. Σχεδόν σε όλες δυσκολεύεται να προφέρει τα λόγια του, προσπαθεί να αυτοσχεδιάσει χωρίς να τα καταφέρνει ( δεν θυμάμαι σε πια ταινία ξεκινάει να πει μια ιστορία με μια κότα που δεν έκανε αυγό και την αφήνει στην μέση, γιατί μάλλον μπερδεύτηκε ) και χουφτώνει ασταμάτητα τις συμπρωταγωνίστριες. Δεν ήταν και το καλύτερο τελείωμα, για την καριέρα του. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν αποδοκιμάζω το ότι διασκεδάζουν πολλοί με το χαβαλέ σε αυτές τις ταινίες. Sorry αν χάλασα κάπως το θέμα... :)
 
Ας φροντιζε να κρατησει καμια καβαντζα οταν εβγαζε τα λεφτα με το τσουβαλι και ας μην αναβε τα πουρα με πεντοχιλιαρα για να κανει το κοματι του σαν μεγαλος και τρανος αστερας που ηταν.Τελως παντων λιγο με νοιαζη η καταληξη του και ολων αυτων που εκαναν τα ιδια.Τωρα οσο αφορα την ταινια ειναι ολα τα λεφτα και μπραβο για την παρουσιαση φιλε stratulator.Φωτια η γκελη γαβριηλ οποτε το χουφτωμα επιβαλετε και καλα εκαναν και εβαλαν μπολικο :D
 
@ ΘΑΝΟ: Δεν νομίζω να τον έβαλε κανείς... :)

Πάνω σ'αυτό που λέει ο RIO...

Σε όποιον αρέσει ο Χατζηχρήστος- και έμαθε λίγα πράγματα για την ζωή του ,ειδικά προς το τέλος,

ξέρει πως του ήρθαν τα πράγματα.Και μόνο για να τον κοροϊδέψεις δεν είναι...

Ότι διασκεδάζουμε,δεν σημαίνει ότι χλευάζουμε(για μενα τουλαχιστον και ισχύει για όλες).

Απλά, εστιάζουμε σε κάποια σημεία, που δεν πρόκειται να δείς σε κάποιες κανονικές ταινίες.

Μου αρέσει πάρα πολύ σαν ηθοποιός και όπως βλέπω τις παλιές του καλές ταινίες, βλέπω και τις βιντεοταινίες του. Θες γιατί είναι υπερβολικές και είναι του Χατζηχρήστου; Μάλλον.

Ναι, υπάρχουν εμφανείς διαφορές των 'δύο Χατζηχρήστων',άλλοι αυτοσχεδιασμοί του βγαίνουν και άλλοι όχι. Και τα 'χουφτώματα',νομίζω ότι ήταν δικές του 'πινελιές'.Πολλοί παλιοί ηθοποιοί,γενικά, ήταν πιο 'αυθόρμητοι'...

Ξέρω πολλούς που δεν θέλουν ούτε να τον ακούσουν,όχι πάντως για τις 5 βιντεοταινίες του.

(Δεν εμφανίζονται κάποιες φωτογραφίες,Αν τις έσβησαν οι Διαχειριστές,παρακαλώ να με ενημερώσουν για να τις αντικαταστήσω. ;) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμπεραίνω θα είναι ΕΠΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ η ταινία.
 
Δεν την ήξερα την ταινία. Χαλαρά την έκανα για μοντέρνα ελληνική πορνοταινία με τέτοιο τίτλο.
 
Πίσω
Μπλουζα