Καλλιτεχνικές φωτογραφίες Ελλήνων Τραγουδιστών

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.298
Αντιδράσεις
49.149
Υπάρχει το πολύ όμορφο θέμα με τις Καλλιτεχνικές φωτογραφίες Ελλήνων ηθοποιών , αλλά για να μην αφήσουμε παραπονεμένους τους τραγουδιστές μας και για να μη τους μπλέξουμε με τους ηθοποιούς , ανοίγω το παρών θέμα...:)

103 B.jpg
 
Ποιοι είναι οι κύριοι? Ή είναι συγκρότημα "2002"?
 
Καλέ πότε να ναι η φωτογραφία των 2002; Αφενώς ότι είναι αγνώριστοι αφετέρου η μόδα που ακολουθούν είναι αστεία στα μάτια μας σήμερα. Από ότι διαβάζω ο Γιοκαρίνης ήταν στο συγκρότημα (πλήκτρα) από το 70 και αποχώρησε το 1980 για να κάνει σόλο καριέρα. Νομίζω ότι είναι ο δευτερος από κάτω προς τα πάνω άρα είναι πριν το 1980, λαμβάνοντας υπόψη και τα ρούχα, πρέπει να μιλάμε για τα χρόνια μεταξύ 1973 και 1977.
 
Δηλαδή εποχή που ζούσα Ελλάδα κι άκουγα πολλή μουσική. Και ναι μεν δεν με ενδιέφερε ποτέ ο,τιδήποτε ροκοειδές, αλλά να μην έχω ακούσει ποτέ ούτε τ' όνομά τους? Τον Γιοκαρίνη φυσικά τον έμαθα αργότερα
 
με το γιακά προπέλα που λένε και τα ημισκούμπρια. έχω 2 δίσκους 2002 GR πολύ καλοί ήταν κι αυτοί.
 
Καλέ πότε να ναι η φωτογραφία των 2002; Αφενώς ότι είναι αγνώριστοι αφετέρου η μόδα που ακολουθούν είναι αστεία στα μάτια μας σήμερα. Από ότι διαβάζω ο Γιοκαρίνης ήταν στο συγκρότημα (πλήκτρα) από το 70 και αποχώρησε το 1980 για να κάνει σόλο καριέρα. Νομίζω ότι είναι ο δευτερος από κάτω προς τα πάνω άρα είναι πριν το 1980, λαμβάνοντας υπόψη και τα ρούχα, πρέπει να μιλάμε για τα χρόνια μεταξύ 1973 και 1977.
Πρέπει να είναι γύρω στο 1974 που βγήκε ο πρώτος τους δίσκος (Πόλα). Ο Ηλίας Ασβεστόπουλος (ο κάτω κάτω στη φωτό) που είναι ο τραγουδιστής του γκρουπ ήδη από τις αρχές του '70 το είχε ονομάσει 2002 βάζοντας παράλληλα και το όνομά του δίπλα. Και πράγματι ο δεύτερος από κάτω προς τα πάνω είναι ο Γιοκαρίνης. Μετονομάστηκαν σε 2002 GR τα πρώτα χρόνια των 80s.
Ως παιδί τους άκουγα φανατικά και το 2002 μου φαινόταν κάπως μακρινό. Τώρα που το έχουμε προσπεράσει προ πολλού δε μιλάω καν...
 
Πίσω
Μπλουζα