Καλωσορίσματα με ρέγουλο !

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.034
Αγαπητοί συνφορουμίτες,

επιτρέψτε μου να παρατηρήσω το εξής :

Διαπιστώνω ότι όταν σε ένα thread εμφανιστεί ένα νεό μέλος,

αμέσως πολλά μέλη, σπεύδουν να τον καλωσορίσουν.

Αυτό είναι βεβαίως "ζεστό" και ευγενικό, αλλά καταλήγει να "χαλάσει" το thread.

Έτσι μπορεί σε ένα thread π.χ. με θέμα μια τηλεοπτική σειρά, να υπάρχουν 3 σχετικά σχόλια, και άλλα δέκα του στυλ "Καλωσήρθες GiannisXX", "Γειά σου Maria1984", "Γειά σου και από μένα", "Καλώς σας βρήκα", "Καλώς τα δεχτήκαμε" κλπ.

Ωραίο πράγμα η ευγένεια, αλλά μην διαταράσουμε τη θεματολογία των threads.

Φιλικά.
 
Συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπαρχει σχετικο thread.

Εχω βαρεθει τις χαιρετουρες.

Καποιες ειναι και βρυκολακιστικες...χαιρεταμε καποιον που εχει μπει πριν κανα 3μηνο (και συνηθως δεν εκανε ποστς απο τοτε :D )
 
Εμένα προσωπικά δε με πειράζει, αντιθέτως με πειράζει όταν γίνονται τσακωμοί. Θεωρώ όμως ότι θα πρέπει τα καλωσορίσματα να μεταφέροντα στα σχετικά θρεντς.
 
Σωστος ο Κωσταντίνος :thumbup:
 
Kαι ελεγα δεν θα το προσεξει κανεις.

Συμφωνω μπαινει καποιος πρωτη φορα σε καποιο thread του λεει ενας "καλωσορισες ,περνα απο το σχετικο thread να σε γνωρισουμε καλυτερα" και τελειωνει εκει η δουλεια .
 
Ναι συμφωνώ exetlaios έχεις δίκιο και μάλιστα και εγώ έχω πέσει σε αυτό το τρυπάκι αρκετές φορές...Νομίζω πως πρόβλημα δεν θα υπάρχει αν με το καλωσόρισμα απαντήσουμε και στην θεματολογία του thread έτσι είμαστε μέσα..Το λάθος πιστεύω θα ήταν μόνο το καλωσόρισμα...
 
Αardvark welcome!

καλα Posts! :D
 
AARDVARK καλως ήλθες και καλή διαμονή στον νοσταλγικό δικτυακό μας τόπο :tease:
 
Συμφωνω απολυτα με την παρατηρηση του Κωνσταντινου και φυσικα καλωσοριζω με τη σειρα μου τον AARDVARK στο forum μας. Καλη συνεχεια φιλε μου. :thumbup:
 
Οχι οχι παιδια λαθος κανετε ειμαι καιρο εδω μεσα ,αληθεια λεω, κοιταξτε τα νουμερα των ποστ μου και την ημερομηνια εγγραφης. :confused:

Επισης μαζι με την υποδοχη των νεωτερων μελων να γινεται και συσταση στα μελη να σεβονται τους παλαιοτερους και να μην διαφωνουν μαζι τους μιας και αυτοι ξερουν περισσοτερα. :D
 
(εχεις επετειο σημερα Μυρμηγκοφαγε !!)
 
Μέχρι πριν λίγο η περιγραφή σου ήταν κάπως έτσι :

aardvarkik2.jpg


Τώρα τι χακιά έκανες και φαίνεσαι παλιός, δεν θα μάθουμε ποτέ :p :p
 
Παιδιά, ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ !
 
Καλως ήρθες κι εσύ φίλε! Καλή διαμονή. :thumbup:

Μια παράκληση μόνο : αν μπορείτε, να μην μπαίνετε όλοι μαζί γιατί μάλλιασε η γλώσσα μου να χαιρετάω καινούριους. :tease:
 
telamonas.stokos είπε:
(εχεις επετειο σημερα Μυρμηγκοφαγε !!)
Ο my God οντως εχω ,κερναω ρετρο σοκολατακια σε ολο το φορουμ.:animeek:

Τυχαιο που το προσεξε ο Τel δεν νομιζω, το συμπαν συνομοτησε να ανοιχτει αυτο το thread με απωτερο σκοπο να αποκαλυφθει η μεγαλη ειδηση (περισσοτερα θα ακουσετε στα δελτια Mega και ANT1).

Περασε κιολας ενας χρονος γεματος γλυκες αναμνησεις και ομορφα ταξιδια στο παρελθον ,παρεα με ατομα που δεν περιμενα ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα να γνωρισω και ελπιζω στον επομενο χρονο το ταξιδι στα 80ς να ειναι το ιδιο δημιουργικο και .......

:tease:

Πλακα σας κανω. :D
 
AARDVARK είπε:
Επισης μαζι με την υποδοχη των νεωτερων μελων να γινεται και συσταση στα μελη να σεβονται τους παλαιοτερους και να μην διαφωνουν μαζι τους μιας και αυτοι ξερουν περισσοτερα. :D
Δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να σεβαστώ το GUILD των MICROSOFT LOVERS -> GATES LOVERS που έχει κατακλύσει αυτό το forum!!! :D

Ευτυχώς που υπάρχουν και οι εξαιρέσεις (IN TELAMONA WE TRUST)...

AKMAKAS, ακόμα ψάχνω να βρώ με ποιό "στρατόπεδο" είσαι!:biglaugh:

:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Με την ευκαιρια θελω να ευχαριστησω τον χρηστη PANAGIOTHS για την παρουσια του στο forum και την χαρα που μας μετεδωσε με την εγγραφη του εδω.

FREE PANAGI !!!!
 
Παιδιά, καλώς σας φεύγω :D

(Πάω για καφέ εδώ δίπλα σε μια συνάδελφο :cool: )
 
O PANAGIOTIS πρέπει να επιστρέψει και να συνεχίσει το θεάρεστο έργο του. Είναι λαϊκή απαίτηση πλέον.

In PANAGIOTIS we trust!




@DINO

Καλως όρισες στο forum και καλή διαμονή, αν και δεν σε βλέπω για πολύ εδώ με αυτά που λές :biglaugh: :biglaugh:
 
PANAGIOTIS FOR PRESIDENT! (WHO IS PANAGIOTIS???)
 
Πίσω
Μπλουζα