Καλύτερη κινηματογραφική ηρωίδα του Γιάννη Μαρή

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Billious17
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Καλύτερη κινηματογραφική ηρωίδα του Γιάννη Μαρή

  • Άννα Συνοδινού - Μαντώ Κωνσταντοπούλου - Ο άνθρωπος του τραινου

    Ψηφοφορίες: 2 33,3%
  • Ξένια Καλογεροπούλου - Λίζα Παπαδεα - Η Λίζα το σκασε

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Άννα Φόνσου - Ιωάννα (Τζίνη) Καλομοίρη - Μωρό μου ( Ένας Δον Ζουάν για κλάματα)

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%
  • Ελένη Χατζηαργύρη - Μαντάμ Ζουλιετ- Έγκλημα στο Κολωνάκι

    Ψηφοφορίες: 2 33,3%
  • Γκέλυ Μαυροπούλου - Μυρτώ Καψή - Έγκλημα στο Κολωνάκι

    Ψηφοφορίες: 2 33,3%
  • Ζωρζ Σαρρή - Ελένη Παπαδάτου - Το Έγκλημα του τραίνου

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μάρω Κοντού - Ζανέτ Φλωρα - Έγκλημα στο Κολωνάκι

    Ψηφοφορίες: 3 50,0%
  • Έφη Μελά - Ρόζα Δελή - Έγκλημα στα παρασκήνια

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Αλίκη Γεωργούλη - Μαίρη Λαμπρινού - Εγκλήμα στα παρασκήνια

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Βάσω Μεταξά - κυρία Μαύρο λέοντος - Χωρίς Ταυτότητα

    Ψηφοφορίες: 1 16,7%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    6

Billious17

RetroActive
Joined
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
406
Αντιδράσεις
581
Λίγο πριν κλείσει η πρώτη ψηφοφορία λέω να πάμε και στις γυναίκες που ερμήνευσαν ηρωίδες του Γιάννη Μαρή στην μεγάλη
 
Γκελυ, γκελυ, γκελυ πρώτη πρώτη και μετά Άννα Συνοδινού. Είναι από τα αγαπημένα μου το έγκλημα στο Κολωνάκι. Λείπει μια η ηρωίδα από το κόκκινο βάζο δηλ.τις αμφιβολιες
 
Γκελυ, γκελυ, γκελυ πρώτη πρώτη και μετά Άννα Συνοδινού. Είναι από τα αγαπημένα μου το έγκλημα στο Κολωνάκι. Λείπει μια η ηρωίδα από το κόκκινο βάζο δηλ.τις αμφιβολιες
Είναι το 1ο μέρος
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η Μάρω Κοντού η επιτομή της femme fatale στο Έγκλημα στο Κολωνάκι. Στο ίδιο έργο και η Ελένη Χατζηαργύρη έδωσε τα ρέστα της στον ρόλο μίας παθιασμένης και ερωτευμένης γυναίκας που φτάνει ως τον θάνατο για την αγάπη τής
 
Ψήφισα την Γκέλυ Μαυροπούλου στο Έγκλημα στο Κολωνάκι: γλυκιά και θαρραλέα βοηθός του Μπάρκουλη στην εξιχνίαση του μυστηρίου. Δεύτερη θα έβαζα την Άννα Συνοδινού στον Άνθρωπο του τραίνου, θυμίζει Αμερικανίδες ηθοποιούς του φιλμ νουάρ.
 
Ψήφισα την Γκέλυ Μαυροπούλου στο Έγκλημα στο Κολωνάκι: γλυκιά και θαρραλέα βοηθός του Μπάρκουλη στην εξιχνίαση του μυστηρίου. Δεύτερη θα έβαζα την Άννα Συνοδινού στον Άνθρωπο του τραίνου, θυμίζει Αμερικανίδες ηθοποιούς του φιλμ νουάρ.
Και οι δυο τρυφερές ηρωίδες από τις πολύ αγαπημένες
 
Ψήφισα την Γκέλυ Μαυροπούλου στο Έγκλημα στο Κολωνάκι: γλυκιά και θαρραλέα βοηθός του Μπάρκουλη στην εξιχνίαση του μυστηρίου. Δεύτερη θα έβαζα την Άννα Συνοδινού στον Άνθρωπο του τραίνου, θυμίζει Αμερικανίδες ηθοποιούς του φιλμ νουάρ.
Έχεις δίκιο έχει την αύρα της Ίνγκριντ Μπέργκμαν
 
Περιμένω και αυτη την ηρωίδα στην επόμενη
 

Συνημμένα

  • Αμφιβολίες.png
    Αμφιβολίες.png
    117,6 KB · Προβολές: 0
Δεν ψήφισε η μπαμπι και πάντα περιμένω τις ψήφους της με ανυπομονησία
 
Λείπει και η μαγδα Κώνστα πολύ διάσημη ηρωίδα του μαρη αλλά δεν υπάρχει σε κιμηματογραφικη ταινία.
 
Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι η Γκέλυ Μαυροπούλου αρέσει σε αυτό τον ρόλο τόσο πολύ. Δεν λέω ότι δεν είναι καλή αλλά δεν είναι τόσο ανεπτυγμένος όσα άλλων ηρωίδων
 
Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι η Γκέλυ Μαυροπούλου αρέσει σε αυτό τον ρόλο τόσο πολύ. Δεν λέω ότι δεν είναι καλή αλλά δεν είναι τόσο ανεπτυγμένος όσα άλλων ηρωίδων
Είναι η καλή και ήρεμη δύναμη, το καλο σαν να λέμε. Εσύ ψήφισες κοντου;
 
Ναι μοιραία μέχρι το κόκκαλο
Μοιραία ναι μέχρι εκεί που δεν πήγαινε αλλά αντιπαθητική ως ηρωίδα, βλέπεις δεν κοιτάμε ποιος έχει την καλύτερη ερμηνεία στον ρολο του αλλά τον πιο συμπαθή ήρωα
 
Μοιραία ναι μέχρι εκεί που δεν πήγαινε αλλά αντιπαθητική ως ηρωίδα, βλέπεις δεν κοιτάμε ποιος έχει την καλύτερη ερμηνεία στον ρολο του αλλά τον πιο συμπαθή ήρωα
Το καλή δεν το εννοώ απαραίτητα ως καλό χαρακτήρα αλλά και ως καλογραμμένη ηρωίδα η καλύτερη απεικόνιση
 
Ψήφισα τη Μάρω Κοντού. Γυναίκα αράχνη και πειρασμός, της πήγε πολύ ο ρόλος. Βλακωδώς τη ντουμπλάρανε.
Δεύτερη ψήφισα την Ελένη Χ''αργύρη, πάρα πολύ καλή Ζουλιέτ.
 
Έχουμε ισοψηφία και δεν ξέρω αν θα προλάβει και η μπαμπι να ψηφίσει
 
Ψήφισα τη Μάρω Κοντού. Γυναίκα αράχνη και πειρασμός, της πήγε πολύ ο ρόλος. Βλακωδώς τη ντουμπλάρανε.
Δεύτερη ψήφισα την Ελένη Χ''αργύρη, πάρα πολύ καλή Ζουλιέτ.
Την ντουμπλαραν σε ορισμένες σκηνές όχι σε όλες ευτυχώς
 
Πίσω
Μπλουζα