Κοκκινο Wii bundle με Mario και wii sports

A1200

RetroActive
Joined
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
345
Αντιδράσεις
2
To Χτυπισα και αυτο να το εχω και σε κοκκινο

red_mario_wii_bundle-500x275.jpg


Ψιλοχαλάστηκα ομως,και αυτος ειναι ο λογος που ανοιγω αυτο το θέμα

Το mario και το wii sports ειναι μαζι με τη συσκευασια ειναι μεσα σε....

χαρτινες θήκες!Ειναι λες και τα ειχε δωρο μαζι καμια κυριακατικη εφημερίδα!

Δηλαδη έλεος,τοσο πολυ κοστιζουν δυο dvd cases μαζι με το artwork.

Ninty show mercy....
 
απαράδεκτο... τα ίδια κάνει και η ms με ότι δίνει δώρο στα 360... έχει μεν τα cases, αλλά δεν έχει οδηγίες (εκτός από αυτές για την ασφάλεια που είναι υποχρεωτικές) και τα dvd είναι άσπρα με μαύρα γράμματα, λες και είναι printable δισκάκια και κάποιος απλά τύπωσε τον τίτλο....
 
Καλα η ms το εκανε αυτο απο το πρωτο xbox αλλα σε χειροτερο βαθμο,xbox bandle sega gt μαζι με το jet set radio,το ανοιξα και δεν εβρισκα τα παιχνιδια!Τελικα ηταν και τα δυο σε ένα dvd,ασπρομαυρο,σε πλαστικο διαφανο,για οδηγιες δεν το κανω θεμα!Aπο την nintendo δεν το περημενα αυτο.

Το mario bros wii τα σπάει παντως...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιατί τα χώνετε στην Ninty; Το νέο slim 360 με Forza III και Alan Wake έχει και τα δύο παιχνίδια σε ένα δισκάκι!

Μου φαίνεται πως αυτή η τακτική ήρθε για να μείνει.
 
A1200 είπε:
To Χτυπισα και αυτο να το εχω και σε κοκκινο
red_mario_wii_bundle-500x275.jpg


Ψιλοχαλάστηκα ομως,και αυτος ειναι ο λογος που ανοιγω αυτο το θέμα

Το mario και το wii sports ειναι μαζι με τη συσκευασια ειναι μεσα σε....

χαρτινες θήκες!Ειναι λες και τα ειχε δωρο μαζι καμια κυριακατικη εφημερίδα!

Δηλαδη έλεος,τοσο πολυ κοστιζουν δυο dvd cases μαζι με το artwork.

Ninty show mercy....
Το χειροτερο ειναι ειναι το οτι ειναι μεσα σε χαρτινη συσκευασια καθεαυτου.. Στη τελικη ειναι φιλικο προς το περιβαλων. Το χειροτερο ειναι πως το δισκακι εχει πολυ καλες πιθανοτητες να στραβωσει μεσα στο χαρτι και να καταστραφει ετσι. Αν και γνωστοποιημενο σαν γενικοτερο προβλημα, δεν μου αλλαξαν το wii sports οταν ειχα επικοινωνησει στην αντιπροσωπεια..
 
A1200 είπε:
Το mario και το wii sports ειναι μαζι με τη συσκευασια ειναι μεσα σε....

χαρτινες θήκες!Ειναι λες και τα ειχε δωρο μαζι καμια κυριακατικη εφημερίδα!
Τι εννοείς?? Βγάλε καμιά φωτό από το απόκτημά σου να το θαυμάσουμε λίγο και άσε τις στοκ φωτό που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο. Επίσης, βγάλε φωτό από τις χάρτινες θήκες να δούμε τι εννοείς.
 
Και στο μαυρο, τα 2 παιχνιδακια που εδινε ηταν κι αυτα σε χαρτινες θηκες.
 
pooky(1) είπε:
Γιατί τα χώνετε στην Ninty; Το νέο slim 360 με Forza III και Alan Wake έχει και τα δύο παιχνίδια σε ένα δισκάκι!
Μου φαίνεται πως αυτή η τακτική ήρθε για να μείνει.
Βασικά σε 3 δισκάκια είναι ;) , αλλά σε ένα DVD case. Το αγόρασα μάλιστα από τα Saturn 10?, παρόλο που γράφει ξεκάθαρα ότι δεν είναι για πώληση.
 
Ενας φίλος είχε αγοράσει το Guitar Hero 5 πακέτο με όλα τα instruments. Μέσα είχε και το παιχνίδι σε κανονική θήκη, όπως το retail, με ένα μόνο διακριτικό σηματάκι "not for resale" που έπρεπε να το ψάξεις για να το βρεις. Οταν όμως χάλασε η κιθάρα του, όταν την πήγε για επισκευή/αλλαγή, του έδωσαν μία καινούρια που είχε και άλλη κόπια του παιχνιδιού μέσα. Έτσι, αντάλλαξε το παιχνίδι με ένα άλλο κουτάτο Guitar Hero, χωρίς να δώσει καν χρήματα. Αν όμως τα παιχνίδια ήταν μέσα σε χάρτινη θήκη, χωρίς καθόλου artwork, δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να κάνει αυτήν την "κομπίνα".

Οπότε μάλλον το κάνουν οι εταιρείες αυτό για να μην έχουν αξία τα bundled παιχνίδια και να μην μπορείς να τα πουλήσεις ή να τα ανταλλάξεις τόσο εύκολα σε διάφορα μαγαζιά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις 2 μέρες είναι που το έχω και δηλώνω κατενθουσιασμένος! :D

166685_1766548690728_1449503137_31862819_6823483_n.jpg
 
Καλοριζικο φιλε καλοπαιχτο θα ενθουσιαστης.

Το Red Dead τι κανει εκει?

jumaru17 είπε:
Μόλις 2 μέρες είναι που το έχω και δηλώνω κατενθουσιασμένος! :D
166685_1766548690728_1449503137_31862819_6823483_n.jpg
 
Καλορίζικο φίλε,ότι απορία έχεις με την κονσόλα πες μας να σε βοηθήσουμε!Επίσης μπορούμε να σου προτείνουμε και Must Buy τίτλους :)
 
To Red Dead Redemption προφανώς είναι εκεί, μιας και ταιριάζει χρωματικώς. Με γεια και απο εμένα. Την αγόρασα και εγώ την 25th anniversary και την έχω περισσότερο για μπιμπλό προς το παρόν, μιας και παίζω στο λευκό Wii. Έχει όμως το πολύ καλό Wii remote plus, το οποίο υποτίθεται θα υποστηρίζεται απο τουλάχιστον το νέο Zelda και τα κλασικά Sports games.

Κάτι, που δεν έχω διευκρινίσει. Εάν βάλω το Mario Kart Wii στο κόκκινο Wii, θα παίζει κανονικά. Έχω κάνει ήδη license στο παλιό Wii εδώ και χρόνια!!
 
Πίσω
Μπλουζα