Κουίζ : Αναγνωρίστε τους επώνυμους από παιδικές φωτογραφίες!

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.298
Αντιδράσεις
49.147
Αυτό το θέμα κι αν είναι ρετρό! Μπορείτε να αναγνωρίσετε επώνυμους Έλληνες από διάφορους χώρους , μέσα από παιδικές τους φωτογραφίες;

 


112.jpg
Προβολή συνημμένου 92162

111.jpg
Προβολή συνημμένου 92163

Το μελαχροινό κοριτσάκι που βλέπετε (στη 2η φωτογραφία το μεγαλύτερο) , είναι σήμερα μια μελαχροινή ηθοποιός που την έχουμε γνωρίσει κυρίως μέσα από τηλεοπτικές σειρές διαφόρων τηλεοπτικών καναλιών. Σήμερα θα έλεγα πως έχει "ψιλοχαθεί" λίγο από τα πράγματα και αν δεν απατώμαι , πρέπει να ασχολείται μόνο με το θέατρο...Ποια είναι;;;
 
Μήπως είναι η Λίλα Καφαντάρη;
 
ARETARA είπε:
Μήπως είναι η Λίλα Καφαντάρη;
Όχι δεν είναι η Λίλα Καφαντάρη αν και είναι της ίδιας γενιάς περίπου θα έλεγα. Πάντως τη χαρακτήριζες όμορφη παρουσία και σήμερα πιστεύω θα είναι όμορφη γιατί έχω αρκετούτσικο καιρό να τη δω...
 
Για τη δευτερη φωτογραφια: Πιθανολογω τη Βασια Παναγοπουλου.
 
bambinella 100 είπε:
Για τη δευτερη φωτογραφια: Πιθανολογω τη Βασια Παναγοπουλου.
Είναι το ίδιο άτομο που ψάχνουμε και στις δύο φωτογραφίες!...Πρέπει να είναι και με τη Βάσια της ίδιας γενιάς. Άντε να βοηθήσω λίγο...Έχει παίξει σε πολλές βιντεοταινίες. Νομίζω σε καμία κινηματογραφική. Αλλά όπως είπα και στην αρχή , σε αρκετές τηλεοπτικές σειρές και στην ΕΡΤ και στην ιδιωτική...
 
Να δώσω άλλη μια βοήθεια για την ηθοποιό που μάλλον δυσκολεύεστε να βρείτε...Τα αρχικά του ονόματος της είναι Π.Σ.
 
Πέγκυ Σταθακοπούλου;
 
Πολύ σωστά RIO είναι η Πέγκυ Σταθακοπούλου , μπράβο!

 


Το εικονιζόμενο κοριτσάκι είναι μια πασίγνωστη τηλεπαρουσιάστρια , ίσως η μεγαλύτερη σε δημοτικότητα που είχαμε ποτέ...


 


117.jpg
117.jpg
 
tonytony είπε:
Πολύ σωστά RIO είναι η Πέγκυ Σταθακοπούλου , μπράβο! 


Το εικονιζόμενο κοριτσάκι είναι μια πασίγνωστη τηλεπαρουσιάστρια , ίσως η μεγαλύτερη σε δημοτικότητα που είχαμε ποτέ...


 


117.jpg
Προβολή συνημμένου 92231
Ρούλα Κορομηλά;

Ωραίο θέμα!
 
Πολύ σωστά ΒΕΤΤΥ είναι η Ρούλα Κορομηλά!

 


Το αγοράκι της φωτογραφίας είναι πασίγνωστος λαικοπόπ τραγουδιστής που ξεκίνησε στις αρχές της δεκαετίας του '90 και εξακολουθεί και σήμερα να είναι από τα πρώτα ονόματα στο χώρο του τραγουδιού...


 


121.jpg
121.jpg
 
tonytony είπε:
Πολύ σωστά ΒΕΤΤΥ είναι η Ρούλα Κορομηλά! 


Το αγοράκι της φωτογραφίας είναι πασίγνωστος λαικοπόπ τραγουδιστής που ξεκίνησε στις αρχές της δεκαετίας του '90 και εξακολουθεί και σήμερα να είναι από τα πρώτα ονόματα στο χώρο του τραγουδιού...


 


121.jpg
Προβολή συνημμένου 92249
Θάνος Πετρέλης;
 
O Σαβιδάκης μήπως είναι;
 
Ούτε ο ένας ούτε ο άλλος...Άντε να σας δώσω τα αρχικά του...Είναι Γ.Μ.
 
Γιώργος Μαζωνάκης.
 
Βοηθάω πολύ ε;;; :xm: Ναι είναι ο Γιώργος Μαζωνάκης.

 


Ο νεαρός που ακολουθεί είναι άνθρωπος της σόου μπίζνες γενικότερα , δεν είναι τραγουδιστής ούτε ηθοποιός ούτε παρουσιαστής αλλά είναι πασίγνωστος! Αν σας πω την ιδιότητά του θα το καταλάβετε αμέσως! Το μόνο που μπορώ να πω είναι αυτό. Πως ανήκει στη σόου μπιζ γενικότερα... (Φυσικά τώρα πια καμία σχέση με τη φωτογραφία...)


 


122.jpg
122.jpg
 
Μη μου πεις, κανένας Ψινάκης και με στείλεις!!!..... :D
 
D@redevil είπε:
Μη μου πεις, κανένας Ψινάκης και με στείλεις!!!..... :D
Κι όμως ναι!!! Που τον κατάλαβες βρε θηρίο;;; Αύριο επόμενο πρόσωπο...
 
Εδώ τον γνώρισα κι εγώ που είμαι άσχετος με την Ελληνική σόου μπιζ! Νομίζω είναι τα μάτια του και γενικά η έκφραση του προσώπου που δεν αλλάζει πολύ με τα χρόνια. Άλλωστε δεν είναι παιδική αλλά νεανική φωτό
 
Eξάλλου, με το που "τραβήχτηκε" κάπως έτσι δεν ξανάγινε; :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα