Κουίζ ποιο τραγούδι του Ρακιτζή είσαι?

misha

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
390
Αντιδράσεις
339
Σαν φαν του Ρακιτζη ειμαι γραμμενος σε δυο ομαδες στο facebook σχετικες με το Ρακιτζη.Μια απο αυτες δημοσιευσε και ενα λινκ για το online test ποιο τραγουδι του Ρακιτζη ειστε.Εμενα με εβγαλε οτι ειμαι το μωρο μου φαλτσο.Καντε το τεστ εδω
 
ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΝΑΙ! Το ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ S.A.G.A.P.O!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Που'σαι Wally!!!)

"Είσαι ακομπλεξάριστο άτομο που ξέρει να διασκεδάζει. Όχι ότι δε νιώθεις κιόλας, όμως ας πούμε πως η σοβαρότητα δεν είναι η πρώτη σου έγνοια. Πρώτα κοιτάμε να περάσουμε καλά, να γελάσουμε με κάτι, να πάρουμε ένα ρίσκο ρε αδερφέ. Για τι ζούμε; Για τις αναμνήσεις ζούμε. Το κέφι πάνω απ'όλα. Αυτό είναι το μάτζικ γουώρντ στην πραγματικότητα: K.E.F.I."

Εν τω μεταξύ, το avatar σου μου θυμίζει το φετινό νικητή του διαγωνισμού της Eurovision :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το απολαυσα το κουιζ! Ευχαριστουμε, misha!

Λατρευω τον Μιχαλη Ρακιντζη και πιο πολυ απο ολα τα τραγουδια του, το S.A.G.A.P.O. Tο τεστ με εβγαλε "Μωρο μου φαλτσο" αν και το συγκεκριμενο δεν ανηκει καθολου στα αγαπημενα μου. Ημουν σχεδον σιγουρη οτι θα εβγαινα η το S.A.G.A.P.O η το "Κρυψου στην αγκαλια μου" γιατι οταν ημουν μικρη ειχα κολλησει μαζι του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δικός σου για πάντα. Εγώ ήθελα το εγώ και ο Πούφ... :D
 
εγω και ο πουφ( είναι το αγαπημενο μου)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δικο σου για παντα με εβγαλε και μενα και πραγματικα το γουσταρω με χιλια αυτο το κομματι και ειδικα ενα βιντεο με καποιο Live του 1992 Που πραγματικα τα σπαει και δεν ξερω γιατι αλλα παντα με θυμιζε Gamma Ray και γενικοτερα Power metal:D

Eπισης ακουστε την παρακατω κοματαρα Των Winter Rose απο την εισαγωγη μεχρι το τελος και σκεφτητε τι σας θυμιζει ;)

 
DINO είπε:
ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΝΑΙ! Το ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ S.A.G.A.P.O!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μια απο τα ιδια!!!! :D

Καθοριστικο και κομβικο σημειο για να μου προκυψει το παραπανω αποτελεσμα πιστευω ηταν η ερωτηση....

"Καμια φορα σε ποιον νομιζεις οτι μοιαζεις"....Στον Κλουνει...:biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Και...

"Φαε κατι"....Πιτογυρα.... :gyros:
 
ΧΑΧΑΧΑ!!! Εγώ έφαγα πίτσα....
 
και σε μενα βγηκε το "Μωρο μου φαλτσο" ,ενα απ τ αγαπημενα μου
 
Εγώ κι πουφ! :)
 
Λατρεύω τον Ρακιντζή, μου έβγαλε το SAGAPO, αν και θα προτιμούσα το "Δαχτυλίδη" ή το "Προκαλείς".
 
Το λατρεύεις αυτό που γίνεται, έτσι δεν είναι; Δεν ξέρω καν τι είναι αυτό που γίνεται, αλλά ό,τι κι αν είναι, το απολαμβάνεις! Η ηρεμία είναι ο θανάσιμος εχθρός σου, βαριέσαι πανεύκολα με τα πάντα, και το Παιχνίδι σου δίνει ζωτική ενέργεια. Έχεις χαρισματική προσωπικότητα, είσαι πληθωρική παρουσία, ξέρεις να διασκεδάζεις, όμως ας πούμε πως αποφεύγεις και κάποια πράγματα. Πρόσεχε!
"Προκαλεις" ????

Απο τα πολυ καλα κομματια του Raki ναι μεν , αλλα καμια σχεση με την πραγματικοτητα δε ...
 
Και σε μένα το S.A.G.A.P.O. Λέτε να φταίει το πιτόγυρο :p .
 
Μωρό Μου Φάλτσο :)
 
14 Φλεβάρη! Ούτε που το θυμάμαι αυτό το τραγούδι.

Μ' έβγαλε σχεδόν καταθλιπτικό. Θα φταίει η αϋπνία που έχω φάει με την μπέμπα..
 
Έκανα το κουίζ και μου έβγαλε ότι είμαι το "Δικός σου για πάντα''. Είναι μακράν το πιο αγαπημένο μου από τα τραγούδια του Μιχάλη Ρακιντζή.
 
Πίσω
Μπλουζα