Κουίζ 0015 (Νίκος Κούρκουλος Edition)

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
529
1.

Ποια ήταν η πιο εμπορική ταινία του?

kourkoulos.jpg


2.

Με τον Αλέκο Αλεξανδράκη ή τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ συνεργάστηκε κινηματογραφικά?

3.

Σε ποια ταινία τον ακούμε να τραγουδά?

N%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%82+%CE%9A%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82.jpg


4.

Ποια ήταν η πρώτη του ταινία στη Φίνος?

400___________28_large.jpg


5.

Ο Στέλιος Καζαντζίδης,η Καίτη Γκρέυ ή η Βίκυ Μοσχολιού τραγουδά σε ταινία του? Σε ποια?

grey.jpg


6.

Με ποια από τις παρακάτω συμπρωταγωνίστριες του δεν ήθελε καθόλου αρχικά να συνεργαστεί?

α.Ελένη Ερήμου (Με φοβο και παθος)

β.Νίκη Τριανταφυλλίδη (Ο Αστραπόγιαννος)

γ.Άννα Φόνσου (Δίψα για ζωή)

34279229ky1.jpg


7.

Η Ζωή Λάσκαρη εγκατέλειψε τα γυρίσματα της ταινίας αυτής και αντικαταστάθηκε από...ποιαν ηθοποιό και σε ποια ταινία?

page265_1.jpg


8.

Ποια ταινία του είχε ξένο σκηνοθέτη?

9.

Ποια ταινία του βασίζεται σε θεατρικό έργο του Ερρίκου Ίψεν?

10.

Σε ποια ταινία του επανέλαβε ρόλο που είχε παίξει προηγουμένως και στο θέατρο?
 
Πολυ παραγωγικος εισαι σημερα, john!

1. Ο κατηφορος

2. Με τον Αλεξανδρακη στο φιλμ Μπαρμπα Γιαννης κανατας και με τον Παπαμιχαηλ στο Τελευταιο ψεμα

3. Γυμνοι στο δρομο, στο τραγουδι Και πως να σταματησω τα ρολογια

4. Ο κατηφορος

5. Και οι τρεις

8. Lady Die και Επιταφιος για εχθρους και φιλους

9. O εχθρος του λαου

10. Γυμνοι στο δρομο, μετα το θεατρικο Η γειτονια των αγγελων
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
5. Η Μοσχολιού τραγουδάει στη Λόλα
 
5. Και οι 3??? Τεκμηρίωσε bambi!!!
 
Η Μοσχολιου στη Λολα, η Γκρευ στο Μανα μου τον αγαπησα, αλλα αυτο δεν ειναι εκατο τοις εκατο βεβαιο, και τελος ο Καζαντζιδης στους Αδιστακτους.
 
Πρόταση από μέλος retrofan προς μέλος johnalepou:


Σας προσφέρω το μυθικό ποσό των 10 ευρώ στοπ ... για να έχω π.μ. σχετικά με τον ακριβή χρόνο ανάρτησης του επόμενου κουίζ σας στοπ ... Παρακαλείσθε να τον τοποθετήσετε στις πρώτες πρωινές ώρες στοπ ...

Θα φροντίσω να έχω βάλει ξυπνητήρι στοπ ...

Τι στο καλό στοπ ...

Οι υπόλοιποι θα έχουν πάει για ύπνο στοπ ... :p :p:p:p

Που να ξέρω καλοί μου άνθρωποι ποια συμπρωταγωνίστριά του δε χώνευε ο Κούρκουλος και ποια ταινία σνομπάρισε η Λάσκαρη; :D :D

Υποβάλλω τα ταπεινά σέβη μου στα μέλη της παρέας μας και στις γνώσεις τους :) :bow:
 
1. Νομίζω το Ορατότης μηδέν


5. Η Μοσχολιού τραγουδάει και στη Λόλα αλλά και στο Κατηγορώ τους ανθρώπους



Στα υπόλοιπα με καλύψανε οι προλαλήσαντες...



 
Χαχαχα retrofan θα το κανονισουμε αυτο...

Εχμ ναι η 6 και η 7 ειναι λιγουλακι δυσκολες αλλα να σας μαθαινω και τιποτα καινουριο χεχε
 
Επιτρέπεται να το ρίξουμε στη τύχη? Να υποθέσω για το 6 την Άννα Φόνσου και για το 7 Ελένη Ερήμου στο Με φόβο και πάθος?
 
Δεν είναι με το μέρος σου η τύχη όσον αφορά το κουίζ! Βασικά είναι η Ελένη Ερήμου αλλά στο 6 και όχι στο 7! Αλλα ξερεις τι λενε...θα κερδιζεις αλλου εσυ χεχε
 
Γιατι δεν ηθελε να συνεργαστει; Λιγη του' πεφτε τετοια κουκλαρα;

Τεκμηριωσε, john!!! :) :)
 
Lol δίκιο έχεις...ήθελε την Μαρία Σκούντζου που την ήξερε προσωπικά και την Ερήμου δεν την εμπιστευόταν τόσο καινούρια ηθοποιό για τόσο μεγάλο ρόλο
 
Άντε ας το πάρει το ποτάμι και το 7...Η Λάσκαρη ειχε υπογράψει για την ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΕΞΟΥΣΙΑΣ,αλλά ενώ στην Αθήνα λέει της είχαν δώσει άλλο σενάριο,όταν πήγε για τα γυρίσματα στον Έβρο διάβασε άλλο σενάριο...και την έκανε πλαγίως
 
O.K. με καλυψες!

7. Ζηλεψα τον tonytony και θελω κι εγω να δοκιμασω την τυχη μου.

Λεω οτι στην ταινια Ορατοτης μηδεν, η Λασκαρη αντικατασταθηκε απο τη Χρονοπουλου.

Πως τα πηγα;

Ασε, μη μου πεις καλυτερα!!!
 
Χαχα σε πρόλαβα για δευτερόλεπτα!
 
Η τυχη δε μας θελει καθολου σ' αυτα τα κουιζ!!

Αν βασιζομουν σ' αυτην ουτε μια σωστη δε θα ειχα!
 
Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Δεν κάθησα να το σκεφτώ πολύ! Το έχω διαβάσει και γω κάπου αυτό για τη Λάσκαρη και τη Κατάχρηση εξουσίας αλλά δε θυμάμαι που...Τώρα που το γραψες το θυμήθηκα!
 
Αμαν βρε bambi με αυτά τα edit σου!! Τώρα είδα ότι... εμπλούτισες τις απαντήσεις σου χεχε!Κάθε φορά που κοιτάω όλο και κάτι εξτρά έχεις συμπληρώσει. Έχεις περιθώριο βέβαια ακόμα,έχεις απαντήσει κατα το...ήμισυ σε κάποιες lol
 
Α, οχι...δε συνεχιζω, μην περιμενεις, και τετοια ωρα μαλιστα...

Ο,τι ηταν να πω το ειπα! :D
 
1. Το χώμα βάφτηκε κόκκινο

3. Επίσης στους αδίστακτους τραγουδα με τον Στέλιο Καζατζίδη και στην ταινία "το χώμα βάφτηκε κόκκινο" το τραγούδι "Αητέ και παλικάρι"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα